Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

<Boyi> RK-02 vs SC-01


Recommended Posts

Na początek - bardziej adekwatny wydawał mi się dział "porównanie", niż "jak zacząć" tak też temat ląduje tutaj.

Przymierzam się do kupienia drugiej repliki, w cenie do ok. 700PLNów.

Przymierzam się do bojcowych RK-02, lub SC-01.

Przejrzałem forum od masztu po zęzy, RK02 generalnie jest repliką polecaną, lubianą, itd, itp.

No i AK jeszcze takie jakieś swojskie jest. Co prawda nie wygląda jakoś świetnie, ale podejrzewam że będzie mniej awaryjna i upierdliwa niż Scar

Scar ma opinie różne, ale znowu bardzo mi się podoba. Przeraża mnie tylko z lekka GB w wersji V.2, jeszcze na dodatek chiński. Czytałem też, że z bateriami i ROFem dzieją się cuda. W stocku miał by on sprężyne M125. Idąć jednak z myślą "ma działać, nie wyglądać" skłaniałbym się bardziej na RK. No i Scar jeszcze droższy.

Oba wynalazki mają zbliżone osiągi na papierze, ciekawi mnie jak jest w praktyce porównując oba modele w stocku. Na razie poza gumą nie myślę o tuningu. Być może kiedyś w przyszlości.

Jako pierwszą replikę miałem budżetowy model G&G, co prawda opinie miał różne, ale słuzył mi całkowicie bezawaryjnie przez 2 lata, i teraz po naczytaniu się różnych rzeczy o chińczykach, podhcodzę do nich trochę sceptycznie.

Co Wy byście wybrali? Ktoś zna jeszcze jakieś plusy/minusy tych replik? A może zupełnie co innego?

No i jeszcze jak to jest z tymi chińskimi V.2, bo tego boję się najbardziej?

Forum odnośnie obu modeli oczytałem, jednak nadal nie mogę się zdecydować.

Jeszcze jak wygląda potencjał tuningowy obu karabinków, jesli w przyszłości bym coś chciał dzialać?

Zastanawiałem się jeszcze nad AUGiem 0447A w wersji orisowanej od JG. Cenowo pomiędzy tymi dwoma, ale z kolei plastikowe body i łożyska...

Edited by felo0000
Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź. W takim razie Scara sobie daruje. Rozumiem że do tej kwoty RK to ogólnie najlepszy wybór, czy też są jakieś inne ciekawe modele?

Nad wszystko przekładam wytrzymałość i bezawaryjność, nawet jeśli coś miało by wyglądać jak wyżej wymienione chaty z gówna.

Edited by felo0000
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem - do Scara mógłbym dołożyć do 700, jednak jeżeli jest nic nie warty to w granicach 600zł. Nie wliczając gumki innych pierdółek typu akumulatory itp.

Korzystając z okazji - RK01W i RK02 różnią się czymkolwiek innym poza wyglądem zewnętrznym (01 krótki, 02 długi) i okładziną z przodu? Bo Z tych dwóch wybrałbym 01 - bardziej mi się podoba a i prawię stówe tańszy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...