Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problemy z oddawaniem strzału na magazynkach typu mid-cap


Recommended Posts

Dzień dobry lub dobry wieczór! Przybyłem tutaj po radę i pomoc, bo przyznać muszę, że niestety moja mała głowa nie jest w stanie tego problemu ogarnąć. Od razu zastrzegam, że mankament jest na tyle nietypowy, że nawet przysłowiowy "wujek Google", mimo najszczerszych chęci nie pomógł.

Ale do rzeczy.

Moja replika główna (Cyma 045 A) nie strzela jak należy na pełnych magazynkach typu mid-cap. Tak, tylko pełnych. Kulki lecą parabolą 5-10 metrów i walą o glebę. Po wystrzeleniu kilkunastu-kilkudziesięciu kulek wszystko zaczyna wracać (powoli) do normy, aż w końcu znów jest w porządku.

 

Najgorszy jest fakt, że (chyba) wszystko już sprawdziłem:

1. Kulki. One nie są problemem bo są od G&G 0.25g

2. Podwinięta gumka hopsiup. Również pudło. Gumka moim zdaniem jest założona wzorowo, na niestockowej komorze Airsoftpro CNC.

3. Lufa (pół)precyzyjna SHS czysta jak lustro.

4. Dysza dopasowana (niestockowa CNC, uszczelniona, 21 mm długość) i chodzi prawidłowo. Brak nieszczelności, sprawdzone papierkiem umieszczonym na kanale dosyłowym kulek.

5. Usmarowana syfem gumka. Również nie, ponieważ wyczyściłem ją dokładnie, a w cylindrze syfu nie ma.

 

Co dalej? Replika strzela tak, nawet po "rozgrzaniu" solidną serią z automatu. Przy High-capie taki problem nie występuje. Przy midcapach: ZAWSZE.

Wku... Ekhem... Wnerwia mnie to niemiłosiernie bo bardzo cenię sobie mid-capy i ich zalety.

 

Moja zielona teoria jest taka, że sprężyna w mid-capie bardzo mocno wypycha kulki. Te naciskają na dyszę jak szalone, która nie może przez to wykonać pełnego cyklu i pojawia się nieszczelność.

Czy macie jakieś pomysły? Jakieś rady? Będę ogromnie zobowiązany, jeżeli ktoś mi pomoże z tym problemem...

Link to post
Share on other sites

Silnie napięta sprężyna w magazynku, przez co kulki mocno napierają na komorę lub dyszę przez co któreś się lekko przesuwa i mamy nieszczelność. Wystarczy przesunięcie o 0,5 mm.

Trzeba sprawdzić czy dysza pewnie siedzi w popychaczu i czy da się usztywnić komorę, w AK czasami są przykręcane do GB.

Link to post
Share on other sites

Czyli tak jak podejrzewałem. Dzięki wielkie za wszelką pomoc! Ubiję sprężynę w Midach i postaram się usztywnić wszystko. Kupię też nowy, sztywniejszy popychacz. O efektach napiszę jak tylko to zrobię, by było na przyszłość dla innych z podobnym problemem!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeśli masz problem z podawaniem przy zapełnionym midzie to nie ubijaj sprężyn w magach - szkoda je na siłę zużywać.

Sprawdź czy problem występuje przy załadowanym do połowy magazynku. Jeśli już będzie ok to znaczy że dysza na za duży luz na listwie przez co pod naporem odgina się do góry. Polecałbym przejść się do sklepu z częściami wraz ze swoim zespołem cylindra (cylinder-głowica-dysza) i po przymierzać która listwa będzie najsztywniej trzymała dyszę. A w sumie najlepiej sprawdzić to w rozłożonym gearboxie bo często zdarza się że listwa która teoretycznie pasuje, w gearboxie jest ściągana nieco w dół za sprawą tak a nie inaczej wy-pozycjonowanych prowadnic.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No więc mam już części i jak obiecałem zdam relację. Wszystkie podejrzenia zrzucane na popychacz są jak najbardziej słuszne. Jako że sama dysza jest CNC i jest pokryta jakąś farbą (emalią? lakierem?), można bardzo wyraźnie zobaczyć że górna część dyszy wyciera się. Odwróciłem więc dyszę i na niezdartą część i popracowałem nią na pusto. Po kilkuset strzałach dysza była czysta. Po podpięciu magazynku (mid-cap pełny), dysza zdarła się, a problem z zasięgiem dalej występował.

Diagnoza: kulki naciskają na dyszę, która odgina się ku górze z powodu niesztywnej listwy popychacza, co skutkuje nieszczelnością w miejscu dysza-gumka, a nawet brakiem jej pełnego cyklu.

Naprawa: pomogła wymiana listwy dosyłacza na sztywniejszy odpowiednik firmy SHS, oraz wymiana sprężyny samej listwy na mocniejszą. Ubijanie sprężyn w magu jest niezalecane, ale również poniekąd rozwiązuje sam problem nie niwelując go jednak w zarodku.

 

Mam nadzieję że temat się kiedyś komuś przyda! Dziękuje wszystkim za pomoc, bo dzięki wam doszedłem do rozwiązania. :)

Temat zgłaszam do zamknięcia!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...