Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 CA od niedawna dziwnie się zachowuje...


Recommended Posts

Witam,

Mam do was pytanie ponieważ skończyły mi się pomysły.

Posiadam G36C CA z adapterem m4 CA oraz komorą HU od prowin, wszystko hulało jak należy ale od niedawna dzieją się dziwne rzeczy, dodam że na tym secie do niedawna wszystko śmigało jak należy.

Co się dzieje: po załadowaniu magaz nie wystrzeliwuje pierwszej kulki, oraz nie podaje co 10kulki +/-

nie wiem co się stało, rozebrałem całą G wyczyściłem poskładałem na nowo, nic nie pomogło może to ten adapter padł a może trzeba go podpiłować, z 2giej strony jak już pisałem wszystko grało, nic się nie zmieniło, magi te same, komora ta sama, adapter ten sam, kulki te same.

Może ktoś ma jakiś pomysł ? Z góry dzięki za odp.

 

Przenoszę do odpowiedniego działu. Buniek92

Link to post
Share on other sites

Jakich magów używasz? Takie problemy z podawaniem mogą być efektem problemów z magiem (ubita sprężyna, syf). Testowałeś na różnych magach? Wszędzie tak samo?

 

Idąc dalej, następnym elementami do sprawdzenia są gumka HU (Jak ktoś powiedział wyżej, mogła się podwinąć/usyfić/uszkodzić), listwa popychacza dyszy - może coś się stąło z jego sprężynką? Warto uciąć jej 2 zwoje, dogiąć kombinerkami i zobaczyć czy coś to dało (nie jest to inwazyjne, często robi się to prewencyjnie)

 

A kolejna już sprawa, to adaptery na magi m4 do giet. Przeczyść, zobacz czy nie masz tam jakiegoś syfu w środku.

Link to post
Share on other sites

Chyba odkryłem w czym problem listwa popychacz się wytarła :icon_smile: pewnie to dlatego nie podaje, może ktoś wie który producent oferuje wytrzymałą listwę ? nie posiadam opóźniacza na zębatce tłokowej.

2gie pytanie,

Jak to ogarnąć znaczy założyć nową listwę i to wszystko ? czy założyć opóźniacz na zębatkę tłokową oraz odpowiednią listwę ?

Z góry dzięki za odp.,

Mam jak pisałem G36 CA + dysza CA stok komora prowin i guma G&G zmieniony GB ale to nie ma większego znaczenia GB to jeden H gabarytowo.

 

Potrzebuje coś naprawdę mocnego, domyślam się że jeśli listwa jest wypracowana to układ może pracować nie zbyt dobrze, doradźcie coś;)

Edited by ravage
Link to post
Share on other sites

http://www.bankfotek...ge/1946336.jpeg

http://www.bankfotek...ge/1946337.jpeg

Widać gdzie jest wytarte :icon_smile: od wewnętrznej strony tam gdzie zębatka tłokowa się przesuwa może w związku z czym za mało odchyla dyszę,na sucho sprawdziłem nie wychyla dyszy do końca.

Co o tym myślicie ?

 

 

A i jeszcze jedno zauważyłem że element który zaznaczyłem na fotce poniżej nie dotyka już dyszy nie podtrzymuje jej, ma to jakieś fundamentalne znaczenie ? w podawaniu ???? jest dość mocno powycierany na wszystkie strony, fakt adapter ma przebiegu z 100 tys kulek może lepiej.

http://www.bankfotek...ge/1946339.jpeg

Może adapter zmienić, kupił bym taki jaki miałem czyli CA ale nigdzie nie idzie nowego dostać :( który podaje w miarę dobrze ?

 

A zmieniłem dziś popychacz dyszy na inny też lekko używany no taki miałem w domu, wcale nie podaje, kulki wypadają z lufy :/

oraz założyłem krótszą oraz mocniejszą sprężynkę popychacz. :/

Edited by ravage
Link to post
Share on other sites

Popychacz wygląda w porządku, to nie jego wina.

 

Zaznaczony przez Ciebie element adaptera nie jest odpowiedzialny za "stabilizację" dyszy. Nie jest to powód Twoich problemów.

 

To jest stock CA? Spójrz na głowicę cylindra (szczególnie okolice rurki na której pracuje dysza)

Edited by lech
Link to post
Share on other sites

To nie stok, stok był 5lat temu :) od mniej więcej 5lat śmiga na M130 do tego głowica tłoka ultimate V2 ta niebieska, ale na tej głowicy śmigało przez dłuższy czas i nie było problemu, spróbuje zmienić dyszę, obecna to stok według mnie najlepsza dysza do G ale ma już 10lat, mam ją od nowości znaczy od 2005r

jest już troszkę sfatygowana ale mimo wszystko uszczelnia bardzo dobrze, na hrono mam stabilne 510fps. jak złapie kulkę :/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...