Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do 1400zł KWA?


Recommended Posts

Witam

W niedługim czasie mam zamiar zakupic replike do ASG. Z możliwością dużego tunningu w przyszłości.

Czytałem dość dużo na forum i doszłem do wniosku ze najlepszym wyborem będzie KWA, lecz ciężko jest ją dostać.

Jaką inną replikę polecacie z równie mocny GB do 1400zł(wraz z baterią)??.

 

Drugim pytaniem jest, czy jest w Katowicach bardziej aktywna drużyna która chętnie przyjmie nową osobę?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

KWA stale jest uzupełniany/ dostepny w ASGshop. Sam kupowałem ostatniego Keymod 9 2 miesiące temu, po 2 tygodniach znowu był dostepny.

 

Kupuj lub zaczekaj na KWA, warto. G&P również. Nic innego:) Natomiast jeśli duży tuning oznacza powyżej 450fps to jednak zdecydowanie KWA:)

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites

Wystarczy kupić dowolne zakładane w miejsce oryginalnych okładzin, raczej problemu nie będzie. Tylko trzeba poczytać które szyny dobrze siedzą;)

 

Tylko pomyśl czy nie kupić odrazu z szynami, zwłaszcza jak policzysz szyny, kolbę pod baterię i przekładanie kabli na tył;) chyba że bateria w puszce lub jakoś zmieszczona w szynach, ale to bardziej upierdliwe.

 

Ew możesz kupić chwyty i kolbę polimerową Magpula;)

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co wsadzać taką mocną sprężynę, skoro na SP130 idzie bez spiny 510FPS? A jeśli myślisz o kupieniu repliki takich sprężyn to lepiej kupić jakąś nienajgorszą używkę i wsadzić gb cnc retroarms.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co wsadzać taką mocną sprężynę, skoro na SP130 idzie bez spiny 510FPS? A jeśli myślisz o kupieniu repliki takich sprężyn to lepiej kupić jakąś nienajgorszą używkę i wsadzić gb cnc retroarms.

To zmienia postac rzeczy, myslalem ze na sp130 bedzie z max 450fps.

To co w przyszłości bym musial wymienic żeby uzyskac taki wynik?

Link to post
Share on other sites

SP guarder 120 daje 470fps w KWA. Zasięg wcale nie jest dużo większy og MK18 G&P z 360 fps. W stocku KWA dostaniesz 410-420 fps. Naciesz się repliką a nie rozkręcaj jej od razu. FPS to nie wszystko, a duży tuning oznacza że stajesz się niebezpieczny dla otoczenia.

Link to post
Share on other sites

A co do tuningu to zacznij od gumki HU, nie zmieniaj lufy bo stockowe są dobre. I tak polataj, zobaczysz czy wogóle potrzebujesz jakiekolwiek tuning;)

 

Tuning to tłok, sprężyna i okablowanie.

 

Jeśli chcesz mieć trochę więcej FPS w przyszłości polecam Keymod 12, już ma dłuższą lufę pod ew parasnajpę. Do tego lipo 7,4v Turnigy dzielone na 2 ( u mnie weszło bez problemu 1400mah), ładowarka mikroprocrsorowa np Redox i jakeś magi ( oryginalne są super i dobrze podają, ale troche kosztują).

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites

Kupuj lub zaczekaj na KWA, warto. G&P również. Nic innego:) Natomiast jeśli duży tuning oznacza powyżej 450fps to jednak zdecydowanie KWA:)

 

450fps to spring M120... G&P mają M120 w stocku... G&P pociągnie bez problemu (żadnego) M130, co daje ponad 500fps+ (zależnie od konfiguracji, tzn precki/komory/kompetentnego złożenia repliki/bore-upa itp).

 

A przy springach typu M140 i auto lub M150 to raczej zostają geary typu RetroArms (by spokojnie spać po nocach).

 

Jeżeli replika jest dobrze złożona (KWA czy G&P) to wystarczy tuning w postaci dobrej precki (PDI/Promyk/EDGI), mosfet, dobra guma hop-up (np. Czarna Systema), wymiana okablowania i mamy high-end.

