Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakim Li-Po zastąpić Ni-Mh 9,6V ?


Recommended Posts

Witam.

Pytanie jak w temacie. Replika to Boyi rk-02 w totalnym stocku. Akumulator w zestawie ma napięcie 9,6V. Przymierzam się do kupna Li-Po i nie wiem jakie napięcie wybrać. Czy przy napięciu 7.4V szybkostrzelność spadnie zauważalnie i czy po zamontowaniu 11.1V mogą nastąpić jakieś awarie ?

Link to post
Share on other sites

 

Lipo 11.1 w szybkim tempie zniszczy styki, i może doprowadzić do uszkodzenia zębatek lub tłoka.

 

Tutaj się nie zgodzę. Styki zaczną się szybciej palić owszem ale wystarczy zamontować mosfet, co i tak powinno się zrobić w każdej replice. A zęby się nie uszkodzą jeżeli są dobrze ustawione, co może zużyć się szybciej to głowice.

Link to post
Share on other sites

Ja chciałbym tylko zauważyć, że Nimh 9,6V będzie się również dobrze sprawować po zmianie okablowania i dołączeniu mosfetu do układu. Właściwie rof daje nawet większy niż Lipo 7,4V gdy jest w pełni naładowany ale wyczerpuje się bez porównania szybciej niż lipolka, a to ze względu na krzywą rozładowania lipolek, która jest bardzo płaska.

Chcę tylko przez to powiedzieć, tak jak koledzy wyżej, że nie zawsze lipo jest uniwersalnym rozwiązaniem do stokowej repliki. One w ogromnej większości i tak wymagają przerobienia okablowania + mosfet. Dopiero wtedy rzeczywiście można na AEGu polegać w każdą pogodę.

Jeśli masz jednak zamiar naprawdę najpierw kupić lipo bez modyfikacji elektryki, to zdecydowanie 7,4V, bo 11V po jakimś czasie może się przyczynić do kilku przykrych usterek, których nie wyeliminujesz bez wiedzy o serwisie AEGa.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Ja chciałbym tylko zauważyć, że Nimh 9,6V będzie się również dobrze sprawować po zmianie okablowania i dołączeniu mosfetu do układu. Właściwie rof daje nawet większy niż Lipo 7,4V gdy jest w pełni naładowany ale wyczerpuje się bez porównania szybciej niż lipolka, a to ze względu na krzywą rozładowania lipolek, która jest bardzo płaska.

Chcę tylko przez to powiedzieć, tak jak koledzy wyżej, że nie zawsze lipo jest uniwersalnym rozwiązaniem do stokowej repliki. One w ogromnej większości i tak wymagają przerobienia okablowania + mosfet. Dopiero wtedy rzeczywiście można na AEGu polegać w każdą pogodę.

Jeśli masz jednak zamiar naprawdę najpierw kupić lipo bez modyfikacji elektryki, to zdecydowanie 7,4V, bo 11V po jakimś czasie może się przyczynić do kilku przykrych usterek, których nie wyeliminujesz bez wiedzy o serwisie AEGa.

 

ale czy do samego stocka wystarczy tylko bateria lipo 7,4V czy trzeba montować jakieś balansery czy inne cuda na kiju? Czy wystarczy wymiana wtyczki?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...