Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dzień dobry,mam na imię Szymon,lat 18. ASG interesuję się już od 7 lat. Moją pierwszą repliką (jeśli tak to można nazwać) była Cyma 0.22,jednak nigdy nie brałem udziału w strzelankach,widziałem je tylko na YouTube. Jednak chcę zacząć brać udział w tych rozgrywkach. I tutaj jest moje pytanie - czy mógłbym poprosić o doradzenie o kupno dobrej repliki? Do wydania mam maksymalnie 800 zł,żadnego innego sprzętu niestety nie mam,ale będę planował powoli dokupywać resztę. Najbardziej interesuje mnie karabinek M4,nie potrzebuję żadnych bajerów w postaci kolimatora/szyn R.I.S czy taktycznych uchwytów. Chcę nabrać doświadczenia i ogłady w tym pięknym sporcie. Proszę o Waszą pomoc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak. Może występować w dwóch wersjach. Tańszej E&C i droższej SAEC.

Różnica polega głównie na tym że w E&C do wymiany sprężyny trzeba wyjąć gaerbox, a w SAEC po prostu odkręca się prowadnice i gotowe. SAEC ma też w stocku dorzucone Lipo zamiast Nimh.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o batki w Specnie to nie musisz się martwić, bo na początek są spoko, na pierwsze 2 miesiące wystarczą na pewno. A potem uzbierać na LiPo i prostą ładowarkę do niej, to tak wyjdzie ze 150 zł najtaniej. Lepiej kupić jakieś dobre okulary, tak do 50 zł bolle czy uvexy i masz spokój. Chyba, że Delta Plusy za 30 też dobre, ale pewnie reko Cie zjedzą za nie.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie mój dobry kumpel, z którym zawsze się strzelam ma specne i sprawuje się na prawdę dobrze, więc jest rekomendacja z prawie pierwszej ręki. Miałem ją już trochę w dłoniach i powiem, że szału nie ma, bo emka jak emka. Dobre wyważenie i tyle, jako replika na początek będzie jednym z najlepszych wyborów (poza CM 028). A bateria jest na prawdę dobra po resecie i spokojnie wytrzyma na prawdę mocną strzelanke (jak np Gorączka Złota z marca) i starczy, żeby jeszcze przez następny tydzień strzelać do puszek, czy do tarczy po godzinkę, dwie. Ale z racji tego, że chińczyk to musisz czytać to z przymrużeniem oka niestety, bo chińczyk, chińczykowi nie równy. Ale na dwie specny jakie posiada obie są na prawdę dobre i największą wadą jakie znaleźliśmy jest lekki luz selektora ognia i tyle.

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod kolegę bo też jestem świerzak.

Obecnie kompletuje kasę na cały sprzęt do ASG (będzie tego około 1000-1300 zł).

Byłem na kilku grach i im dłużej gram tym bardziej podoba mi się towarzystwo i cała rozgrywka, dodać do tego fajny scenariusz i można naprawdę świetnie i zdrowo (o ile bezpiecznie wszystko przebiegnie i zapewnimy sobie dobrą ochronę) się bawić.

Napewno planuje coś do dynamicznej wymiany ognia, sprawdzałem na forum info o M5 i o M4 wszelkiej maści, przyznam że przed 1000 zł to tak naprawdę ciężko coś fajnego dobrać ale mogę nie szukać należycie.

Zależy mi by broń można było rozbudowywać, na starcie to nie musi być jakieś nie wiadomo co ale aby takim naprawdę dobrym sprzętem mogło być po większych/mniejszych modernizacjach.

Końcowo chce mieć przy broni jakąś małą lunetę (bo jestem jednak troszkę przyślepy a chce wiedzieć że ktoś oberwał należycie :P ). Sądzę że 1-3 szyny były by fajne (chodzi o to że może coś będę chciał mieć przymocowane). Za razem żeby już nie dublować pytań fajnie byłoby dać taki zestaw akumulatorów/ładowarek, by w warunkach temperatury około -3C szło jeszcze sensownie grać. Pewnie zaopatrzyłbym się na mroźniejsze dni w 2 zestawy takich baterii :)

 

Fajnie gra się na sprzęcie z EBB, ale osobiście nie wiem czy w mojej kwocie dostanę :P

Jedna sprawa, na starcie żeby był hi-cap a później by można było dokupić albo mid-cap albo real-cap.

