Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&P Defender 2000 vs Evolution Airsoft Mk18


Recommended Posts

Cześć.

 

Zmęczony jestem użeraniem się z moją kapryśną Specną, w związku z czym zacząłem się rozglądać za kolejną repliką.

 

Wymagania:

- ma to być coś z rodziny AR/M4, gabarytowo z lufą do 30 cm.

- proste

- niezawodne

- solidnie wykonane z zewnątrz, ale nie musi być realistycznie, nie brandzluję się nad odcieniami grafitu ani koszernymi oznaczeniami.

- szyny RIS na froncie, bo faktycznie mi są potrzebne

- mniej-więcej 400 fps

- w miarę możliwości celne. Nie oczekuję cudów po 400 fps i lufie 30 cm, ale W MIARĘ MOŻLIWOŚCI jak najcelniejsze.

 

W szranki staje G&P Defender 2000 i Evolution Airsoft Mk18.

 

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=1973

 

W G&P ogromną zaletą wydaje mi się komora zamkowa zespolona z łożem. Bardzo proste, solidne i niezawodne rozwiązanie. Strasznie mi się to podoba. Ostateczne zażegnanie problemów z odkręcającym się frontem w emkach.

 

Ale prawie 2000 złotych za prostą emkę bez bajerów, choćby nie wiem jak solidna była, to grube przegięcie. Ale może za granicą byłoby taniej? Znacie namiary na sklepy, w których ta replika byłaby w sensownej cenie? Ktoś ma doświadczenia w tym temacie?

 

W drugim narożniku jest replika Mk18 od EA.

http://zbrojownia.li...roducts_id=2378

 

Sporo tańsza, choć wciąż drogawa. Mniej efpeesów.

 

Tak, czytałem tematy o obu firmach. Gdyby to rozwiało moje wątpliwości, to nie zakładałbym tematu.

 

Test wumazgowy G&P Defender też czytałem.

 

Jeśli jakimś cudem są na rynku jeszcze jakieś inne repliki spełniające moje oczekiwania (w co wątpię), bardzo proszę o poinformowanie mnie o tym.

 

Proszę też posiadaczy replik obu firm, jak i wszystkich doświadczonych asgejów mających coś do powiedzenia na ten temat, o przedstawienie swoich spostrzeżeń.

Edited by MI_Randall
Link to post
Share on other sites

Dzięki Nath za odpowiedź, mógłbyś jakoś rozwinąć i uzasadnić?

 

Obiegowa opinia głosi, że KWA są z zewnątrz wykonane tak sobie i przeznaczone do ekstremalnych tuningów, czyli praktyczne przeciwieństwo moich wymagań. Ale może się mylę?

 

I wolałbym wersję bez stałej muszki i pierścienia delta. Ale może bym przymknął oko na wersją z lufą 11'

 

Jak z dostępnością i ceną KWA? Nie jestem na bieżąco. Swego czasu były, potem zostały wykupione, jakiś czas później zastąpione wersjami z komorami spustowymi z tworzywa. Ale nie wiem, jak sytuacja wygląda teraz

Link to post
Share on other sites

Dzięki Nath za odpowiedź, mógłbyś jakoś rozwinąć i uzasadnić?

 

Obiegowa opinia głosi, że KWA są z zewnątrz wykonane tak sobie i przeznaczone do ekstremalnych tuningów, czyli praktyczne przeciwieństwo moich wymagań. Ale może się mylę?

 

I wolałbym wersję bez stałej muszki i pierścienia delta. Ale może bym przymknął oko na wersją z lufą 11'

 

Jak z dostępnością i ceną KWA? Nie jestem na bieżąco. Swego czasu były, potem zostały wykupione, jakiś czas później zastąpione wersjami z komorami spustowymi z tworzywa. Ale nie wiem, jak sytuacja wygląda teraz

KWA regularnie sprowadza do kraju ASG Shop, mają i te klasyczne RISowe i SRki. KWA zdawało mi się rozsądnym kompromisem pomiędzy jakością wykonania z zewnątrz jak i wewnątrz. Te repliki świetnie znoszą tuning, ale na stocku też będą świetnie i długo pracować bez awarii. KWA ma trochę niestandardowych rozwiązań (trójdzielny korpus, dwudzielna komora hu), ale dwudzielna komora hu to cena jaką się płaci za świetną szczelność pneumatyki na linii komora-guma-dysza.

Dopiero teraz jednak zobaczyłem ceny KWA w ASGshopie w granicach 1600PLN za SR 10 (ale dolar mocno stoi), czyli w granicach tego co oferuje G&P.

 

Evolution Airsoft-po dwóch latach wciąż jestem zadowolony. Mój hurraoptymizm jest już mniejszy, widzę ile czasu i nerwów mnie kosztowało zrobienie tej repliki tak żebym był zadowolony. To, niestety, King Arms ze wszystkimi tego konsekwencjami (dziwaczne kostka stykowa, płytka selektora, metalowa prowadnica sprężyny wymagała szlifowania uszu, bo inaczej GB się nie chciał zejść, kiepski silnik, miękki zatrzask magazynka który udało mi się zetrzeć metalowymi skorupami stanagów Classica). Ale ja kupowałem nówkę z pierwszego wypustu za circa 700PLN jak tylko się pojawiły w kraju, a i w rozmowie z jednym ze stołecznych serwisantów usłyszałem, że to już nie jest to samo co kiedyś..