 

Imho osobiście uważam że tuningi powyżej 440-450fps to niezły żart, ponieważ zazwyczaj primo limit fps a na dodatek fps ma bardzo minimalny wpływ na zasięg... a to że kulka dotrze do celu 0,09s szybciej do celu to nie ma znaczenia. No ale co kto woli. :P

 

 

Przy zakupie wystarczy wymienić gumke hop-up. Mosfet i precke zostawił bym na np. za rok czy coś. Serio, obecnie w replikach G&P czy KWA nie ma sensu niczego wymieniać w środku...

Link to post
Share on other sites

A przy springach typu M140 i auto lub M150 to raczej zostają geary typu RetroArms (by spokojnie spać po nocach).

 

 

Zaletą KWA jest fakt że po wymianie sprężyny na sp150, tłoka, silnika, głowic, okablowania całość potrafi chodzić bezawaryjnie nawet na full auto (widzę regularnie 2 takie repliki od 2 - 3 sezonów). FPS jak dobrze pamiętam nie były dalekie do 600:)

 

Natomiast fakt że w obecnych warunkach leśnych (połowa miejscówek zarośniętych że strzelamy się na 10-20m) oraz niedoborze kulek powyżej 0,30 te repliki to trochę sztuka dla sztuki i postrachu dla wrogów;)

 

Natomiast kosmiczne FPS z małych sprężyn w KWA to niestety również pułapka:) Włożyłem do swojego KWA sp120 licząc na zmieszczenie się w limicie 450fps.. I trzeba było nową sprężynę kupować :icon_smile: Szczerze po 2-3 rozbieraniach całości stwierdzam że szkoda roboty, lepiej wstawić dobrą lufę precyzyjną, gumke HU i nie ruszać, jak piszą Koledzy. Lepsze jest wrogiem dobrego.

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites

A co do tuningu to zacznij od gumki HU

Po co wymieniać gumkę HU w KWA?! Stockowa gumke jest bardzo OK, o ile nie została przez fabrykę upaprana smarem. Przed zakupem trzeba poprosić sklep żeby sprawdził czy replika nie tonie w smarze, bo w fabryce KWA go nie żałują i potrafi zapaskudzić gumkę HU. Gumkę HU w KWA wymieniłem po dwóch latach i grubo ponad 75000 kulek, bo się cycek do podkręcania zaczął wycierać. Jedyne co warto zrobić na początek kable+mosfet+wtyczki na deansy albo xt60. Lufa-tylko coś klasy promyka/pdi. Silnik KWA jest dość czerstwy, do stocka będzie OK, do tuningu trzeba założyć jakiegoś HT na neodymach.

Link to post
Share on other sites

Dobra KWA to bedzie koszt 1500zl, a mowicie ze nie warto robic tunningu 500+fps, to co moze powiecie o replikach EA? Sa duzo tansze, a i maja dobre opinie.

Myslalem o kwa wylacznie z opini o jego pancernym GB, a jaki jest w EA? Wytrzymie wyzej wspomniane sp120/130?

Link to post
Share on other sites

Dobra KWA to bedzie koszt 1500zl, a mowicie ze nie warto robic tunningu 500+fps, to co moze powiecie o replikach EA? Sa duzo tansze, a i maja dobre opinie.

Myslalem o kwa wylacznie z opini o jego pancernym GB, a jaki jest w EA? Wytrzymie wyzej wspomniane sp120/130?

EA na pewno jest ładniejsze ale sp130 to dla niej zabójstwo.

Link to post
Share on other sites

G&P i KWA gwarantuje niezawodność (jak na V2) w stocku na M120 i że GB bez problemu wytrzyma M130 przy tuningu.

 

Spring to nie wszystko. Liczy się kompetencja serwisanta oraz inne elementy jak komora, lufa precyzyjna (precyzyjna, a nie gnioty typu guarder, jbu itp bo to są w najlepszym wypadku "pół precyzyjne") itp.

