Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szpaku03- prawdopodobnie oszust (albo zakochany)


Recommended Posts

Nie sądziłem, że kiedykolwiek będę musiał napisać coś w tym dziale, ale niestety stało się. Kupowałem już sporo rzeczy w komisie, ale pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego. Szpaku03 (*link usunięty*) wydawał się bezpieczną stroną transakcji, miał trochę postów, komentarzy i nawet był na liście zaufanych kontrahentów. W miarę szybko się dogadaliśmy i zrobiłem przelew.

Niestety po przelaniu pieniędzy na podane przez niego konto (prawdopodobnie ojca) kontakt się urwał.

Napisałem mu kilka wiadomości i nic, zero odzewu. Po dwóch tygodniach w miarę spokojnego oczekiwania na paczkę znalazłem go na facebook'u. Nie raczył odpowiedzieć na prywatną wiadomość, odpowiedział dopiero, gdy pytanie zadałem pod umieszczonym przez niego postem (dziennie dodaje ich całkiem sporo, więc żyje i dostęp do internetu ma).

Napisał, że paczkę wysłał, był zwrot do nadawcy(nie wiem czemu, w domu zawsze ktoś był) i paczka będzie u mnie we wtorek lub środę. Paczka oczywiście do mnie nie dotarła.

Rozumiem, że można nie mieć czasu na wysyłkę zaraz po transakcji i że bywają różne przypadki losowe, ale na ten moment po prawie 3 tygodniach oczekiwania Szpaku03 jest dla mnie zwykłem naciągaczem i zalecam szczególną ostrożność w transakcjach z nim.

Edited by -K2-
Link to post
Share on other sites

Potwierdzenie nadania paczki dałem na fb niemniej klient wyżej nie rozumie ze paczka idzie pocztą polską a nie promem kosmicznym. Panika i stalking tego człowieka doprowadza mnie do szału nie polecam transakcji z tym człowiekiem, nie rozumiem bo kupuje części po cenie złomu i nie dość ze tracę czas i pieniądze jeszcze jestem prześladowany. Pozdrawiam temat do zamknięcia

Link to post
Share on other sites

paczki idzie pocztą przez 3tyg ?

panika i stalking ? to tak się teraz nazywa egzekwowanie swoich racji ?

co ma do tego "po cenie złomu" - jak kupię coś za złotówkę to już nie mam prawa domagać się realizacji transakcji ?

Zastanów się może co piszesz, bo nie dziwię się kupującemu (a i tak wykazał się cierpliwością).

Link to post
Share on other sites

@Szpaku03

Możesz bardzo łatwo oczyścić swoje imię. Wyślij do @mwshaggy skan nadania pierwszej paczki oraz protokołu reklamacyjnego. Chyba nie jesteś takim frajerem, żeby odpuścić poczcie kasę za niewykonaną usługę?

Możesz też zamieścić je tutaj - z zamazanymi danymi osobowymi.

Może być też sam numer nadania - każdy sobie może sprawdzić na portalu poczty - tam nie ma danych osobowych tylko zdarzenia przewozowe oraz miejsce nadania i urząd pocztowy miejsca przeznaczenia.

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

paczkę wysłał, był zwrot do nadawcy(nie wiem czemu, w domu zawsze ktoś był) i paczka będzie u mnie we wtorek lub środę

Paczka nadana dzisiaj

 

Czyli ja się doliczyłem aż trzech paczek. Z czego dwie wróciły do nadawcy. Kurcze, słaba ta poczta u Szpaka03. No, ale wrzuci trzy numery nadania, to nikt go nie będzie podejrzewał o mataczenie :)

Link to post
Share on other sites

Paczka dzisiaj dotarła bez jakichkolwiek problemów, towar zgodny z opisem. Dziwię się tylko użytkownikowi Szpaku03, że za 50zł chciał sobie nabruździć w papierach. Osobiście jeszcze bym go nie skreślał, bo w końcu (po 3tygodniach i kilku interwencjach) przesyłkę wysłał, ale zalecam szczególną ostrożność w transakcjach z nim, wszelkie przesyłki brać wyłącznie za pobraniem i uzbroić się w duży pakiet cierpliwości :).

Zresztą niech każdy po przeczytaniu tego tematu sam sobie rozważy czy handlować z nim czy nie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...