Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4 gfc, zwiększenie zasięgu


Recommended Posts

witam serdecznie :)

posiadam m4 od gfc (dokładnie model Gfg07) i zaięg repliki przestał mnie zadowalać :/

teraz moje pytnie brzmi: jak zwiększyć jej zasięg?,

planowałbym wymianę lufy na dłuższą

a może dosczelnienie?

replika po chronowaniu u gunfire wydmuchała 430 fps

wewnątrz siedzi:

-gumka g&g zielona z rzeczy wymienionych przezemnie

 

jednak od nowości jest tam pare lepszych części (min. lufa 6.04), wszystko w linku

http://gunfire.pl/product-pol-1152192369-Replika-karabinka-GFG07-CQBR.html

 

z góry dzięki serdeczne za pomoc i wyrozumiałość :)

Link to post
Share on other sites

Wymiana lufy na dłuższą nie ma sensu. Szczerze wątpię w jakość tej "precki", może i jest lepsza od stocku ale wymiana na Promyka na pewno da poprawę skupienia i tym samym wzrośnie efektywny zasięg. Spróbuj też użyć dobrej jakości kulek 0.28 g. Prędkość wylotowa moim zdaniem jest odpowiednia dla szturmu do lasu. Jak ją podniesiesz to na niektórych imprezach nie będziesz mógł używać auto.

Link to post
Share on other sites

prędkość jest ok, tylko jak na taką liczbę fps, dłuższa lufa chyba była by lepsza bo stokowa lufa ma 253mm..(jest to m4 CQB xD)

kulek używam 0,25 od g&g , skupienie fajne, ale jednak pokuszę się tym razem o cięższe ;)

 

mimo wszystko chciałbym wiedzieć jak osiągnąć jak największy zasięg (chodźby wymiana cylintra itp.)

Link to post
Share on other sites

Przy tej prędkości dłuższa lufa nie ma sensu chyba że chcesz strzelać z dwójnogu. Wtedy dopiero może zauważyłbyś różnice. Może. VSR G-SPEC ma lufę 303 mm i niektórym snajperom to kompletnie nie przeszkadza przy +500 fps bo działający tłumik daje im większą przewagę. Nie wiem jak z szczelnością komory w tej replice więc nic konkretnego nie polecę. Nie zaszkodzi popróbować z flathopem lub jego rozwinięciami. Są jeszcze lufy widebore, mam jedną od Prometheusa ale nie zdążyłem zamontować.

Link to post
Share on other sites

Jeśli uważasz, że zasięg powinien być większy przy aktualnych częściach, uszczelnienie nie powinno być złym pomysłem.

Co do lufy: http://forum.wmasg.p...t-dlugiej-lufy/

Wydaje mi się że w tym temacie temat jest wyczerpany - wnioski najlepiej jak wyciągniesz sam ^^ Jest trochę lektury, ale wydaje mi się, że warto chociaż trochę zapoznać się z tematem (przynajmniej kilkoma wybranymi postami).

Jeszcze takie pytanie. Losiu, robiłeś jakieś pomiary jak daleko kulki lecą i ile więcej oczekujesz od repliki?

Edited by Aracz
Link to post
Share on other sites

Przy tej prędkości dłuższa lufa nie ma sensu chyba że chcesz strzelać z dwójnogu. Wtedy dopiero może zauważyłbyś różnice. Może. VSR G-SPEC ma lufę 303 mm i niektórym snajperom to kompletnie nie przeszkadza przy +500 fps bo działający tłumik daje im większą przewagę. Nie wiem jak z szczelnością komory w tej replice więc nic konkretnego nie polecę. Nie zaszkodzi popróbować z flathopem lub jego rozwinięciami. Są jeszcze lufy widebore, mam jedną od Prometheusa ale nie zdążyłem zamontować.

 

Czym jest flathop? I lufy widebore?

Link to post
Share on other sites

Specjalnie nie tłumaczyłem żeby zmusić Cię do użycia szukajki :) Tak w skrócie flathop ma usunięty cycek podkręcający kulkę i większy, płaski dystanser. Rhop ma przedłużone okienko hopa w lufie i wklejony specjalnie docięty element podkręcający i oczywiście dłuższy, płaski dystanser. Jest kilka podobnych rozwiązań flathop, Rhop, Ghop, ERhop jeszcze się w to nie zagłębiałem i nie znam ani nie rozróżniam wszystkich. Efekt Rhopa trochę lepszy ale niektórzy twierdzą że za dużo roboty jak na kilka metrów dodatkowego zasięgu względem flata. Lufy widebore mają dużą średnicę np, 6.20. Ma to na celu wytworzenie poduszki powietrznej pod kulką która stabilizuje ją na całej długości lufy. Niestety powodują dosyć znaczną utratę FPS. Prometheus Delta Strike ma dodatkowo odłączane od lufy, plastikowe, powiększone prawie dwa razy dłuższe okienko hopup dzięki czemu flat i pochodne lepiej działają.

Link to post
Share on other sites
Mit długiej lufy, przy AEGach to się nie sprawdza. Nie kupuj lufy którą będziesz musiał zakryć tłumikiem lub dłuższą lufą zewnętrzną. Zysk marginalny o mobilność repliki mocno okrojona.

To nie mit, to fizyka. Dłuższa lufa to większy pęd kulki. Zasięg jak najbardziej się zwiększa.

Link to post
Share on other sites

Oho, przyjmę to jako żart. Tak dla ścisłości porcja tego gazu jest "pchana" przez tłok a w gaziakach on się znacznie rozpręża. Montując dłuższą lufę w stosunku do stocku czy Promyk ~250 vs. Promyk ~450? Czytałeś temat "Mit długiej lufy" albo opinie ludzi z G-SPEC?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jak ten GFC to to samo co pierwsze m4 GFC (czyli JG premium, z mosfetem i super flakami oraz silnikiem z kosmosu) to miałem taki karabinek, wymieniłem spręzynę na m130 miało to coś pod 500fps na lufie 363mm, działało świetnie, i lufa była świetnej jakości, najlepszy stock jaki miałem porównywalne z systemą jak nie lepsze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...