Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe ruskie


Recommended Posts

 

a tak na marginesie: nie wiem czy ten trend z pikselowatym kamo jest najlepszy... chyba bardziej naturalne są gładkie plamy...

Nautralne może tak, ale skuteczne raczej nie. Wystarczy postawić na tla lasu kolege w woodlandzie i marpacie a zobaczysz o co chodzi ;) Kamuflarz zapowiada sie bardzo ciekawie, ale chyba raczej na okres letni. Nie wydaje mi się żeby to dobrze maskowało w jesiennym błocie :)

Link to post
Share on other sites

W błocie maskuje nawet "bleu do horizont" Najbardziej Niezwyciężonej Armii z czasów I.W.Ś. :P

Ale zgadzam się z Tobą, Small_Hunter. Dobrze opracowany kamuflaż pikselowy bije na głowę inne rodzaje dwuwymiarowego wzoru maskującego. Bardzo dobry artykuł na temat obecnych tendencji w maskowaniu, łącznie z porównaniem kamuflaży wielko- i małoformatowych (chyba tak zostało to określone).

Link to post
Share on other sites

Trójwymiarowe, Wasza Dociekliwość :wink: , to ghillies, Leszy, oraz podobne przykłady maskowania wojskowego i łowieckiego. Poza tym, Navy, przeczytaj zdanie, które cytujesz, jeszcze raz. Przecież wynika z niego, że piksele są również kamuflażem dwuwymiarowym, czyli nadrukowanym na materiale. Nie ma tutaj efektu 3-D, jak w przypadku ghillie.

Link to post
Share on other sites
Bardzo dobry artykuł na temat obecnych tendencji w maskowaniu, łącznie z porównaniem kamuflaży wielko- i małoformatowych

Znajduje sie w Raporcie WTO 09/2005 :wink:

Gdzie napisano o Symulacji trójwymiarowości

 

Warte stosowania jest rozwiązanie pozwalające uplastycznić wygląd kamuflażu, nadając mu wrażenie trójwymiarowości. Z pomocą barw i określonego układu plam można zasymulować cienie, odblaski światła i prześwity między roślinnością. Na przykład, jasnym plamom imitującym refleksy świetlne mogą towarzyszyć ciemne kolory jako cienie rzucane przez oświetlone obiekty. Dlatego też projektanci maskowania do roli cienia często angażują kolor czarny, który jako taki rzadko występuje w naturze. Połączenie kontrastujących ze sobą barw sprzyja też zachowaniu pstrokatego wyglądu kamuflażu. Jest to niezmiernie istotne, ponieważ kolory w bardzo podobnym odcieniu, przy obserwacji już z kilkunastu metrów mają tendencję do zlewania się ze sobą. Przy braku odpowiedniego kontrastu może się zdarzyć, że cały wzór wyda się być jedną wielką jednolitą plamą o konturach sylwetki człowieka, co przeczy idei maskowania.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...