Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hej. mam pytanie zielonego.

mianowicie ze względu na problemy z używana gietą czyli na hopie skręconym do 0 kulki latały w kosmos , zaś na podkręconym hopie myślałem ze sie kulka cofnie zaraz po wylocie z lufy ...

Pytania mam następujące:

1 - czy to normalne ze gumka przeźroczysta jest mniej sprężysta niż stokowa gumka JG?

2 - czy wszystkie gumki są tej samej wielkości?

dla przykładu stokowa guma na lufie wchodzi do komory na styk bez podwijania a ta przeźroczysta co była założona po ponownej probie założenia tak jak by była za duża?

no i w dotyku jest jak by mniej gumowata ... ( nie wiem jak to mam opisać)

 

skończyło sie na założeniu stokowej gumki ( przy najbliższej okazji sprawdzę jak kręci ),

Link to post
Share on other sites

Przezroczysta to pewnie delikatny Guarderek, trzeba mieć już wprawę, żeby ją założyć bez uszkodzenia, a tym bardziej wyciągnąć ją z ciasnej komory i ponownie założyć.

 

Skoro zadajesz to pytanie to nie umiesz tego robić. Więc najlepiej zmień gumke na nową i poproś kogoś ogarniętego co umie je zakładać żeby zrobił to dla Ciebie za przysłowiowe "piwo" albo jakiś "grosz".

 

Pzdr.

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

Przezroczysta to pewnie delikatny Guarderek, trzeba mieć już wprawę, żeby ją założyć bez uszkodzenia, a tym bardziej wyciągnąć ją z ciasnej komory i ponownie założyć.

 

Skoro zadajesz to pytanie to nie umiesz tego robić. Więc najlepiej zmień gumke na nową i poproś kogoś ogarniętego co umie je zakładać żeby zrobił to dla Ciebie za przysłowiowe "piwo" albo jakiś "grosz".

 

Pzdr.

Dzięki Bamper za odp. Tylko się nie obraź ale zabrzmiała twoja odpowiedź jak Typowe sytuacje u pracodawców.

Czyli jak czegoś nie umiesz to aby nie tracić czasu na tłumaczenie itp. lepiej daj to komuś kto to umie.

Ja chcę to zrobić sam i na pewno metodą prób i błędów oraz zniszczonych gum prędzej czy później bym to ogarnął ale z dodatkowymi wskazówkami zawsze łatwiej . ( ktoś to przeczyta i se pomyśli jak mam dać wskazówki jak wsadzić gumkę na rurce do dziury xD )

No bo przecież to nie może być nie wiadomo jak skomplikowane ....

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak, że większość filmów instruktażowych znajdziesz na YT.

 

Np. ( 40s szukania)

 

A Ty poruszasz temat, po raz n-ty. Dlatego stwierdziłem, że jak nie umiesz sobie poradzić z tak prostą czynnością, to lepiej oddać to komuś innemu, bo tylko stracisz czas i pieniądze.

Na prawdę wielu ludzi próbuje robić sporo czynności samemu, ale później albo coś się zacina, nie kręci, za bardzo kręci, dławi, brakuje fps itd. A w efekcie końcowym trafia to do serwisu/serwisanta.

 

Szanuję to, że chcesz się uczyć i próbować.

 

Ja zasugerowałem jak możesz to złożyć bez strat, ale trzymam kciuki, próbuj dalej, na pewno kiedyś się uda- tak wygląda ta metoda prób i błedów :icon_smile:

 

Uruchom szukanie, a nie tylko "mam problem", "jak go rozwiązać?".

 

Post można odebrać trochę, jakbym atakował lenistwo, ale w gruncie rzeczy chciałbym tylko zmotywować do działania na własną rękę, skoro masz chęci majsterkowicza :icon_smile:

 

Pzdr.

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

ścianki ściankami , ale to co miał bym ją na siłe wepchnąć do komory ...? jak to cholerstwo mi się podwija ? .... ( smarowałem silikonem żeby nie było i nadal gdzieś coś bokuje ... )

 

Miałem ten sam problem z wepchnięciem niebieskiego madbulla do ProWina w mojej AKaśce. Po obsmarowaniu silikonem powoli wkładałem lufę z gumką do komory i jak pojawiała się blokada i jakieś zagięcia na gumce, to starałem się je prostować palcem. Ciężko opisać cały proces słowami, ale koniec końców się udało i gumka siedzi w komorze prosto.

Edited by ZłyDuch
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...