Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G GR14 H.B.A.-S (M14 EBR Short) - problem z losowością lotu kulek po zmianie lufy i gumki hopup


Recommended Posts

Dzień dobry!

Opis problemu:

wymieniłem w w/w replice lufę na Prometheusa 6.03 433mm oraz gumkę na czarną Systemę Energy. Po tym zabiegu kulki zaczęły latać hmm... dość losowo - na ok. 30-40m zaczęły skręcać to w lewo, to w prawo, czasem góra/dół.

Zaniepokojony tym zjawiskiem wróciłem do stockowej gumki zielonej G&G i trochę mieszałem dystanserami - stock G&G, od przezroczystego Guardera, typ H Elementa, samoróbka z kabla w izolacji, wkład długopisu, wręcz brak dystansera - nie przyniosło to żadnej poprawy.

W następnej kolejności przeprowadziłem taką samą operację z dystanserami na gumce Systemy - jak wyżej, żadnej poprawy.

Dziwnych różnic w fps nie zaobserwowałem, poza niewielkim wzrostem po włożeniu Promyka.

 

Replika wewnątrz to stock poza lufą i gumką (obecnie Systema + dystanser z Guardera). Używane kulki to .25g G&G.

 

Pytanie 1: Czy jest możliwe, by problem był skutkiem dłuższej niż stockowa (407mm) lufy?

Pytanie 2: Co może powodować w/w zjawisko i w jaki sposób temu zaradzić?

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kulki się nie zmieniły?

Gdzie i kiedy kupiłeś lufę?

Czy lufa jest na pewno czysta?

Czy możesz spróbować z jeszcze inną gumką, chociażby jakimś stockiem z chińczyka i do tego dołożyć miękki dystanser?

Czy możesz z powrotem zamontować stockową lufę i zobaczyć, jak to leci?

 

Problemem może być tylko i wyłącznie złe nadawanie kulkom rotacji - za mało, za dużo w płaszczyźnie pionowej + czasem niepotrzebna rotacja pozioma, szukamy przyczyny.

Link to post
Share on other sites

Kulki cały czas z tej samej paczki. Lufa kupiona przez internet w Specshopie jakoś w pierwszym tygodniu października, na pewno czysta. Nie mam jak spróbować na innych gumkach, nawet chińskich stocków brak. Spróbuję że stockową lufą.

@Rogaś - precel wydaje się być osadzony dobrze - zatrzask przy komorze hopup ładnie wskakuje w wycięcia lufy, przy całkiem złożonej replice lufa nie rusza się ani o włos.

@Stopa - dobrze rozumiesz, lufę opuszczają prosto i wariują dopiero po pewnym dystansie. Dodać muszę, że "30-40m" zmierzyłem na oko i kroki i rzut kamieniem ;) więc odległość ów zapewne nie jest podana dokładnie.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zmierzyłem dystans, po którym kulki zaczynają skręcać - wyszło 29-30m.

Stockowa lufa + Systema + dystansery różne - efekt bez zmian.

Stockowa lufa + zielona G&G + dystansery różne - efekt minimalnie mniejszy (zamiast 4/5 kulek - 7/10 lata "krzywo"), przy czym ta gumka kręci już od ustawienia zerowego - zapewne "przypadłość dużego cycka", parokrotnie wspominana na forum. Zresztą celność i powtarzalność stocku lufa+gumka to powód zakupienia Promyka i Systemy.

Odnośnie kulek - z tej samej paczki M4 EA po tuningu Zbrojowni + przezroczysty Guarder strzela w porównaniu do EBR jak marzenie, natomiast P90 Cymy po downgrade do 320FPS z lufą JBU 6,01 273mm (stockowa ma 260) i takim samym Guarderem (z tym że w P90 montowałem gumkę sam :teethh: ) strzela co prawda gorzej od M4, ale wciąż celniej i bardziej powtarzalnie niż M14.

Edited by KubaL17
Link to post
Share on other sites

Przed modyfikacjami było dobrze, czy tak samo jak teraz?

 

Ile fps i na jakiej sprężynie? Jaka dysza siedzi w środku? Pytam bo, ostatnią opcją jaka mi przychodzi do głowy to złe położenie dyszy w momencie strzału -> kulka znajdująca się w momencie strzału przed kołnierzem gumki. To byłaby bardzo dziwna awaria zważywszy, że replika podaje kulki chyba normalnie?

Edited by Stopa
Link to post
Share on other sites

Przed modyfikacjami było dobrze, czy tak samo jak teraz?

 

Ile fps i na jakiej sprężynie? Jaka dysza siedzi w środku? Pytam bo, ostatnią opcją jaka mi przychodzi do głowy to złe położenie dyszy w momencie strzału -> kulka znajdująca się w momencie strzału przed kołnierzem gumki. To byłaby bardzo dziwna awaria zważywszy, że replika podaje kulki chyba normalnie?

 

Przed modyfikacjami efekt występował ten sam, choć trochę rzadziej (tak jak wyżej opisane przy stockowej lufie i zielonej G&G). FPS na stocku ~400 z teflonem, na Promyku ~410, sprężyna stock (chyba 120m/s wnioskując po fps - nie otwierałem gearboxa). Dysza również stock. Problemy z podawaniem były początkowo tylko na zestawowym hi-capie - podwójne strzały czasem. Na lowach G&G żadnych problemów nie zaobserwowałem.

Cóż, chyba strzeladło pojedzie gdzieś na serwis - tak czy siak planuję go trochę wzmocnić, więc może i przy okazji spece rzucą okiem na problem hopupa.

 

Dzięki za pomoc!

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zdejmij wszelkie urządzenia wylotowe i sprawdź ponownie.

 

Sprawdziłem jak radziłeś i faktycznie, lufa minimalnie latała w zewnętrznej. Owinąłem teflonem i weszła na sztywno i ani drgnie. Skutkiem tego jest niemal całkowity zanik problemu - z rzadka któraś kulka skręci na 40-45 sporych krokach, ale tu winiłbym raczej gumkę już - częste przekładanie tam i z powrotem chyba silikonom nie służy. W każdym razie wielcem ci, Rogaś, wdzięczny za radę, dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...