Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak dbać o swoją pierwszą replikę?


Recommended Posts

Witam.

Niedawno zakupiłem swoją pierwszą replikę, tak by się oswoić z ASG. Wybór padł na replikę CZ o napędzie sprężynowym. Strzela dobrze, ale jak wiemy gdy emocje po zakupie opadają zaczyna się myśleć jak teraz o sprzęt dbać? I tu rodzi się pytanie. No właśnie jak? Wiem że potrzebny jest w tym przypadku olej silikonowy, ale nawet nie wiem jak go użyć. No bo w internecie jest mnóstwo sklepów gdzie go kupić, ale jak taki żółtodziób ma go użyć to już nikt nie napisze. Nalać go do lufy? Rozłożyć (co boję się robić) i przetrzeć wszystkie części? Więc ostateczne pytanie brzmi, co mam robić by replika postrzelała przynajmniej parę lat. A jak coś robić to jak?

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz przeczyścić lufę to kup jakąś benzyne ekstrakcyjną czy inny specyfik który wyparuje sam.

Razem z repliką prawdopodobnie dostałeś wycior, czyli taki długi plastikowy patyk zakończony jakby oczkiem, jeśli go nie dostałeś to musisz go kupić. Bierzesz kawałek cieniutkiej szmatki (ewentualnie ręcznika papierowego), przekładasz przez te oczko, moczysz w alkoholu, przecierasz lufę, powtarzasz czynność aż szmatka/ręcznik będzie czysty - wuala

Ps. jeśli masz hop-up'a ustaw go na 0 przed czyszczeniem, dobrze było by gdybyś w ogóle nie dojeżdżał do gumki (możesz ją uszkodzić)

I nic nie możesz zrobić by replika wytrzymała dłużej, czyszcząc lufe sprawisz po prostu że będziesz miał optymalną celność i brak zacinek.

A jak jakaś część będzie miała dosyć, no cóż... Tym bardziej że prawdopodobnie najważniejsze części są plastikowe, na przykład w mojej pierwszej replice po około 500 kulkach poszedł zaczep tłoka...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...