Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka marka robi najlepsze mundury?


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad kupnem amerykańskich mundórów: Woodland oraz marpat woodland. Jest wiele marek robiących mundury,a wiem, że nie powinno się sugerować tylko ceną. Mógłby ktoś napisać jakie marki są najlepsze jakościowo, bądź mają najlepszy stosunek/cena? Kwota: bez limitu - jeśli warto to kupię :icon_lol: . Dziękuję z góry za pomoc. Zapraszam do dyskusji.

 

P.S ew. jeśli ktoś mógłby jeszcze wskazać który mundur będzie lepszy w polskich lasach. Mam wz.93, ale jest już trochę zużyty i chcę zrobić amerykański szpej :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

W Polsce wszystko kosztuje chore pieniądze dzięki kochanej, słabej i nic niewartej złotówce. :teethh:

No chyba że Helikon i jego Camogrom jest lepszy niż Tru-Spec czy Propper... :C

 

Propper kosztuje tyle samo co Tru-Spec. Ok. $50 za bluzę i drugie tyle za spodnie. Nie nazwał bym tego chorymi pieniędzmi...

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Tylko, że ja myślałem o serii TRU Xtreme, która kosztuje ~400-450zł za bluzę / spodnie :teeth:

Natomiast, pytanie brzmi czy Tru-spec lub Propper szyje w oryginalnym materiale Crye w Woodlandzie czy MARPATcie...

 

I jeszcze jedna sprawa - Crye to Crye, a nie żaden truspiek :v

Link to post
Share on other sites

Nieeee, Xtreme jest... bezsensowne w przypadku airsoftu.

Na pewno szyje Multicam z materiału Crye.

 

Nigdy nie spotkałem się by gdzieś ktoś sprzedawał mundur uszyty przez Crye... a nie, przepraszam raz widziałem combat shirta za 600zł. :icon_lol: Crye to sobie można kupić JPC itp, mundur nie za bardzo. Co innego z ich materiału.

 

Co złego w Tru-Specu? Za ok. 220zł masz bluzę/spodnie. Pokrowiec na MICH to jakoś 75zł (no tutaj może cena mogła by być niższa).

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

No to to, że używają oryginalnego materiału w Multicamie (chociaż ten Propperowski jest inaczej wybarwiony...) to wie każdy...

Crye są do kupienia tutaj: http://sklep.silenttechnical.pl/pl/c/Odziez/18/2

Woodland i MARPAT produkcji Crye jest do dostania na allegro i eBay. To, że Ty nie widziałeś ich ciuchów do kupienia to wiesz...

 

Facet prosił o NAJLEPSZE mundury dostępne do rynku. A Ty piszesz o Truspecu za 200zł...

Link to post
Share on other sites

Zależy od preferencji, imo Crye ma bardzo, bardzo chore ceny. W każdym bądź razie podałem tylko alternatywę. Każdy interpretuje inaczej "najlepsze" - co nie zawsze oznacza najdroższe... Autor oceni, przynajmniej wie że jest jakiś wybór. :icon_wink:

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Potomac czy Crye też jest oryginalny i kontraktowy...

A standardowe sorty są tanie bo to w dużej mierze zakup z demobilu - US Army / USMC ma takich ciuchów na pęczki. Natomiast ciuchy bardziej specjalistyczne, używane przez specjalsów są znacznie trudniejsze do dostania, a przez to automatycznie droższe.

Link to post
Share on other sites

Szczerze to wszystko jedne. Chodzi mi propstu żeby to było wygodne (spopdnie i bluza) i się nie niszczył najlepiej wogóle, albo wolno jeśli już, w lesie jak się będę czołgał czy chował w krzakach :icon_lol: Słyszałem że Helikon jest w miare, ale chyba będę próbował ogarniać tego TRU jak kolega wcześniej napisał.

 

Ew. jesli ktoś poleci ale nie za te 800zł (sądziłem że dobry mundur jest trochę tańszy :icon_razz:), powiedzmy że do 400zł komplet. Jeśli ktoś mogłbym dać więcej jeśli będzie warto. Ale wtedy bym prosił o rozjaśnienie dlaczego, a nie tylko marke itd. (albo jakiś dobry, udany model słabej marki czy coś takiego)

Link to post
Share on other sites

http://armyworld.pl/product-pol-3282-Bluza-Wojskowa-Brytyjska-Z-Kolnierzem-Tropical-MTP-Multi-Terrain-Pattern-Oryginal-Nowa.html

http://armyworld.pl/product-pol-3331-Spodnie-Bojowki-Wojskowe-Brytyjskie-MTP-Temperate-Weather-Multi-Terrain-Pattern-Oryginal-Nowe.html

 

Koszerny mundur w Brytyjskim camo MTP, czyli wariacja na temat Multicam. Na allegro, ebay, amazon można szukać w niższych cenach, ale trzeba się liczyć z przesyłką.

Link to post
Share on other sites

Szczerze to wszystko jedne. Chodzi mi propstu żeby to było wygodne (spopdnie i bluza) i się nie niszczył najlepiej wogóle, albo wolno jeśli już, w lesie jak się będę czołgał czy chował w krzakach :icon_lol: Słyszałem że Helikon jest w miare, ale chyba będę próbował ogarniać tego TRU jak kolega wcześniej napisał.

 

Helikon używa swojego wzoru woodlandu i MARPATu, więc mają się nijak do oryginałów. Nie mówiąc już o tym, że cenowo plasują się w okolicach oryginału...

 

Ew. jesli ktoś poleci ale nie za te 800zł (sądziłem że dobry mundur jest trochę tańszy :icon_razz:),

Dobry mundur to może kosztować nawet ze 4000 zł za komplet (tak, słownie CZTERY TYSIĄCE), więc to zdziwienie jest... co najmniej dziwne.

Link to post
Share on other sites

Marpaty Helikon mi się podobają. Tylko jak cena bliska do kontraktu (mam rozumiec orygianłu?) To rzeczywiście jest lepiej w przypadku któregoś lepiej. Jak widać po moich wypowiedziach, chyba na tym najbardziej mi zależy, żeby trzymał długo :icon_biggrin: .

Edited by kubsen
Link to post
Share on other sites

... natomiast x lat temu używał woodlanda, który jest do kupienia na portalach aukcyjnych i sklepach-demobilach :)

I są to ubrania KONTRAKTOWE, czyli o przeznaczeniu wojskowym. A nie Helikon o bliżej nieokreślonych ambicjach (szczególnie w starszych krojach - np. BDU).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...