Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-10S Wydmuszka


Recommended Posts

Witam

 

Z góry przepraszam jeśli piszę to w złym dziale, aczkolwiek ten wydaje się najodpowiedniejszy.

 

Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem cm028s(głównie ze względu na nie najgorszy zasięg), lecz dostałem propozycję kupienia wydmuszki AKMS RK-10S za 300 złoty. Czytałem trochę o wykonaniu i chwalone było spasowanie elementów oraz oczywiście pełna stal.

 

Zastanawia mnie mianowicie czy bebeszki z mojego cm028 nadadzą się do transplantacji. Słyszałem, że nie będzie z tym większych problemów, aczkolwiek przezorny etc =)

 

Dodatkowo zastanawiam się, czy jest sens tuningowania tego gb, czy narazie strzelać ze stocku, a gdy ze źródełka przypłynie trochę pieniążków to inny, nowy?

Link to post
Share on other sites

Z tego co kojarzę to GB powinien pasować (ale nie robiłem takiego manewru więc głowy za to że czegoś nie trzeba będzie podszlifować nie dam). Selektor ognia chyba jest tak samo rozwiązany. Na pewno jeśli kupisz wydmuszkę z komorą HU to będzie konieczna wymiana dyszy - w RK są dłuższe, ewentualnie przerzucenie komory z cymki.

 

Jak na razie nie słyszałem o pękających GB w cm028, GB V3 powinien wytrzymać bardzo wiele (u mnie pracują dwie sztuki i obie na 170 guradera - oba szkielety to stock'i + sorbo). Co za tym idzie jeśli masz chęć coś zamieszać to ja osobiście nie widzę żadnych przeciwskazań jeśli wszystko ładnie będzie poskładane i na dobrych częściach. A jak rypnie szkielet to albo wymiana na używkę/nowy w ZnAl'u albo CNC ale to w mojej opinii chyba przesada przy V3.

 

Ale najlepiej to w pierwszej kolejności wymień lufę na dobrą preckę i dorzuć do tego dobrą gumę. Uwierz że będziesz bardziej zadowolony niż robiąc pierdylriard fps, a zostając na stock lufie z cymy i przelatanej stock gumce. Ewentualnie oddaj komuś replikę żeby tą lufę i gumkę porządnie zamontował i przy okazji przeglądnął i doszczelnił GB żeby mu trochę sił wróciło - będzie Pan zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Mieszkam praktycznie na warsztacie, gdzie naprawiamy prawie wszystko co jeździ i się rusza, a ja dodatkowo mam wykształcenie elektroniczne, więc robótki ręczne to mój żywioł =) Piłowanie etc nie będzie problemem, ale słyszałem o różnych standardach, a na to już w mojej głowie miejsca brak. Ze stockiem przesadziłem. Gumka i dysza zostałay wymienione, cały układ bardzo dobrze doszczelniony. Głównie zależy mi teraz na mocniejszej sprężynie oraz lufie precyzyjnej, ale bez szaleństw, m120, może gdybym się za bardzo napalił to jakieś m125 tak bym mógł bez problemu używać cięższych kulek. Akurat na drugiej zakładce mam odpalony Twój post o tuningu repliki RK-02, więc dziękuję podwójnie :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...