Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria Li-po 7,4V 1500mAh problem


Recommended Posts

Witam zakupiłem jakieś 3 miesiące temu akumulator LiPo 7,4V 1500mAh 20/40C Electro River™ konkretnie ten oraz tanią ładowarkę li-po z balancerem na allegro za 30zł gdyż na gunfire mieli chwilowe braki. Ładowarka nie była przeznaczona konkretnie do ASG tylko oglnie li-po. problem jest taki że po rozładowaniu baterii na strzelance (nie ładowana od momentu gdy ją dostałem) i próbie pierwszego ładowania tą ładowarką okazało się że bataria jak była nie naładowana tak jej zostało. Dlatego przypuszczam że ładowarka nie jest w pewnym sensie kompatybilna z tą baterią. bateria leży teraz sobie od tych 3 miesięcy całkowicie rozładowana a dopiero teraz dostałem fundusze na porządniejszą ładowarkę za ok 150zł, lecz nie wiem czy jest sens bo bateria może okazać się już martwa. Co polecacie mi zrobić - kupić tę ładowarke czy możę zestaw nowej bateria i tańszej ładowarki i jakiej? budżet 150zł.

Link to post
Share on other sites

Ładowarka nie ładuje , bo rozładowałeś poniżej wartości,która w tej taniej ładowarce uznaje za niezgodną...

Weź zwykłą ładowarkę NiMh , podładuj przez chwil kilka (ile ? najlepiej zmierzyć multimetrem żeby było pnad 3 V) I spróbować znowu ładowarką do LiPo

Imax na programie Lipo też odrzuci,ale wtedy tą samą ładowarką można programme NiMh "podpompować" do tego minimum akceptowanego przez program do LiPo

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem dlatego nie chciałem zakładać nowego tematu , a mianowicie : Kupiłem taką baterie http://gunfire.pl/product-pol-1152206129-Akumulator-LiPo-7-4V-1300mAh-25-50C.html i po naładowaniu batki (napięcia na celach 4.19 , 4.20 przy ładowaniu 1.0A) (ładowarka redox beta combo) LiPo jest jakby nienaładowane , tzn starczy może na 2 mid-y i siada , w czym może tkwić problem? Proszę o odpowiedź , pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...