Później chciałbym jakąś broń boczną ale to dopiero jak się przyzwyczaję do standardowej. Ale gdyby miał ktoś jakieś fajne rozwiązania to byłbym wdzięczny.

 

Jeżeli chodzi o ubiór i ochronę to zacznę od góry:

 

Głowa

tutaj nie ma nic upolowanego, końcowo chcę mieć albo kapelusz/czapkę albo kask (to drugie bywa drogie z kamuflarzem)

 

Oczy:

http://www.taniemilitaria.pl/pl,okulary-ochronne-i-3-uvex-przezroczyste,3,139,146,147,5682.html#opis

Lub coś z uvex bo jak da radę to będę biegał z korekcyjnymi (o ile poradzę sobie jakimś antyfogiem) - jak nie da rady z korekcyjnymi to trudno, ruszające obiekty i większość statycznych widzę :P Reszta to spontan a w snajpera się nie bawię bo lubię sobię pobiegać o terenie.

 

Usta:

http://www.taniemilitaria.pl/pl,maska-ochronna-starker-v3,3,139,155,0,2148.html

Tak by jeszcze uszy trochę ochronić bo to też delikatne miejsce - a uszy mam duże :P

 

Szyja:

Tu chyba jedynie apaszka bo nie mam pomysłu na to :)

 

Chest i legi:

Na razie zwykłe leśne moro

 

Pas:

Jakiś pas z możliwością posiadania ładowarki do magazynku i przynajmniej z 1-2 magazynkami zapasowe na start, później pewnie kamizelkę dokupię ale na razie nie ma to sensu bo nie będę biegał z pustymi kieszeniami :P

 

Jak pisałem mój limit to 1000-1300 zł. (maks jeżeli to będzie niezbędne do naprawdę fajnego sprzętu to mogę do 1500 zł dojechać).

Tylko moim minusem jest konieczność zakupu umundorowania, nie chce mi się w dresie biegać albo w bluzie która będzie mocno odznaczała się w terenie :P Choć spotkałem się z ludźmi w dzinsach których nie szło zauważyć w krzakach :) Ale jak się bawić to już kąkretniej :)

 

Proszę o wyrozumiałość, całą wiedzę o broni, jej typach itd poznałem głównie z Państwa forum :)

Link to post
Share on other sites

Repliki: http://zbrojownia.linuxpl.com/index.php?cPath=23_176 To najtańsze sensowne emki, ale są bez ładowarki i akumulatora w komplecie.

 

Akumulator - wybierz replikę i poszukaj jaki się tam mieści. Na ogół lepiej jest zamawiać akumulatory z allegro/sklepów modelarskich niż kupować w airsoftowych, bo za tą samą cenę można wyrwać lepszy pakiet.

 

Ładowarka - weź najprostszą z balanserem. Ja mam i polecam GFC, ale jest wiele podobnych i prawdopodobnie też niezłych. Do airsoftu w zupełności taka wystarczy.

 

Ochrona oczu - dowolne, markowe (nie chińskie) atestowane okulary lub gogle. Duży wybór, bierz co Ci się podoba. Osobiście polecam - jak zawsze - bezbarwne, jako najbardziej uniwersalne.

 

Maska - sam używam takiej jak podesłałeś, ale można je dostać taniej.

 

Mundur - DPM albo flecktarn nadal są najtańszą opcją, i oba świetnie maskują w lesie. MTP też stoi nieźle, chociaż - na terenach gdzie ja gram - jest mniej uniwersalny. Poszukaj. Mundur na początek nie musi być drogi, to ciuch do tyrania w trudnych warunkach. Do airsoftu zakładany na coś cieplejszego sprawdza się bardzo dobrze.

 

Buty - nie masz munduru. Masz buty usztywniające kostkę? Trekkingowe się sprawdzą.

