Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytania odnośnie cm 0.28


Recommended Posts

Witam.

 

Poczytałem trochę na forum odnośnie cm.028,i postanowiłem, że własnie tą replikę kupię.Mam pytanie odnośnie bateri i ładowarki.Słyszałem że stockowe baterie (to jest nimh) są raczej słabe i słabo trzymają w zimnie.Przeczytałem że lipo jest dobrym wyborem.No i tu zaczynają się problemy.

1.Jaką baterię wybrać ?

2. Jaką ładowarkę wybrać ? Wiem, Wiem Imax B6 albo redox...Ale taka z gfc by się nie nadała ?

Do tego słyszałem, że przy tych ładowarkach trzeba majstrować czyli przelutowywać te złącza bo jedne to krokodylki a drugie inne.Dodam, że nie mam praktycznie żadnych zdolności manualnych

3. Czy wymiana kabli na niskooporowe jest naprawdę koniecze ? I tak jak powyżej:żadnych zdolności manualnych.

4. Mosfet- ogólnie co to takiego jest i czy bardzo się to przydaje przy lipo ?

5. Czy wymiana gumki hopsiup na zielonom od G&G jest konieczna? (Na forum przeczytałem że warto)

Edited by Kyle
Link to post
Share on other sites

Na początek nie musisz dawać kabli niskooporowych i mosfetu jeśli dasz baterię lipo 7,4V. Jak cię przestanie zadowalać szybkostrzelność lub zauważysz grzanie przewodów to w pierwszej kolejności je wymień. Zielona gumka G&G nie jest już polecana. Poszukaj czarnej Sysyema Energy. Skoro wybierasz CM.028 to spodziewam się, że budżet masz mocno ograniczony. Dlatego najpierw wymień gumkę. W drugiej kolejności akumulator i kable. Przy okazji zmień wtyki na Deans.

Link to post
Share on other sites

Użytkownik powyżej pisał coś o wymianie wtyków na deans (czyli t-conector ?).Czy do tego wystarczy kupić tanią przejściówkę http://zdalnehobby.pl/akcesoria-modelarskie/12816-adapter-t-dean-meski-mini-tamiya-zenska.html?gclid=CI7DrJzBsMgCFeULcwodsCkAhA czy trzeba coś lutować or...A i czy w ładowarce bd musiał coś szperać jeśli ładowarka to ta http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/LADOWARKI-ZASILACZE-I-BALANCERY/LADOWARKI/REDOX-ALPHA-V2-COMBO.html I analogicznie jeśli wtyki to deans/t connectors to batka lipo też musi mieć takie ? Np http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/AKUMULATORY-I-PAKIETY/REDOX-LIPO-2600-74V-20C.html

Edited by Kyle
Link to post
Share on other sites

Nie kupuj przejściówki tylko komplet wtyków(T) żeński,męski koszt do 5zł i przylutuj,a jak się nie znasz a masz w okolicy kogoś ogarniętego to ci to zrobi za parę groszy.Nie nie musisz nic szperać przy tej ładowarce bo ma tam wszystkie końcówki do ładowania a jak kupisz ww.wtyki o których piszę to zmień przy replice i batce albo niech ci to ktoś kto potrafi obsługiwać lutownicę :) Pozdrawiam Szymon

Ps.Tak układ Mosfet duuużo daje nie pali styków i lepsza reakcja na spust szybkostrzelność itp.

Link to post
Share on other sites

A dokładnie jak przylutować te T-conectory ? Obciąć wejścia od mini, naciąć kabelek i przylutować dwie końcóweczki do dwóch wejść wtyku ?

 

Co do mosfetu oraz kablów niskooporowych czy ktoś pośiada wiedzę na temat jak to zrobić i czy mógłby wytłumaczyć krok po kroku ?I czy ktoś zupełnie zielony mógłby coś takiego ogarnąć ? A jeżeli nie to jaki serwis polecacie...Jak narazie obczaiłem tylko gunfirea a w Tarnowie nie ma żadnego sklepu z asg

 

Link to post
Share on other sites

Sam sobie raczej nie poradzisz (choć filozofii w tym dużej nie ma ale jak nie wiesz co się czym je to zostaw to komuś kto się zna) więc poszukaj dobrego serwisanta tu na forum może jest jakiś z twojej okolicy on ci ogarnie to co trzeba, samych wtyków nie bardzo się opłaca zmieniać skoro zostają stokowe kable.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...