Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

Kupiłem replikę RK-08S firmy BOYI na Taiwangunie bo dość dużo dobrych opinii na jej temat słyszałem i teraz mam do Was pytanie. Jestem nowy w świecie ASG i prosiłym o jakieś rady z Waszej strony, mianowicie, co w niej ulepszać bo ją podkręcić do możliwie jak najwyższych osiągów. Słyszałem że pierwsze co to by zmienić kable na niskooporowe. Natomiast co jeszcze byście doradzili zmienić, dodać by ulpeszyć? I jak możecie to napiszcie mi co dana zmiana spowoduje, co polepszy. Poniżej podaje linka do repliki którą kupiłem żebyście mogli zobaczyć jej dane techniczne: http://www.taiwangun.com/elektryczne/rk-08s-boyi?from=listing&campaign-id=19

 

Dodam że tam w opisie jest jeszcze coś takiego zawarte:

 

"Części które wymieniamy w mechanizmie repliki to:

 

* głowica tłoka wymieniona na wzmocnioną kierunkową głowicę tłoka wraz z łożyskowaniem. Łożyskowanie powoduje łatwiejszą pracę sprężyny co wydłuża jej żywotność

* plastikowe łożyska wymieniamy na wzmocnione łożyska kulowe 7mm

* sprężynę na sprężynę (120 m/s), co ma odzwierciedlenie w większej mocy repliki

* plastikową prowadnice na wzmocnioną prowadnicę sprężyny z łożyskowaniem, które powoduje łatwiejszą pracę sprężyny i daje kilka Fps-ów więcej."

 

 

Bardzo dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Na starcie wymieniłbym:

- gumkę hop up (i doszczelnił teflonem)

- kable na niskooporowe + usunięcie bezpiecznika + nowe konektory np T deans

- baterię na lipo 7,4v (1300mah stick od turnigy wejdzie pod dekiel) przy czym konieczny będzie zakup odpowiedniej ładowarki.

Całości na pewno nie zaszkodzi porządne smarowanie (nie mylić z przesadnym) poprawa podkładkowania.

Idąc dalej:

- wymiana dyszy na SHS

- można się pokusić o wymianę tłoka i jego głowicy przy okazji otwarcia GB/zlecania tego komuś. Dla spokoju i jako podkład pod ewentualne dalsze modernizacje.

Link to post
Share on other sites

Ja bym się nie ograniczał do gumki w nowym egzemplarzu. W przypadku RK od Boya, najlepiej albo uszczelnić komorę hop-siup, albo wymienić. Komora h-u, z tego co wiem, we wszystkich RKach jest taka sama, plastikowa. Bardzo łatwo w niej o rozszczelnienia.

Jednak tak jeszcze słowem końcowym napiszę, że czasami trafiają się dobrze złożone komory. Najlepiej przestrzelać i samemu zobaczyć, chociaż z doświadczenia wiem, że praktycznie wszystkie RKi mają ten problem. Gumka potrafi nie dociskać tak samo, nawet bez zmieniania ustawień hop-up, co znacząco zmniejsza komfort strzelania, szczególnie w górnej granicy zasięgu.

Edited by Aracz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...