 

G&P lub KWA z M130 da ci bez problemu ponad 500fps. Wsio wyżej to czysta głupota i zagrożenie dla ludzi (chyba że siejesz do puszek, ale wtedy polecam wiatrówkę). Obie repliki mają pancerne GB (z czego KWA ma twardszy, miodny gb).

 

KWA ma sens przy przeróbce na para snajpe (co i tak jest słabym pomysłem bo na większych milsimach nie dopuszczą repliki jako snajperskiej). Tuning ot dla sztuki. Ale cena parę stów mniejsza od G&P (co jest często ważne).

G&P daje badass body z zazwyczaj oznaczeniami ostrej i wypasioną zewn. jakość wykonania.

 

Osobiście uważam że repliki na tym samym poziomie i obie tak samo warte uwagi (50/50). Odwieczny temat rzeka (G&P vs KWA).

 

Zdecyduj czym się kierujesz:

- Niższa cena i lepszy GB (nie wykorzystasz tego na 99.9%) [KWA]

- Jakość body i elementów + oznaczenia ostrej za wyższą cenę i bardzo dobry silnik G&P M120 High Speed (bardzo dobry pod M130) [G&P]

 

Osobiście mam G&P M4 RAS (M4A1) po "lekkim" tuningu i downgrade fps (M120 stock > M100 Guarder)... Wymieniłem tylko lufę (PDI), gumkę hopa, okablowanie i założyłem mosfet. Replik ma kosmiczny zasięg i miło małej mocy (magia w stylu TM) potrafi ośmieszyć większość replik 420-440fps w kwestii np. zasięgu. No kulka leci wolniej co wynika z FPS ale nie aż tak bardzo by to było uciążliwe. To samo miał byś w KWA (czyli potwór).

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Mundur -> zazwyczaj Demobil plus zależy jaki kamuflaż... Jeżeli np. multicam to masz do wyboru Tru-Speca, Proppera, kontrakt OCP, wariacja Brytyjska MTP itp itd... Temat rzeka.

 

Kamizelki chińskie to też temat rzeka. Na niedzielne strzelanki będą dobre.

Rzuć jakimiś konkretami. Kamo, model kamzy itp.

Link to post
Share on other sites

dzięki, wszystkim za opinie. Jednak wybiorę KWA. Chce raz zapłacić i mieć spokój z naprawami.

Gdzie polecacie kupic mundur?

Jeszcze jedno pytanie, miał ktoś styczność z kamizelkami z gunfire? w przedziale cenowym 100-200?

 

Allegro, demobil itp. Polecam polować na kontrakty.

 

Kamizelek w tej cenie unikaj, raczej najsłabsze chińczyki. Za ta cenę spokojnie skompletujesz kontraktowy zestaw pasoszelek lub lekkich kamizelek (np amerykańskie LBV czy FLC do woodlanda- polecam, brytyjskie PLCE do DPM i inne- dużo jest w sklepie fort.mil.pl lub znowu allegro). Są to sprzęty szyte dla wojska a nie przez małe chińskie łapki:)

 

Ale tak nawiasem mówiąc wszystko już zostało na forum opisane, wystarczy poszukać.

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites

Ja kupowałem od Artfoxa na znanym portralu aukcyjnym i byłem bardzo zadowolony. Szpej nie był mocno wyeksploatowany, plus facet wie co sprzedaje, doradzi z rozmiarem, ewentualnie z wymianą też nie było dymów. Mam od niego trzy albo cztery komplety (bo do robienia przy aucie używam, do chodzenia na jakieś dłuższe wyprawy turystyczne).

Link to post
Share on other sites

a na dodatek fps ma bardzo minimalny wpływ na zasięg... a to że kulka dotrze do celu 0,09s szybciej do celu to nie ma znaczenia. No ale co kto woli. :P

 

To zależy, przy 450fps i lekkich kulkach (np 0,25 g) czas dotarcia do celu na wiekszych odległościach jes juz duzo nizszy niż przy np 350 fps. Tak z 0,5 - 1 s, a to spora roznica prze strzelaniu do ruchomych celów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...