Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zacięcia kulek


Recommended Posts

Witam, ostatnio napotkałem się na pewien problem, który nie pozwala na korzystanie z repliki. Otóż, po złożeniu, komory, lufy i gumki, kulki, w większej ilości zacinają się i zostają w komorze. Oczywiście jest pewien procent kulek, które wylatują z drugiego końca lufy, lecz opadają po przeleceniu 10 metrów. Hop-up jest wykręcony na zero, więc nie ma możliwości, aby blokował kulki. Ciekawostką jest, że gdy od strony komory kładę kulkę, przepchnięcie kulki lekkim dmuchnięciem czy poprzez użycie wyciora nie stanowi problemu, jednakże po włożeniu magazynku problem nadal istnieje.

 

Posiadam replikę LMT DEFENDER ASG. Komponenty, które zostały wstawione, to:

- komora ProWin,

- Prometheus 6,03,

- czarna gumka Systemy.

 

Byłbym wdzięczny za chociażby najmniejsze sugestie, które mogłyby przywrócić sprawność replice. Może coś źle złożyłem? - Złożę jeszcze raz, ale może to nie tutaj tkwi problem?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Rozłożyłem i złożyłem od nowa, czyszcząc lufę i smarując lekko gumkę, póki co zacięcia nie było, ale nie zmienia to faktu, że kulki lecą na maksymalnie kilka metrów i lecą w dół. Zupełnie inaczej jest w przypadku stock komory hop-up, kulki lecą bez hopa (z lufą 6,02 Guarder i stock gumce). Zaraz jeszcze spróbuje założyć stock komorę z połączeniem Promyka i gumki Systemy. Może to kwestia komory?

 

Jak zatnie się kulka to zwrócę uwagę na kołnierz.

 

@EDIT

 

Sprawdziłem ProWina z inną lufą i inną gumką i jest ten sam problem. Ewidentnie problemem jest komora hop-up. Tylko co z nią może być nie tak? Niekompatybilna?

Edited by MattyR
Link to post
Share on other sites

Gumkę od zewnętrznej tylko, od wewnętrznej ani kropelki. Wydawało mi się, że nie widziałem gumki od strony wejścia kulek, ale sprawdzę jeszcze raz.

 

@EDIT

 

Tak jak widać na zdjęciach:

 

 

9i55YMs.jpg

 

IrK5MH0.jpg

 

 

Edited by MattyR
Link to post
Share on other sites

Zamanipuluj tak spustem żeby dysza stanęła Ci lekko w tylnym położeniu, weź latarkę i poświeć przez kanalik którym podawane są kulki i jednocześnie popatrz przez lufę jak to wygląda. Dysza powinna być idealnie na środku. Jeśli jest inaczej to pozostaje jedynie wykazać się kreatywnością i tak podłożyć komorę/szkielet żeby wszystko grało. Ktoś kiedyś nawet wrzucał na forum rysunki i zdjęcia poglądowe jak to wygląda jeśli jest ok, a jak jeśli jest źle. Poszukaj w działach technicznych albo wpisz w szukajkę "osiowość".

Link to post
Share on other sites

No wiec szkielet lekko podłóż z prawej strony i od spodu żeby się wycentrował (brzmi prosto ale wcale takie nie jest - trochę kombinacji Cię czeka). Zdecydowanie może to być powód zacinek. Nie wspominam już o szczelności. Może być też tak że powinieneś zakombinować z dyszą. Może być zbyt "gruba" na czole i dlatego też mogą się ciąć kulki. Miałem tak w AUG kiedy wmontowałem mosiężną dyszę Airsoft Engenering mimo idealnej centry - zmiana na POM-owe CA załatwiła sprawę.

 

Zobacz też czy nowa komora o coś się nie opiera lub coś jej nie uciska - kiedy skróciłem komorę do G36 żeby złapać lepszą szczelność okazało się że zaparła się o "cycek" ze śrubką na szkielecie co zupełnie niszczyło osiowość. Kombinuj.

Link to post
Share on other sites

W którymś z tematów wyczytałem też coś na temat testu szczelności z papierkiem. Spróbowałem to zrobić i papierek prawie wyfrunął z gniazda magazynka. Zasadniczo łatwo Ci powiedzieć o kombinowaniu dyszą, bo póki co karabinek jest jeszcze na gwarancji i ma plombę na gearboxie, a ze względu na moją małą wiedzę o AEGach, wolę nie ryzykować.

 

Po dwóch godzinach pracy nad repliką, bardzo prawdopodobne jest to, że rozwiązałem problem. Nie wiem jeszcze czy to chwilowe rozwiązanie czy rozwiązanie na stałe. Spostrzegłem różnicę w klipsach, które trzymają lufę wewnętrzną w komorze. Klips stockowy ma trzy uwypuklenia, gdzie ProWina jest gładziutki. Postanowiłem, więc zaryzykować z podmianą. Na początku byłem niepewny co do tego i po strzale sprawdzałem czy kulka się nie zacięła. Otóż, kulki zaczęły lecieć normalnie, jak przed napotkaniem problemu.

 

Może dzięki temu coś się wyrównało?

 

@EDIT

 

Sprawdziłem świecąc latarką w komorę i zobaczyłem dyszę (chyba), która znajduję się teraz idealnie na środku.

 

Wygląda to tak:

 

 

Uv2U8go.jpg

 

 

@EDIT2

 

Dzisiaj wieczorem sprawdzę na polanie co i jak, a później zrelacjonuje.

Edited by MattyR
Link to post
Share on other sites

No więc tak... replika strzela, nie ma żadnych zacięć, widocznie to był ten mały szczegół. Póki co jest w porządku. Zauważyłem, że magazynki siedzą sztywno, nie kiwają się ani na boki, ani do przodu i powiedzmy, że to całkiem fajna sprawa. Muszę jeszcze tylko popracować nad dobrym podkręceniem hop-upa i zgraniem z przyrządami celowniczymi.

 

Temat w takim razie chyba do zamknięcia, a osobom, które się zaangażowały w pomoc bardzo dziękuje i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...