Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki karabin na początek? Famas vs M15


Recommended Posts

Witam wszystkich :icon_smile: Do tej pory moja przygoda z ASG ograniczała się do kilku wypadów ze znajomymi i do strzelanek w lesie - w końcu jednak zdecydowałem że czas poszerzyć swoje horyzonty :icon_smile: Zamierzam kupić pierwszy porządny karabin, jednak mam dylemat między dwoma modealmi. Jeden to Famas od TM: http://www.specshop....roducts_id=2573

Natomiast drugi to model to M15 S.I.R.: http://www.specshop....Proline_-_17940

 

Czytałem tutaj na forum pozytywną opinię o M15, natomiast o Famasie znalazłem wątek, ale od firmy Cybergun. Dlatego stwierdziłem że przed zakupem sięgnę po waszą opinię - co będzie bardziej korzystnym zakupem? Zdaję sobie sprawę że z częściami do Famasa jest problem, nie wiem natomiast czy do m15 pasują części z pozostałych emek. Z góry dziękuję wam za pomoc :icon_smile:

 

P.s. Zamierzam przy okazji biegać w kamuflażu i w barwach Wielkiej Brytanii, dlatego zastanawiam się przy okazji która broń bardziej będzie pasować do tego wizerunku :icon_smile:

Edited by Doc5
Link to post
Share on other sites

No właśnie czytałem że regularna armia używa L85 i bardzo mi zależało na tej broni, ale niestety w Polsce jest ciężko dostępna w rozsądnej cenie a wolę nie kupować nic przez zagraniczne sklepy tylko trzymać się polskich :)

Link to post
Share on other sites

Ares i ICS robią repliki L85 - jeśli dobrze pamiętam.

Tu w Airsoft Armory masz na zamówienie L85 od Aresa, ale zaznaczam, że nic nie wiem o tej replice, a niektóre produkty Ares są krytykowane za słabą elektronikę.

http://www.airsoftar...tal-Gearbox/520

Jeżeli chodzi ci o realizm jako taki, to najwiekszy realizm - moim zdaniem - jest w grach CQB i przy użyciu replik gazowych lub na sprężone powietrze (HPA).

Tu natomiast poczytaj o airsoftowym snajperstwie, ja się na tym nie znam:

http://wmasg.pl/pl/a...les/show/227451

Pozdrawiam.

Edited by wredny_bo_trzeźwy
Link to post
Share on other sites

Połączenie francuskiego Famasa i brytyjskiego oporzadzenia jest conajmniej nietrafione (choćby ze względów historycznych) :icon_smile:

 

A tak na powaznie. Jeśli to jest Twoja pierwsza replika, to radzę Ci celować w standardy ogólnodostępne. Nietypowe repliki mają niestety to do siebie, że są droższe, bardziej skomplikowane w budowie i tym samym ciężej o części zamienne, które zazwyczaj są tym samym drogie. Jeżeli nie jesteś specem od grzebania w takich rzeczach, to możesz mieć problemy. Oczywiście zawsze jest gwarancja ale to pozbywasz sie repliki z automatu na dłuższą chwilę.

Dodatkowo ten układ karabinka nie zawsze jest wygodny w uchwycie, dużej liczbie osób po prosty źle leży w łapie.

Jeśli bardzo interesuje Cię brytyjski sprzęt, to sugeruje Ci najpierw coś w standardzie m4 - na pewno z brytyjską flagą gryźć się nie bedzie. Jesli uznasz, że to jest hobby dla Ciebie, to za jakiś czas uzbierasz sobie sprzęcik już na full reko :icon_smile:

Edited by witaltas
Link to post
Share on other sites

Na taiwangun SR-kę ciut taniej. Tylko z góry uprzedzam, że to waży prawie 4kg (a dorzuć lunetkę jeszcze) i jest na prawdę długie. Kiedyś się do niego przymierzałem i stwierdziłem, że dłuższe bieganie z tym, to nie dla mnie.

No i w środku jest specyficzny gearbox (v2 long)

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od funduszy jakie posiadasz ale tak, zwłaszcza na początek polecam przetarte szlaki. Może być i ta Specna, którą podlinkowałeś. Ja osobiście ze swojej jestem bardzo zadowolony. Jeśli się na nią zdecydujesz, pamiętaj OD RAZU wymienić gumkę na czarną systemy (stockowa nie nadaje się do niczego).

 

P.S. Jeśli nie masz z 190cm wzrostu, to repliki w stylu sr25 może sobie odpuść na start :)

Edited by witaltas
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...