 

Pas - na początek, jeśli chcesz nosić tylko kulki do hi-capa, wystarczy kieszeń munduru lub mały plecak. Jeśli od razu planujesz nosić więcej, to rozważ chest webbing DPM. Jak Ci się znudzi albo przestanie wystarczać, to sprzedasz go 10zł taniej niż kupiłeś. Nie przejmuj się za bardzo łączeniem kamuflaży. Jedno to robią i sobie chwalą, drudzy tego nienawidzą... bo im się nie podoba;p

 

Wiem że podałem sporo kompromisowych rozwiązań, ale tym sposobem masz szansę mniej-więcej zmieścić się w budżecie i mieć dobrą replikę z niezłą baterią, funkcjonalny (acz nie najnowocześniejszy) mundur, i może coś do noszenia gratów.

 

Aha - kulki też się przydają;)

Link to post
Share on other sites

Ebb lepiej odpuścić

Chiński pas w molle to spoko opcja, nawet tanio mozna znaleźć. Na twoim miejscu dozbierałbym do EA, kupno specny przy tych funduszach...

Co powiesz na takie coś

http://olx.pl/oferta/zestaw-do-asg-karabin-m16a4-h-k-usp-45-kamizelka-plecak-CID767-IDeKHjL.html#3163d65f45

 

Używka ale fajna nawet oferta...

 

Tutaj to o czym chyba wspomniałeś

https://www.militaria.pl/action_sport_games/karabinek_aeg_slv36_15910_p5708.xml

 

Troszkę międzyczasie doczytałem i ogólnie z ubraniem już ogarnę. Kwestia pozostaje broni :)

 

Repliki: http://zbrojownia.li...hp?cPath=23_176 To najtańsze sensowne emki, ale są bez ładowarki i akumulatora w komplecie.

 

Akumulator - wybierz replikę i poszukaj jaki się tam mieści. Na ogół lepiej jest zamawiać akumulatory z allegro/sklepów modelarskich niż kupować w airsoftowych, bo za tą samą cenę można wyrwać lepszy pakiet.

 

Ładowarka - weź najprostszą z balanserem. Ja mam i polecam GFC, ale jest wiele podobnych i prawdopodobnie też niezłych. Do airsoftu w zupełności taka wystarczy.

 

Ochrona oczu - dowolne, markowe (nie chińskie) atestowane okulary lub gogle. Duży wybór, bierz co Ci się podoba. Osobiście polecam - jak zawsze - bezbarwne, jako najbardziej uniwersalne.

 

Maska - sam używam takiej jak podesłałeś, ale można je dostać taniej.

 

Mundur - DPM albo flecktarn nadal są najtańszą opcją, i oba świetnie maskują w lesie. MTP też stoi nieźle, chociaż - na terenach gdzie ja gram - jest mniej uniwersalny. Poszukaj. Mundur na początek nie musi być drogi, to ciuch do tyrania w trudnych warunkach. Do airsoftu zakładany na coś cieplejszego sprawdza się bardzo dobrze.

 

Buty - nie masz munduru. Masz buty usztywniające kostkę? Trekkingowe się sprawdzą.

 

Pas - na początek, jeśli chcesz nosić tylko kulki do hi-capa, wystarczy kieszeń munduru lub mały plecak. Jeśli od razu planujesz nosić więcej, to rozważ chest webbing DPM. Jak Ci się znudzi albo przestanie wystarczać, to sprzedasz go 10zł taniej niż kupiłeś. Nie przejmuj się za bardzo łączeniem kamuflaży. Jedno to robią i sobie chwalą, drudzy tego nienawidzą... bo im się nie podoba;p

 

Wiem że podałem sporo kompromisowych rozwiązań, ale tym sposobem masz szansę mniej-więcej zmieścić się w budżecie i mieć dobrą replikę z niezłą baterią, funkcjonalny (acz nie najnowocześniejszy) mundur, i może coś do noszenia gratów.

 

Aha - kulki też się przydają :icon_wink:

 

Sorka za dubelek postów.

 

Co do butów bo tutaj zaczne, mam trepki do kostek, które na początkowo paintballu się spisały elegancko w bagnistych warunkach i teraz kiedy jadę w ASG zdają egzamin idealnie o czym świadczy ostatnia bitwa gdzie ponad 200 m przebiegłem niemal sprintem lasem z skakaniem przez krzaki itd. :)

 

Akumulator i ładowarka - zapamiętam info.

