Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Złamana prowadnica kolby do MP5 SD6 (CM.041)


Recommended Posts

Witam,

 

mam problem - mianowicie pękła mi prowadnica kolby teleskopowej w mojej esdeszóstce. W sklepie uznali, że jest to uszkodzenie mechaniczne i nie podlega gwarancji - okej, trudno. Powiedzieli, że za jakieś 2 miesiące będą mieli taką prowadnicę na stanie i za 20zł mogę ją kupić. Do tego czasu jednak potrzebuję tej cymki (swoją drogą jestem mocno zdziwiony jej osiągami i bardzo zadowolony z jej zakupu). Próbowałem dokleić tymczasowo końcówkę prowadnicy - najpierw w polu kropelką (na chwilę, żeby nie zgubić). Odpadła po 20 minutach. Dzisiaj spróbowałem, już w domowych warunkach, epoksydowym Poxipolem (spoiwem do metalu dla tych nie w temacie) i również odpadła - po godzinie. Od razu podkreślam, że określenie "metal" jest gigantyczną pochwałą dla tego materiału.

 

Co prawda złamany fragment ma może 5-6cm i kolba zachowuje swoje właściwości nawet na największym wydłużeniu, natomiast złamany fragment kłuje w oko i obawiam się, że coś, przy lataniu z tak krótką prowadnicą, po prostu zgubię.

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł jak to trwale połączyć? Ewentualnie ma ktoś może na sprzedaż jedną taką prowadnicę? Albo wie gdzie kupić?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Zdjęcia:

http://www.speedyshare.com/yedbZ/Zdjecia.rar

Link to post
Share on other sites

Ja bym symetrycznie przyciął drugą prowadnicę i wyszlifował nowe blokady. To Ci wystarczy do czasu zakupu nowej. Jeśli ratować w obecnej postaci to chyba przed klejeniem wypadałoby w najgrubszych miejscach nawiercić otwory i wsadzić jakieś wzmocnienie. Ten element i tak będzie przyjmował obciążenia, więc samym poxipolem możesz nie dać rady.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...