Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

gearbox v3 AK, selektor ognia, podpięcie przewodów bezpośrednio na silnik


Recommended Posts

Witam. Sprawa wygląda następująco. Zrobiłem replikę ak w wersji bullpup, zaadoptowałem gearbox cymy v3, odciąłem przewody od kostki stykowej i poprowadziłem je bez pośrednio od baterii, poprzez przycisk przy spuście do silnika (naciśnięcie spustu zamyka obwód i załącza silnik, bardzo prosta zasada działania). Problem jest taki, że chciałem zostawić oryginalny selektor ognia, aby przełączać tryby auto i semi, bez blokady, bo robię go na swój sposób :) Myślałem że selektor jest mechaniczny, ale wygląda na to że jednak nie, ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem? Czy na trybie semi czy na auto, replika strzela ogniem ciągłym. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Myślałem że selektor jest mechaniczny, ale wygląda na to że jednak nie

 

Oryginalnie selektor jest mechaniczny. By działało semi musiał byś zostawić obwód z kostką tak jak był i zastosować cięgno od przeniesionego spustu do GB.

W twoim przypadku trzeba by zrobić selektor elektryczny przynajmniej na mikro stykach lub coś na wzór z Aresowego Beryla.

Link to post
Share on other sites

Rozkminiałem selektor elektryczny, ale miejsca tam znikomo i nie wymyśliłem niczego ciekawego. Ma ktoś jakieś foty rozwiązania aresowego? Choć z tego co wiem elektryka tam jest strasznie zawodna, ale może wzorując się na tym, wymyślił bym coś ciekawego. Jeśli chodzi o cięgno, to raczej nie wchodzi w grę w mojej konstrukcji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...