 

Ochrona oczu to tutaj dużo czasu poświęciłem bo dla mnie to najważniejsza rzecz, zwłaszcza po tym jak towarzysze Weterani powiedzieli mi że te wypożyczane siatkowe to najgorsza z opcji i lepiej z nimi nie ryzykować odprysków.

 

Mundur pójdzie w flectran bo jednak bardziej będę aktywny w wiosna,zima i jesień. Lato nie wiem, nigdy jeszcze nie jechałem w sezonie letnim :)

 

Co do pasa, sprawdzę ten chest. Jak dobrze by poszło i kaska spłynie to będę pewnie szukał gry Za 2-3 tygodnie :)

 

Dzięki za info, za link do zbrojowni i podpowiedzi :) Oczywiście jeżeli ktoś chce coś dodać to mile widziane info :)

Link to post
Share on other sites
Co powiesz na takie coś

http://olx.pl/oferta...html#3163d65f45

 

 

Używka ale fajna nawet oferta...

 

Ja powiem, że w tej ofercie nie ma nawet słowa czy to jest sprawne... No i to PJ.

Aha - http://www.taiwangun.com/elektryczne/pj16a3-p-j

Jeśli umiesz sam repliki naprawiać i chce Ci się, to możesz kupić używkę. Może to jednak zająć kilk(naście) tygodni i pochłonąć trochę kasy. Ludzie często sami nie wiedzą co sprzedają, bo "wg nich działa i strzela, a w serwisie była dopiero co, no pół roku temu". A jak się przyjrzysz dokładnie, to różnie to bywa. Te "serwisy" też bywają różne. Mało kto też przed sprzedażą robi kompletny przegląd repliki. Jakiś czas temu kumpel mnie poprosił o przesmarowanie i wypodkładkowanie emki którą kupił od przyjaciela. Strzelała, ale kultura pracy i zasięg były marne. Po otworzeniu się okazało, że środkowa zębatka miała ułamaną oś (pękła i się zakleszczyła, tak że zębatka działała póki to było ściśnięte), zęby silnikowej zjedzone do połowy, tłok do wymiany, głowica tłoka mocno zużyta, dwa łożyska do wymiany, kable stockowe z przebiciem na body (czyli do wymiany). Nie pamiętam czy coś jeszcze było do zrobienia. Sprzedawca się poczuł, przyjechał z flaszką, przepraszał kumpla, zapłacił za części. Jednym słowem -uczciwy człowiek, który po prostu nie znał się na tym i chciał pozbyć repliki. Aha - ja serwisuję sprzęt dla siebie i czasami kolegów, ale usługowo się nie podejmę;)

Reasumując, jeśli chcesz zacząć z airsoftem od grania, a nie serwisowania i kłótni, to bezpieczniej będzie kupić na początek coś nowego.

Link to post
Share on other sites

Ten PJ drogi strasznie- pistolet chyba cenę niepotrzebnie winduje. Z kupnem repliki jak z kupnem samochodu- chcesz mieć pewność, kupujesz nowe, jak masz pod ręką mechanika można kupić używane. Moją jedyną nową repliką był mój aktualny boczniak, którego dostałem na osiemnastkę. Nauczyłem się serwisować repliki i kupiłowałem używki

Link to post
Share on other sites

Czyli tak jak sądziłem, nie ma co patrzeć na używki :)

 

I teraz to co bym wybierał:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&%20products_id=2407

 

Do ilu dałoby się to podkręcić? Lufa wydaje się stosunkowo długa więc recyzja powinna być znośna.

 

Dalej kolejne modele i te same pytania:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_176&%20products_id=2412

 

Tu dłuższa lufa więc w sumie jeszcze fajniej...

 

Oba na gearbox v2 więc dobrze z tego co mi wiadomo, można rozbudowywać...

 

Pewnie wymiana gumki HU i sprężyny i do 370-380 fps by doszło, czyli skuteczność do 30-40m. może by była po modernizacji a ogólna może do 50m. ?

 

Co sądzicie, muszę wziąść pod uwagę osprzęt jeszcze jakiś sensowny i bezpieczeństwo, to jakieś 200-300 zł maks wszystko. Kulki to tylko G&G bo te są mi polecane...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...