 

Krytac jest bardzo fajny, ale droższy jeszcze niż G&P, fajnie że ma mosfet w stocku i sorbo, przepuściłem przez jednego prawie 5000 kulek na jednej strzelance (8 godzin cqb non stop prawie) i fajna jest to rzecz, szkoda że akurat mnie nie stać w tej chwili ;).

 

Po chwili namysłu wpadła mi jeszcze do głowy emka LCT, wystarczy gumkę wymienić. Bardzo fajnie zrobiona replika, która jest POPRAWNA (plastiki się wybijają).

 

A co do Specny to może po prostu wyślij ją do kogoś z forumowych magików? Poldecki, Seger, Winiacz, Rogaś, trochę zdolnych rąk na forum jest. Czasem nieoczywista pierdoła potrafi krwi napsuć.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

 

A co do Specny to może po prostu wyślij ją do kogoś z forumowych magików? Poldecki, Seger, Winiacz, Rogaś, trochę zdolnych rąk na forum jest. Czasem nieoczywista pierdoła potrafi krwi napsuć.

Specna zaliczyła już co najmniej trzech serwisantów i dalej strzela fochy bez powodu. Dość już czasu, kasy i nerwów straciłem na wysyłanie, odbieranie, dokupowanie części i szeroko pojęte użeranie się z nią. A w międzyczasie zepsuł mi ją kurier DPD, który sądząc po uszkodzeniach chyba nią rzucał z 10 piętra. Szkoda gadać.

Jeśli zsumować koszt repliki oraz dotychczasowe koszty części, serwisantów i wysyłki to pewnie wyjdzie równowartość co najmniej G&P.

Dzięki za info i spostrzeżenia. Z tego wątku wynika smutna konkluzja, że w dzisiejszych czasach, żeby mieć prostą i solidną emkę bez bajerów, trzeba wyłożyć ze dwa kafle.

Link to post
Share on other sites

Sorry za podwójny post.

 

LCT mnie zaciekawiło. Cena całkiem sensowna. Brak oznaczeń mam głęboko w prowadnicy kolby, już dawno przestałem się przejmować takimi bzdetami. Ważne, by działało.

 

Blowback to wręcz wada, ale chyba łatwo zdemontować?

O co chodzi z tymi plastikami?

 

Skąd macie pozytywne informacje na temat emek LCT? Na wmasgu nie znalazłem tematu o emkach LCT

Edited by MI_Randall
Link to post
Share on other sites

LCT jest w "głupim" przedziale cenowym (swego czasu za ca 1200 bez promocji, teraz widzę że też 1200 tyle że na promocji)-jak ktoś ma do wydania maks tysiaka to bierze specnę albo ea, jak ktoś ma powyżej tysiaka to zazwyczaj od razu celuje w G&P albo KWA.

Link to post
Share on other sites

LCT jest w "głupim" przedziale cenowym (swego czasu za ca 1200 bez promocji, teraz widzę że też 1200 tyle że na promocji)-jak ktoś ma do wydania maks tysiaka to bierze specnę albo ea, jak ktoś ma powyżej tysiaka to zazwyczaj od razu celuje w G&P albo KWA.

 

Interesuje mnie wersja oszynowana, czyli EA wypada wręcz drożej od LCT. Przedział cenowy ten sam.

Chcę kupić od razu oszynowaną, bo dokupienie osobno to i tak dodatkowe koszty, kombinowanie, majsterkowanie, brak gwarancji że będzie pasować i nie będzie luzów.

Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu wziąłbym KWA, (moje marzenie :) ). Podepnę się do tematu. Mam do wyboru m4 od EA używane, ale wsadzone miałbym tam m120, metalową łożyskowaną prowadnice sprężyny i okablowanie niskooporowe, i taką samą m4 w sklepie ale 100% stock. W sklepie zapłaciłbym 820, a za używkę 600. Przebieg repliki używanej to 20k kulek.Powie mi ktoś co lepiej by było wybrać?

Link to post
Share on other sites

Specnę da się zrobić na 50k kulek przebiegu bez awarii. Trzeba tylko dobrze złożyć, pomodlić się nad nią i ładnie skręcić. I te 400 fps bardzo stabilne robi się niskim kosztem.

Osobiście jeżeli miałbym taki dylemat to zrobiłbym specnę bo trochę szkoda kasy na nową replikę, którą i tak trzeba rozłożyć i złożyć po swojemu.

 

KWA jest bardzo podatne na tuning - na SP120 rekord u mnie z lufą promyka ok 363mm to 476 fps. Z zewnątrz - daje rade ale szału nie robi. EA - fajna z zewnątrz ale środek słabo jak pisał Nath.

Link to post
Share on other sites

Ja bym odczekał na emki e&l. Podoba mi się ich koncept z wymianą sprężyny, GB wydaje się solidny, no i jest szansa że nie będzie ze znalu.

 

Cena na pewno będzie ponad przeciętnej, bo dollar stoi wysoko jak nigdy.

 

 

BTW. Ze wszystkich emek jakie miałem,najlepiej wspominam g&p. Klasa sama w sobie, spasowana lepiej niż ostra,kultura pracy GB to muzyka w uszach.

 

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co wy za magazynki ładujecie do G&P że wam nie podają. Miałem midy i lowy boya, miałem lowy i midy classica, miałem emagi green label (jak jeszcze były i były tanie jak barszcz), miałem midy i lowy aresa plastikowe i wszystko banglało bez zająknięcia (no dobra, Boye się cieły, ale każdy jeden był z felernie odlanym kanałem na kulki, wystarczyło trochę popracować nad nimi i szafa grała).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...