Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM 521C - pytania początkującego


Recommended Posts

Cześć, jestem świeżym posiadaczem repliki CM.521c. Mam parę pytań na które nie mogłem znaleść odpowiedzi.

Replika przyszła z magazynkiem low cap, jakie magazynki pasują do tej repliki ak?

Czy w przypadku magazynka hi-cap ilość podanych kulek do repliki będzie więcej? Bo teraz jak nakręcę mechanizm tak żeby kulka doszła do końca otworu i wsadzę do repliki to maksymalnie jestem wstanie oddać 10 strzałów bez konieczności kręcenia czy hi-cap będzie lepszy pod tym względem. Czy są elektryczne magazynki do tego?

Czy gumki hop-up są uniwersalne? W większości porad dla początkujących piszą o tym że warto zmienić gumkę na coś lepszego.

Replikę zakupiłem wraz z kulkami P&J - jakie są kulki odrobinę lepsze ?

Dodatkowo chciałbym zabezpieczyć mechanizm gearboxa smarem - jakie parametry sam powinien spełniać do tej roli?

Czy zasilanie akumulatorem 11.1 LiPol skróci żywotność repliki?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Gumka HU będzie pasować każda przeznaczona do AEG'a aczkolwiek warto poczytać jaką dokładniej kupic lecz Systema zawsze na propsie.

 

CO do maga to spokojnie możesz go jeszcze trochę podkręcić po tym jak kulki pokażą się już w otworze co powinno pozwolić na oddanie do maks 30 strzałów. Podczas gdy magi Mid-cap Low-cap Real-cap powinny podawać wszystkie załadowane kulki.

Magazynki elektryczne są ale kupno takiego mija się zupełnie z celem biorąc pod uwagę posiadaną przez ciebie replikę.

Co do innych magów to powinny pasować każde magazynki przeznaczone do modeli AK produkcji CYMY.

 

Dopóki nie bawisz się w precyzyjne lufy to i PJ na początek starczą. Aczkolwiek następnym razem kup Madbulle bądź 5.95.

 

Tak zasilanie repliki baterią 11.1 skróci żywotność repliki. O wiele lepszym rozwiązaniem jest lipo 7.4 , lepsze zębatki i nowy silnik gdyż takie rozwiązanie nie tyle zwiększy żywotność repliki ale i jej RoF. Lecz biorąc pod uwagę posiadaną przez ciebie replikę lepiej zostawić nią stockową i zacząć zbierać pieniążki na coś z wyższej półki gdyż pieniędzy wydanych w tą replikę nie odzyskasz przy jej sprzedarzy a jak się wkręcisz w ASG to dodatkowe pieniążki na replikę z górnej półki zawsze się przydadzą.

Link to post
Share on other sites

CO do maga to spokojnie możesz go jeszcze trochę podkręcić po tym jak kulki pokażą się już w otworze co powinno pozwolić na oddanie do maks 30 strzałów. Podczas gdy magi Mid-cap Low-cap Real-cap powinny podawać wszystkie załadowane kulki.

Magazynki elektryczne są ale kupno takiego mija się zupełnie z celem biorąc pod uwagę posiadaną przez ciebie replikę.

Co do innych magów to powinny pasować każde magazynki przeznaczone do modeli AK produkcji CYMY.

Dzięki za odpowiedź, właśnie przestrzelałem maszynkę i na jednym nakręceniu jestem wstanie oddać tylko 5-6 strzałów. Żeby strzelać daje muszę podkręcać sprężynkę. Czy jest to kwestia kiepskiego low-capa dołączaniego do zestawu?

I wracając do tematu magazynków - patrząc na taiwangunie do magazynków są przypisane kompatybilne repliki. W śród nich brak mojej. Czy generalnie Cyma ma jakiś tam jeden standard i nie odbiega od niego?

Edited by WallAR_
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...