Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Drodzy forumowicze, jak w temacie szukam najlepszego rozwiązania do CYMA 028c bateria+ładowarka. Chodzi o baterie lipo jednak nie znam sie na tym. Wiem ze większość wyszukuje tańszych zestawów ze sklepów modelarskich ale czy wtedy maja one wtyk jak w replice? Doradźcie jakiś dobry sprzęt nie z dolnej i nie z górnej półki. Znajomy powiedział mi żeby brać coś około 9V żeby lepiej strzelala. Jednakże wasza opinia bardzo by sprecyzowała temat ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

W każdym sklepie modelarskim zmienią Ci wtyki na życzenia, zazwyczaj za darmo albo za "piwo", 5 zł. 7,4V LiPo o dobrej wydajności wystarczy do stockowej cymki. Moim zdaniem LiFe 9,9V mogłoby już znacząco skrócić żywotność bo to jednak chińczyk chociaż ja kompletnie nie orientuje się w replikach II klasy.

Link to post
Share on other sites

Przesiadka na lipo, bez wymiany kabli i wtyku, nie ma większego sensu, bo stockowa elektryka nie poniesie takiego prądu. Oczywiście nic się nie popsuje, działać będzie, ale nie z pełną wydajnością, jaką zapewnia nowa bateria.

Co do samej baterii, o ile zdecydujesz się na zmianę kabelków (około 15zł i ewentualna robocizna) to 7,4V w zupełności wystarczy. Pamiętaj też o wartości C, właściwe absolutne minimum do repliki to 20C, ale im więcej, tym lepiej :)

Lipo 7,4 z okablowaniem o odpowiedniej przepustowości daje replice dużo więcej życia niż najmocniejsze NiMhy 9,6V, do tego nie klęka na mrozie i ma kilka innych bajerów.

Jeśli szukałbyś kabla to po prostu przeleć internet z hasłem "kabel niskooporowy", potrzebujesz grubości 15-16AWG, bądź 1,5mm2 po naszemu. Wtyk deans/T connect, najbardziej popularny w aesgie, zawsze można pożyczyć baterię w razie W, ale możesz też zamontować każdy inny, byle pozbyć się tej tandetnej Tamiyi.

Co do replik 2 klasy, czyli chinoli, to obecnie wewnętrze znoszą więcej niż duża część zabawek 1 klasy, które są tam chyba z zasiedzienia, więc o to się martwić nie trzeba. Co innego zwewnętrzne aspekty, wizulanie może nie jest źle, ale chińczyki lubią używać nie takich materiałów jak trzeba, bo taniej, a potem zdarzają się luzy, pęknięcia itd. Ale nie o tym temat :)

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...