Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, ostatnio na strzelance miałem mały wypadek z repliką, otóż już kiedyś ułamał mi się mały kawałek plastiku trzymający pin, przez co replika po prostu się rozsuwała. Jak to polak potrafi spiąłem ją trytytką żeby na jakiś czas wytrzymało, no i w tym problem, że zahaczyłem podczas strzelanki repliką o coś i po prostu się rozsunęła prawie cała. Siedząc w lesie próbowałem złożyć body żeby się trzymało, ale replika przestała dobrze strzelać, w sensie strzelała jak to chłopaki mówili jak "haubica" na jakieś niecałe 10 m. Po mocnym dociśnięciu strzela normalnie. W domu pospinałem całość do kupy jeszcze raz trytytkami żeby zobaczyć co się będzie działo i owszem replika zaczęła strzelać normalnie, ale z mniejszą siłą i bardzo nierównomiernie (raz na 20m, potem na 40m). Myślę że tu chodzi o luzy w tym pokiereszowanym body, ale nie jestem pewny, bo w asg nie jestem jeszcze bardzo doświadczony i samej budowy repliki dopiero się uczę. Generalnie myślałem też nad tym żeby dokupić metalowe body, bo to już się do niczego nie nadaje, tak do maksymalnie 300 zł i pytanie jakie pasowałoby do tej repliki.

 

Bardzo proszę o pomoc, bo już niedługo szykuję się niezła strzelanka a ja nie mam repliki.

Edited by ArQoN
Link to post
Share on other sites

Stawiam, że straciłeś szczelność. Skoro raz jest lepiej, a raz gorzej to pewnie odsuwa Ci się lufa (wraz komorą HU) od gearboxa. Raz jest trochę mocniej dociśnięta (lepsza szczelność - lepszy "szczał"), raz gorzej (gorsza szczelność - gorszy "szczał"). Spróbowałbym docisnąć komorę do czoła gearboxa przy pomocy sprężynki, ale nie wiem czy uda Ci się to zrobić przy luzach frontu.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli w tym tkwi problem to tak, wymiana pomogłaby (nie pytaj jakie body Ci tam podejdzie - nie wiem). Spróbowałbym jeszcze zanim wymieniłbym body (bo za body trzeba bezahlen) jakoś może podkleić ułamanie. Jeśli brakuje Ci plastiku to mógłbyś spróbować powycinać odpowiednie fragmenty z pudełek od płyt CD/DVD. Prawdopodobnie nie zda to egzaminu, zapewne będzie brzydkie i to prowizoryczna robota, ale mieć 100 czy 300zł w kieszeni, a nie mieć to spora różnica.

Link to post
Share on other sites

Ten kawałek był zaokrąglony i już raz próbowałem go kleić ale to jest zbyt małe i zbyt kruche po pęknięciu, żeby było w stanie wytrzymać chociaż trochę. Dlatego chyba podklejanie nie ma sensu, a ściskanie całej broni trytytkami to zbyt duża prowizorka, która niestety też zbyt dobrego efektu nie przynosi. No nic będę musiał chyba zainwestować w nowe body :icon_confused: w końcu dzień dziecka za niedługo, to może jeszcze się załapie mimo wieku :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Witam, w ostatnim czasie moje body trochę się rozsypało, nawet trochę bardzo rozsypało. Dlatego postanowiłem dokupić nowe, metalowe body do tej m4. Niestety nie wiem za bardzo jakie i tutaj prosiłbym o pomoc. Chciałbym żeby nie kosztowało więcej niż 300 zł.

 

Bardzo proszę o pomoc, bo bez nowego body nie postrzelam sobie za bardzo, a za niedługo mam w planach strzelankę :icon_cry:

Link to post
Share on other sites

Każde TMowskie, bez udziwnień. Od Cymek na przykład, bo to ich uboższa wersja.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Każde TMowskie, bez udziwnień. Od Cymek na przykład, bo to ich uboższa wersja.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

 

 

Nope. TM, JG, starsze A&K mają body z uszami i dwuczęściowe komory HU. Spartaki natomiast robione są w innym, bardziej aktualnym standardzie.

Link to post
Share on other sites

Reszta repliki jest wytrzymała nawet jak na plastik, tylko ten mały element taki trochę gówniany :( To moja pierwsza replika, więc nie kupowałem czegoś z wyższej półki, bo to miał być mój wstęp do asg i na pewno kiedyś kupię coś lepszego bo asg mnie w wciągnęło, ale jak na początek to myślę, że ta m4 jest wystarczająca :)

 

Edited by ArQoN
Link to post
Share on other sites

Ziomeczku, a to nie jest Twój drugi temat w tej sprawie? Wiesz, my tu gadu gadu, ale jakieś zasady istnieją...

 

Z body możesz mieć ten problem, że nie wiem jak wygląda montaż tego chwytu S-system, z tego co pamiętam tam szyna ris jest wyżej niż w standardowych korpusach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...