Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Proszę o pomoc w doborze obuwia


Recommended Posts

Witam!

 

Mam problem, a wiem, że na maniaków można liczyć. Chciałbym, aby moja sprawa została potraktowana poważnie. Chodzi o to, że zakupiłem obuwie Altama, pustynne, podobno kontrakt dla US Army, aczkolwiek nie posiadają takiej małej amerykańskiej flagi na tylnej części, nie wiem, czy jest to wyznacznik. Sęk w tym, że te buty robią z moich nóg niezłą mielonkę, posunąłbym się do stwierdzenia, że już chyba lepiej było w kamowych desantach, niżeli w Altamach. I tutaj mój problem się rozdwaja: jest jakiś sposób na rozbicie tych butów? Może wkładanie czegoś na tylną część stopy? Jak wiązałem na nią bandaże to się zsuwały. Sądziłem, że amerykańskie, pustynne obuwie będzie stosunkowo wygodne nawet na początku i bez zbytniej straty krwi się obejdzie, a tutaj gorzej niż w Józefach. No nic. Jest jeszcze druga opcja: zakup nowych butów. Być może to po prostu moja skóra jest delikatna, nie mam pojęcia. W każdym razie, moje preferencje co do buta: w kolorze pustynnym, mid (taki a'la lowa elite desert, o nich też chętnie posłuchałbym opinii, aktualnie poluję na jakieś, ale nie mogę trafić), w rozmiarze 37-38 do ok. 300 zł. Nie muszę tutaj chyba wspominać o tym, żeby były wygodne, bo nie mam ochoty przechodzić tego trzeci raz (opinacze-desanty-altamy). Myślałem też o jakichś Magnumach. Może spider 8.1 desert albo 8.0? Tutaj zaznaczę, że chciałbym wziąć udział w rajdzie górskim, a i od wędrówek nie mam zamiaru stronić. Wnioski możecie wysunąć tutaj sami. Serdecznie proszę o pomoc. Chciałbym zostać przy moich butach, gdyż naprawdę mi się podobają, ale jeżeli nic nie poskutkuje to kupię inne.

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i porady.

Link to post
Share on other sites

Jaki masz rozmiar tego buta? Czy masz do niego oryginalne wkładki? Czy dopasowywałeś rozmiar również pod kątem szerokości stopy czy wziąłeś buty jak leci? Ile w nich przeszedłeś, że masz tak skapiszonowane stopy? Jakich używasz skarpet?

 

Generalnie Amerykanie oprócz długości mają też rozmiarówkę szerokości obuwia właśnie po to aby uniknąć takich nieprzyjemności. Jeśli kupiłeś buty, które są za ciasne to nic nie zrobisz, trzeba kupić inne.

Link to post
Share on other sites

Rozmiar buta jest nieco większy niż moja stopa, mam do niego oryginalne wkładki ale ostatnio włożyłem żelowe. Pod kątem szerokości stopy nie, patrzyłem na centymetry w długości. Nie chodziłem w nich za dużo, ale trą jak nie wiem. Używam grubych skarpet, aczkolwiek nie żadnych markowych. Buty raczej nie są za ciasne. Trą mi część pod ścięgnem achillesa. Może jakąś karimatę zamontować czy coś? Chodzenie w nich po wodzie? Może i szerokość sprawia problem, ale to nie jest odczuciem mojego dyskomfortu. Ten sam problem był w dwóch innych parach obuwia.

Link to post
Share on other sites

W innym obuwiu powtarzał się pewnie dlatego (chodzi mi o desanty i opinacze), bo każdy wie, jakie są te buty, ale altamy mnie negatywnie zaskoczyły na tyle, że średnio mam ochotę je jeszcze ubierać. Będę u podologa, może z nim coś pogada przy okazji. Czekam na więcej informacji (nt. nowego obuwia w moich preferencjach również). Dzięki Punisher za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Podałeś rozmiar buta 37-38. Na 90% masz zle dobrane obuwie- za duże. Jak masz tak małą stopę to daje sobie cos uciąć, że chodzisz w butach najmniejszych jakie da sie dorwać czyli pewnie nic poniżej 39. Zgadłem?

Jesli tak- nie szukaj problemu w danej arze butów tylko kup coś dopasowanego. Pogódź się z tym, że z racji rozmiaru być może nie uda się dorwać czegoś, co spełnia twoje oczekiwania. Ale przynajmniej będzie w Twoim rozmiarze.

Link to post
Share on other sites

Chyba wychodzi na to, że buty faktycznie są źle dopasowane. To ma sens. Noga po prostu chodzi w bucie i obciera to stopę. Wychodzi na to, że zostają mi magnumy, bo to jedyne, jakie mogę przymierzyć z takich, które mi pasuję, no i Decathlon, ale tam bym nie szukał. Dzięki za uświadomienie mojego błędu w zakupie butów, dlatego max. luzu to 0,5 cm. Nie zmienia to faktu, że czekam na dalsze odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...