Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika umiera w temp. poniżej 10 stopni C - M4 Cyma CM.002


Recommended Posts

Witam,

Mam dokładnie TEN karabin. Będąc jeszcze w listopadzie zeszłego roku na imprezie, emka umarła mi po 30 minutach biegania. Objaw był taki że słabła z minuty na minutę tak jakby rozładowywała się bateria, aż w końcu przestała działać. Słychać było silnik jak próbuje kręcić, ale GB nie reagował. Po wymianie baterii pożyczonej od kolegi - to samo.

 

W "zimie" wymienione zostało okablowanie, płytka selektora (bo ktoś mądry powiedział mi że to jest przyczyna), oprócz tego gumka hop up, teflon fix, i nowa dysza. W weekend byłem na otwarciu sezonu, cały happy że emka będzie śmigać jak ta lala, aż tu po 30 minutach te same objawy :( wymiana baterii nie pomogła, emka umarła na super imprezie gdzie była 100 osób :( Wróciłem do domu i coś mnie tknęło - po kilku godzinach podpiąłem baterię i ku mojemu zdziwieniu emka strzela jakby nigdy nic :/

 

Wynika z tego że przestaje działać gdy jest zimno na dworze (obie imprezy przy temperaturze poniżej 10 stopni). Poleżała w ciepłym i wszystko było ok. Pomóżcie proszę co może być przyczyną takie zachowania ? Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj brak jakiejkolwiek reakcji związany jest z elektryką repliki niż z jej mechaniką. To może być coś ze stykami, z silnikiem bądź z mosfetem, skoro okablowanie zostało wymienione i o ile takowy został zamontowany. Brak zabezpieczenia bądź zwykły bezpiecznik nie będą w żaden sposób nawalać na mrozie, ale prawdę mówiąc nie wiem jak to jest z takimi układami, Mój kolega też miał podobny przypadek i ani na NiMH ani na Li-Po replika nie chciała mu odpalić przy -3 stopniach (kiedy moja śmigała jak trzeba) a miał mosfet.

 

Największą pewność dałoby sprawdzenie wszystkich tych newralgicznych miejsc w warunkach, w których karabin nie działa. Czyli wyjąć gearbox i wyjść przy tych 10 stopniach na dwór po czym najpierw sprawdzić styki (zewrzeć je na krótko drucikiem) a jak nie będzie reakcji to obejść mosfet (nie powiem jak, bo tylko raz to cudo w rękach miałem). Jak znowu nie będzie reakcji to zapewne coś z silnikiem (który de facto dla sprawdzenia też można z GB wypiąć).

Edited by Nosferatu272
Link to post
Share on other sites

Jeżeli silnik działa po zwarciu styków to znaczy że z prądem wszystko w porządku- czyli to jednak mechanika.

 

Zrób odrobinę luzniejsze podkladkowanie.

 

Lepsza opcja też nie przychodzi mi do głowy, spróbuj zdjąć po jednej podkładce z jednej strony GB, nasmaruj łożyska i psiknij dodatkowo olejkiem silikonowym na pozostałe podkładki. A i upewnij się, że głowica tłoka nie jest nasmarowana zbyt gęstym smarem, jeśli jest- wyczyść ją i cylinder a potem dokładnie spryskaj olejkiem sylikonowym.

 

Edit: a jak dalej nie pójdzie, to spróbuj wyjąć sprężynę i sprawdzić, czy silnik potrafi poruszyć zębatkami. Jeżeli poruszy - odejmij znowu po jednej podkładce. Problem w tym że podkładki są różne (cieńsze, grubsze) i pierwsza którą wyjmiesz może mieć 0,01mm a druga już 0,02. Uważaj żeby zębatki nie leżały za luźno, ewentualnie zainwestuj w podkładki (nie są drogie)

Edited by Nosferatu272
Link to post
Share on other sites

Zacznij od sprawdzenia na innej baterii, najlepiej o wyższym woltazu. Bardziej prawdopodobne wydaje mi się uszkodzenie 2 baterii. Jeśli to nic nie da, to trzeba rozebrać wszystko i poskładać od nowa. To nie jest coś mega trudnego. Na odległość raczej nikt nie zgadnie czy masz za ciasne podkladkowanie czy odgięte styki czy coś innego.

Link to post
Share on other sites

OK

Będę po kolei sprawdzał wszystko. Mosfetu nie mam, ale jak jest to przydatne i potrzebne to będę montował. Czas rozebrać jeszcze raz GB i krok po kroku wszystko posprawdzać metodą prób i błędów. Dzięki póki co za uwagi, dam znać co z tego wyszło.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...