Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GB V.3 - problem z luzującą się śrubą mocującą głowicę do tłoka


Recommended Posts

Po wymianie cylindra i tłoka na nowe (stare po 6 latach nie zaglądania do gb się zmieliły) mam problem - na strzelance zblokowało mi tłok i koniec. Po otwarciu gb okazało się że łożyskowana głowica tłoka odkręciła się od tłoka. No i moje pytanie brzmi jak tą śrubę mocno dociągnąć - kombinerkami nie złapie bo poniszczy powłokę głowicy, może trzeba by kapnąć na gwint "kropelką" ? Czy ktoś ma na to jakiś patent - radę?

Pozdro

Link to post
Share on other sites

O prosze nie wiedziałem że są takie kleje do gwintów :) dzięki! A powiedz mi z dośwoadczenia, to normalne że te śruby się luzują? Bo to że nie zaglądałem do GB od nowości to jedno ale właśnie cały zestaw wymieniać musiałem z tego powodu bo stockowa głowica się odkręciła śruba stanęła w poprzek łamiąc głowicę robiąc paskudną rysę na cylindrze i łamiąc zęby na tłoku. A tu masz, założyłem nowe części i na pierwszej strzelance to samo - jakimś cudem bez żadnych strat

Link to post
Share on other sites

Przeważnie nie luzują mi się same, dociągam je solidnie, a czasami dodaję w/w kleju. Z ilością kleju nie przesadzam bo naprawdę łatwo jest urwać łeb krzyżykowy. Nie ma tu wielkiej filozofii, przy głowicy z gwintem plastikowym naprawdę uważaj, bardzo łatwo przekręcić i jest lipa.

Link to post
Share on other sites

Dzìęki za fachowe rady ! Głowica ma metalowy gwint.

Szmerglu - w dzisiejszych chorych czasach nie tylko od kobiety można pożyczać babskie akcesoria :-D zobaczę ile kosztuje ten klej i najwyżej kapnę odrobinkę tego lakieru. - wolę dmuchać na zimne. Niby dokręciłem mocno i wydaje się trzymać mocno - ale ostatnio się rozkręciło... cud że nie poniszczyło nowych części.

 

Czołem cześć !

Edited by dwoik
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...