Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolimator Eotech problem z regulacją plamki.


Recommended Posts

Witam.

 

Ostatnio przy regulacji repliki miałem problem plamkę mam na środku kolimatora a replika strzela ok 1cm niżej niż jest plamka. Śrubami z boku mogę regulować plamkę z lewo na prawo ale już góra dół nie działa. Kręcę śrubę a plamka stoi w miejscu. To normalne czy się zepsuło? Bo szczerze od nowości tego nie sprawdzałem.

Hop-upem nie mogłem tego doregulować. Proszę o jaką radę.

Link to post
Share on other sites

Nie ma w środku nic kosmicznego, przy rozbieraniu trzeba uważać na dwie sprężynki które dociskają to całe cudo w środku. Ale bez strachu, są duże i nawet jak wystrzelą to wiadomo gdzie je umieścić. Sama regulacja to coś w stylu hm.. równi pochyłej. W zależności w jakim jest położeniu (przesuwa się przy kręceniu śrubą regulacyjną) tak rzutowany jest punkt celowniczy. Ogólnie ciężko się tłumaczy. Rozbierz dziada, to nic nie kosztuje. A najlepiej poświeć sobie latarką przez szybki i popatrz jak to wygląda, ten prymitywny mechanizm regulacji pionowej jest widoczny.

Link to post
Share on other sites

Hej rozkręciłem. Na śrubach są dwa plastykowe elementy jeśli chodzi o prawo lewo to wszystko jasne bo przesuwa po prostu śwatełko w prawo lub lewo. Natomiast śruba od góry i od dołu też ma plastyk i też coś chodzi w lewo i prawo ale nie reguluje nie widzę żadnych pęknięć, luźnych filmów. Jak działa regulacja góra dół?

 

Zdjęcie z wnętrza kolimatora:

 

https://zapodaj.net/...a80c72.jpg.html

 

https://zapodaj.net/...4bf1da.jpg.html

 

Na pierwszy rzut oka widać element który przesuwa się w prawo i lewo w celu przesuwania plamki góra i dół. Ale mam wrażenie, że plastyk jest "do góry nogrami"

Możecie luknąć na swoje kolimatory ?

Link to post
Share on other sites

Hej. Naprawiłem to. Podzielę się tym z innymi, może się przyda.

Regulacja PRAWO/LEWO jest prosta, po prostu przesuwamy element plastykowy w którym jest normalna dioda LED. To tak jakby po wpływem kręcącej śruby która znajduje się w jednym położeniu przesuwała się zablokowana nakrętka.

Natomiast regulacja GÓRA DÓŁ też jest prosta. Tam gdzie jest widoczne takie wcięcie na zdjęciu, wchodzi z góry taki plastyk taki półokrągły, widać także na zdjęciu powyżej. I teraz jak śrubę przesuniecie to przesuniecie oczywiście ten plastyk z bruzdą. I ten plastyk na śrubie z bruzdą albo wypchnie ten element plastykowy na którym jest elektronika albo wsunie do dołu. Tam gdzie jest dioda LED u mnie była jedna sprężynka a powinny być dwie ale nie miałem takiej więc na razie wsadziłem bez. Nasmarowałem tylko prowadnicę smarem w sprayu delikatnie aby jak ten element co siedzi w nim dioda LED chodziła z mniejszym tarciem. Regulacja jest pod koniec troszkę skokowa. Jak znajdę taką małą sprężynkę to rozkręcę i dołożę.

 

Ogólnie kolimator z zewnątrz sprawia wrażenie porządnego. Metalowa obudowa etc. W środku jest tandeta.

Słaby plastyk uważajcie jak będziecie wkręcać wkręty aby nie przedobrzyć. Kabelki tylko trzeba odlutować od baterii i można się zabierać.

 

Prosta budowa, jak ktoś ma problem z kolimatorem EOTECH 552 to niech rozkręca, to jest prosta budowa.

Jak regulacja siądzie zawsze można ustawić na stałe i zablokować.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...