Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

To są walizki taktyczne. I kontenery. Walizka jest przystosowana do przenoszenia przez jedną osobę, kontenery służą do transportu większych "gratów", lub cięższych i ma dwa uchwyty.

Na zdjęciu stos walizek wieńczą ekrany komputerowe - z czego należy wnioskować, że - przynajmniej w tych na górze - znajdują się w nich komputery taktyczne. Nie pytaj jakie, ani co jest, lub może być, w tych tratsport cointainer poniżej :icon_wink:

 

Widziałem w takich walizkach różny sprzęt - od jammerów radiowych po specjalizowane wyposarzenie computer forensics, czy nawet korelator radiowy Oscor 5000.

 

Walizki i kontenery taktyczne służą najczęściej do transportu różnego rodzaju elektronicznego sprzętu high-tech. Zazwyczaj cennego. Zaczęły się pojawiać w wojskach imperialnych Pax Americana gdzieś w latach 80. ub.w. - wraz z dostrzeganiem przez wojsko użytecznych możliwości jakie niesie rozwój elektroniki napędzanej mikroprocesorami. Na początku najczęściej były to terminale satelitarne Inmarsat, takie jak np. Magnavox 2400 (typowa 'zabawka' dual-use) - który można obejrzeć w filmie Liberator.

Walizki są zbudowne z wysoko odpornego na udary tworzywa i mają wymyślne rozwiązania konstrukcyjne: są szczelne, a nawet zapewniają pływalność (do określonego obciążenia), pianka w środku zapewnia ochronę przed udarami i wstrząsami, mają zawory do wyrównywani ciśnienia podczas transportu lotniczego, a system zamykania umożliwia stosowanie plomb (jawnych i niewidocznych) i wogóle został skonstruowany z myślą o funkcjonalności tzw. bezpiecznej skrzynki. Secure box to coś, gdzie nie można zajrzeć do środka w sposob nieuprawniony nie pozostawiając śladów ingerencji (zabezpiecza przed tzw. tajną rewizją), co zapewnia m.in. konstrukcja zamka ale też zawiasów.

 

Dlatego stosują je wszelkiego rodzaju służby specjalne (np. counter-measurements teams), a nawet specjalsi - czyli siły (nie służby) specjalne :icon_smile: To co przewożą w środku nie nazywałbym gadżetami - to jest broń... innego rodzaju, niż klasyczna (miotająca pociski), ale broń - przeznaczona do walki informacyjnej. Chociaż czasami takie walizki wykorzystuje się do transportu tradycyjnej broni kinetycznej.

 

Takie walizki są tak funkcjonalne, że spotyka się je także w cywilnym użyciu - najczęściej do przechowywania różnego rodzaju sprzętu ratowniczego (mają wtedy oczojebny kolor, typu żółty/pomarańczowy). Stosuje się je także w sportach ekstremalnych. I raczej nie można ich nabyć w markecie budowlanym...

:icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za wyjaśnienie.Natomiast chodzi mi tez jak nazywa się sprzęt że np w skrzynie jest wbudowany monitor i klawaitura bądź inne urządzenia specjalne.Do filmów nie wiem skąd biorą taki sprzęt czy kupują czy wypożyczają chociaz taki sprzęt używają tylko służby specjalne wiec wątpie zeby kazdy tak o sobie mogł go kupić nawet do filmu. :icon_smile: Zdj wysyłam w linkach.Pozdrawiam

http://postimg.org/image/v0nx7oqon/

http://postimg.org/image/lp1vaqe53/

http://postimg.org/image/3z4s3fpxz/

Link to post
Share on other sites

Może kupić każdy, są to specjalne laptopy dla budowlańców i pracowników fabryk. Dość drogie (10000 - 15000 PLN)i o mizernych parametrach, ale za to niezniszczalne. Obecnie raczej mało użyteczne (w branży cywilnej). Co do samych walizek to są dość łatwo dostępne, koszt 2000 - 5000 PLN, używane głównie przez serwisantów mobilnych, oraz do transportu dość drogiego i delikatnego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...