Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AK] Metalowe Body nieznanego producenta + kolba taktyczna


Recommended Posts

Witam Państwa,

 

Mam nadzieję, że mój post nie zaburzy nikogo cierpliwości oraz nie doprowadzi do wściekłości z powodu, że w ogóle powstał. A powstał on, ponieważ jestem zielony i świeży w temacie, nie ogarniam dobrze tych wszystkich cudów oraz nie rozumiem rozwiązań, które znalazłem w szerokim internecie.

 

Do rzeczy. Z racji, że jestem początkujący, mam dobrze znaną replikę, jaką jest cm.028. Zdobyłem do niej ostatnio metalowy korpus w systemie TM, lecz bez "wąsików" do mocowania kolby, a ze starego korpusu nie mogę wyjąć, ponieważ są złamane (pisałem o tym na tym forum w innym temacie). Postanowiłem, że tak czy inaczej, chce mieć bardziej "taktyczną" kolbę, a nie tą drewnianą, wykonaną z polimerów.

 

Do korpusu są na stałe przymocowane dwie blaszki, co wydaje mi się nienaturalne, z tego co widzę na zdjęcia korpusów w internecie. Przez to wiele przejściówek nie wchodziło. A te blaszki wyglądają tak:

 

15zjk41.jpg

 

 

25gw45f.jpg

 

 

I takie pytanie do Was. Da radę założyć na to jakąś taktyczną kolbę (może być ta od m4)? Jesli tak, to jaką dokładnie i w jaki sposób, bez zbędnego przerabiania?

I jak to wygląda cenowo? Bo słyszałem o rozwiązaniach, które przeważają znacznie wartość repliki.

Więc te za stówki muszę odrzucić.

 

Z góry dziękuję!

Link to post
Share on other sites

Tak, dasz radę zamocować kolbę od M4, są rozwiązania dedykowane do tej repliki. I właśnie ten brak uszu pozwala na taki montaż. Adapter kolby M4 jest mocowany na dwie śrubki które przechodzą przez otwór w klocku z tyłu korpusu.

 

Bardzo ucieszyłeś mnie tą informacją, nie ukrywam. Czy prowadnica tego typu, wejdzie w to bez problemu?

 

9-pozycyjna-prowadnica-kolby-do-ak-3.jpg

 

Widziałem kiedyś, że ta prowadnica była w promocji na Azteko, szkoda że się w nią nie zaopatrzyłem wcześniej.

 

LINK:

http://azteko.pl/6-pozycyjna-prowadnica-kolby-do-ak-p-8754.html

Link to post
Share on other sites

Akurat ta nie pasuje. Potrzebujesz czegoś takiego:

 

http://www.airsoftgi.com/images/airsoft-SRCAKadaptr.jpg

 

Adapter musi być z tymi dwoma otworami po bokach, tu akurat widać tylko jeden :) Po opisach szukaj takich co pasują pod system TM (tokio marui).

 

Tu masz komplet:

 

http://www.taiwangun.com/kolby-i-dodatki-2/kolba-skladana-do-m4-m15-m16-z-adapterem-do-ak-cm?from=listing&campaign-id=19

Link to post
Share on other sites

Drogie to, mimo przeceny. Wziąłbym coś takiego po taniości używane, ale ciężko znaleźć. Najlepiej to jakbym miał jeszcze możliwość przymiarki kolby do korpusu, bo jak patrzę na te cuda, to wszystko mi się takie samo wydaje :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

 

Właśnie wiem, że nie wejdzie (tak jak piszesz w temacie, który mi wysłałeś), bo byłem dziś w sklepie z samym korpusem i nie weszło. Te blaszki są za szerokie, lub dziura w adapterze jest za wąska. I to sporo brakowało... A tej przejściówki King Arms nie moge nigdzie znaleźć. Ja się chyba poddaję...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...