Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Salomon vs haix


Recommended Posts

2gi gatunek to uszkodzenie kosmetyczne, zdarty lakier na oczkach sznurówek czy plamka na nosku...

Nie ma reguly, czesto gesto procz kosmetyki sa powazniejsze wady i stad "dobra" cena

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wszystkie Haixy HCL które widziałem miały kosmetyczne wady. W jednej parze oczko sznurówki było krzywo przynitowane, w drugiej guma na nosku miała odbarwienie, w trzeciej znowu było krzywe nitowanie oczka. Wszystko 2gi gatunek. W moich było delikatne wgniecenie skóry na górze przedniej części prawgo buta.

Link to post
Share on other sites

Może się okazać że klejenie nie spełnia wymogów (zła temperatura czy mieszanka), skóra może być gorszej jakości (wada dostawcy lub uszkodzenie podczas produkcji), membrana może być uszkodzona lub niewłaściwie "zamontowana". Są to ogólnie odrzuty produkcyjne z którymi trzeba coś zrobić, posiadają mniejsze lub większe wady ale nigdy nie jest to produkt pełnowartościowy.

 

Do pracy kupiłem haixy 2 gatunku, bo i tak u nas buty wytrzymują do roku czasu. Wiec wolę wydać co roku 200 PLN zamiast 600. Jeśli szukasz dobrych butów i masz zamiar w nich chodzić kilka lat to nie da się oszczędzić.

Link to post
Share on other sites

Ja mam haixy 2 gatunku u mnie czubek w jednym bucie był lekko przetarty Jagby papierem ściernym ale mozna to było zobaczyć tylko pod światło poza tym buty są mega wygodne i przewiewne .A osoby które ich nie miały albo nie wiedza że jest 3 gatunek lepiej niech nie wprowadzają w błąd .

Link to post
Share on other sites

Ten model miałem http://sklepdlaturysty.pl/buty-salomon-xa-pro-3d-m-362369.html?gclid=CIeFpvfb8M0CFYXbcgodi9AEDQ

 

Rozpadł się w czasie poniżej jednego sezonu. Przetrwał jakoś mniej więcej od hmm marca do ok listopada. Potem zacząłem szukać opinii o obecnych Salomonach i wyczytałem co wyczytałem- że kilka lat temu robili solidne buty a teraz robią jednosezonówki w cenie porządnych butów.

 

Od kilku lat mam z kolei Haixy. Podeszwa znika bo się ściera i raz, po roku wymieniłem te sznureczki ze ściągaczem na normalne sznurowadło z oplotu z paracordu. Oczywiście nie żadna II kategoria, dałem chyba pod 700zł jakoś, nie pamiętam. Ani przetarcia, rozdarcia, pęknięcia. Przybrudzone (czasami wyczyszczę :D) i bieżnik kapkę juz płytki ale góry+miasto+praca+ogniska+duuużo chodzenia po gruzie i żyją.

Link to post
Share on other sites

Miałem salomony gtxy i jak but zaczął klękać to oddałem na reklamację, fakt że musiałem się trochę boksować z dystrybutorem, to jednak zwrócono mi WSZYSTKIE koszty (łącznie z kosztem rzeczoznawcy+wysyłki towaru do rzeczoznawcy i nazad).

Link to post
Share on other sites

No, łaskawcy, że zrealizowali swój obowiązek wynikający z przepisów prawa, nie?

Też dostałem zwrot (z tym, ze akurat odpadła wysyłka bo zaniosłem w swoim mieście). Ale ja buty kupuję aby w nich chodzić a nie aby czekać na decyzje w sprawie reklamacji. To co pisałeś to po pierwsze- żadna łaska czy zaleta butów a po drugie- zasrany obowiązek sprzedawcy (więc i nawet samej firmy Salomon zasługi tu brak czy np dystrybutora marki).

 

P.S. po jakim czasie zaczął klękać? :D

Link to post
Share on other sites

Ależ ja wiem, że to jest zasrany obowiązek dystrybutora, zwrócić wszystko co do grosza powiększone o koszty powstałe po drodze (np. ekspertyza rzeczoznawcy), natomiast wielu dystrybutorów miga się na wszystkie sposoby (patrz Big Star, sprawa dość dobrze opisana na wykopie jakiś czas temu), a tu standardowo starano się wyłgać od wymiany, odrzucano reklamację, dopiero jak dostarczyłem opinię rzeczoznawcy+rzecznik praw konsumentów i pykło.

Buty poddały się po półtora roku użytkowania (chodzenie po mieście+deptanie w terenie na przełaj+dwa wyloty w góry), średnio 3 razy w tygodniu miałem je na nogach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...