Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z wyborem celownika do m4 asg


Recommended Posts

Mam problem. Mianowicie nie mam pojęcia jaką lunetę w przedziale cenowym do max. 220zł mam wybrać. Wybrałem sobie tą lunetę http://4i5mm.pl/pl_PL/p/Luneta-celownicza-Delta-Optical-Entry-4x32-S-IR/267?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2015-12&utm_content=267#nclid=bc7b1c952fc4472cb3be8ecf8fe81361 ponieważ jest ona w marę krótka. Jednak po pierwsze musiałbym kupić przejściówkę z szyny 11 do 22mm (ok. 45 zł). Po drugie boję się, że nawet po dołączeniu przejściówki będę musiał kupić podwyższenie do szyny (ok.40 zł) bo m4 ma w miare wysoki celownik, a nie chcę wydawać połowę ceny lunety na części do montażu. Nie zależy mi również na zmiennym powiększeniu (najlepiej 4x) ani na dużej ilości pokręteł. Chodzi mi o niewielkich rozmiarów, tanią, ładnie prezentującą się na replice na szynie ris lunetę Ogólnie też zastanawiałem się nad kupnem lunety typu acog, lecz kosztują one powyżej 300 zł.

 

więc w skrócie:

 

1) czy luneta w powyższym linku wraz z przejściówką nie będzie przeszkadzał celownik mechaniczny?

2)czy znacie inne lunety spełniające powyższe kryteria? Proszę o link

3)czy macie na sprzedaż lunetę acog po niskiej cenie lub wiecie gdzie można je kupić?

Z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być ta luneta to napisz do sklepu czy nie sprzedadzą ci jej z montażem 20mm. Może się okaże, że nie będzie z tym problemu i zaoszczędzisz.

 

Mam jeszcze pytanie czy jesteś pewien, że chcesz lunetę? Luneta wydłuża czas celowania. Jeśli składasz mocną i celną replikę o dużym zasięgu to luneta przydaje się. Jeśli to szturmówka to zastanów się nad kolimatorem. Lans taki sam a o niebo wygodniejszy w użyciu.

Link to post
Share on other sites

Acog jako kolimator jest bardzo niewygodny w użyciu. Sam mam dwa raczej budżetowe kolimatory które mogę polecić- hawke sport (mała, ostra kropka ale brak osłon pokręteł) oraz chiński "4w1 " - te z cienką ramką lustra i regulacją kropki na imbusy. Mój nie ma efektu ducha i ma jasną, dość dużą kropkę, ale podobno zdażają się gorzej działające egzemplarze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...