Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.028 po przejściach - porady do reanimacji.


Recommended Posts

Witam. Kupiłem używaną Cymkę 0.28b za w miarę okazyjną cenę ale gdy przyszła okazało się, że jest w średnim stanie:

 

-metalowy element łączący zewnętrzny selektor ze środkiem GB ma dość mocno wyskrawaną powierzchnię. Gdy ruszam selektorem na auto wpust dopiero zaczyna dotykać tego przekładającego elementu. Gdy ustawię na single przekłada się dopiero na auto. Da się tę część dostać, czy szukać po cudzych trupach? Mechanicznie, kombinerkami przestawiłem na single i działa. GB brzmi ładnie.

-właściciel chciał rozkładać kolbę bez wciśnięcia przycisku - dźwignia, naprężenie, body poszło od mocowania kolby do tyłu. Niby nie ma problemu, wszystko się trzyma ale jak następnym razem ktoś źle szarpnie to pewnie wyłamie do końca. Jakiś pomysł inny niż aluminiowy płaskownik zagięty wzdłuż tyłu od jednego mocowania do drugiego?

-górny element z czarnego plastiku na którym montuje się pokrywę powinien trzymać się za plastikowe "skrzydełka" i jedną śrubkęobok HU. Jej gwint jest już wyrobiony tak, że ciężko byłoby wsadzać większą. Da radę gdzieś złapać o górne body? Jakimś wkrętem obok HU?

-Mam stickowego lipo powerbean 11.1, jakieś 1200-1500mAh (kiedyś zielona termokurczka, ale była popękana więc zastąpiłem klasyczną izolką). Wiem, że pod pokrywę ciężko coś zmieścić, ale czy jest szansa na upchnięcie tego sticka?

-Jakieś propozycje na ciekawą kolbę? Na pewno nie chcę stałej pełnej. Jestem w stanie przełknąć nawet Mkową na AK, jeśli nie będzie obciążać za bardzo już naruszonego body.

 

 

Żeby nie było. To mój piąty elektryk, pierwszy AK. Raczej chcę spróbować doprowadzić go do życia niż kupić nowego. No, chyba, że jest aż tak tragicznie ;).

 

Pomimo bytności na forum od dawna to chyba mój pierwszy post. Witam wszystkich ;).

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie używałem wciśnij kropka. W G36 jest całkiem wytrzymałe ucho do mocowania przy kolbie, na mp5 nie miałem risa. Pytanie brzmi czy można do niego podłączyć kolbę (a może być i rurowa steno/berylopodobna) czy tylko zawieszenie :icon_wink:?

 

Można, le na pewno nie od ręki - to już zależy od Twoich umiejętności manualnych.

W teorii wygląda to banalnie - wiercisz dziurę w tym adapterze, przykładasz prowadnicę kolby m4, skręcasz śruba, koniec.

A w praktyce - jak nie masz wiertarki i przeciętnych umiejętności manualnych bądx po prostu nie lubisz grzebać, no to nie ma szans :)

Link to post
Share on other sites

Hmm... Na taiwanie nie mogę znaleźć niczego pasującego do opisu.

Z GF pasuje chyba to? http://gunfire.pl/pr...K-B-czarna.html

 

 

Pamiętaj, że na rynku wtórnym taki element kosztuje 5-15 zł maks, więc jeżeli nie chcesz władować w najtańszą replikę z metalowym GB v3 na rynku drugie tyle, ile dałes, to takie rzeczy ze sklepów odpuść :)

Link to post
Share on other sites

Masz dwie drogi:

Pierwsza:

http://s1178.photobucket.com/user/_ak_74_/media/shovel_ak/05.jpg.html

 

Druga:

ba068798.jpg

 

Nie wiem jak wam, ale mi niesamowicie podobają się kolby Madbulla na AK. Jak dobrze pokombinować można by niewielkim nakładem kosztów wydrukować coś takiego i umieścić na rurze. Jak się bawić to się bawić, drzwi wyważyć - nowe wstawić :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...