Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka kominiarka do SteelMoutha?


Recommended Posts

Cześć. Jako, że wraz z biegiem czasu przerzucam się na minimalizm/funkcjonalność, czas pozbyć się dużej (głupiej) maski utrudniającej wszystkie możliwe czynności i przerzucić się na coś prostego i sprawdzonego - kominiarkę.

 

Z tym, że zębów nie chcę tracić, więc przy okazji ściągnę sobie takie coś. Podobno trzymają się elegancko bez ingerencji w kominiarkę, ale możliwe, że będę chciał przyszyć tę kratkę na stałe.

 

Stąd pytanie - jaka kominiarka termoaktywna, na zimę i lato jest przez Was polecana? Posty z 2012 polecają Magnum, a może warto się szarpnąć na taką? Czy pozostać przy zwykłym bawełniaku?

 

Kominiareczkę będę nosił prawdopodobnie przez cały rok, właśnie z uwagi na tą ochronę zębów, bankowo ze słuchawkami aktywnymi, goglami ESS Turbofan, ale również z czapeczką i pewnie jakąś arafatką. Strasznie parują gogle w takiej kominiarce, jeśli nos będę miał na wierzchu i wiatraczek będzie sobie chodził ustawicznie? Może lepiej jakiś tunel/buff?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Widzę że się poddałeś i nie chcesz maski :icon_smile:

 

Jeśli chodzi o okres wiosna-lato-jesień, oraz jeśli nosisz kapelutek, czapkę, to zawsze możesz jak ja na stracha na wróble. Rozwiązania zabezpiecza cię przed kulkami, jednocześnie maskuje i jest przewiewne.

Strach wygląda o tak:

 

https://goo.gl/photo...1GudM2jTAau7QY7

 

Natomiast jeśli już upierasz się przy kominiarce, to przy tej osłonie na ząbki to szukaj kominiarki dwu/trzy otworowej. Unikniesz konieczność przerabiania kominiarki tylko wszyjesz sobie osłonkę, chociaż z tym może być ciężko.

 

Problem z parowaniem gogli w kominiarce jest prosty, jak nochal na wierzchu to nie wdmuchasz sobie nim powietrza w gogle i powinno być ok, do momentu jak nie wpadniesz na pomysł aby oddychać przez usta. Jak nochal schowasz to nie jestem pewny czy nawet wentylek pomoże.

 

Po chwili namysłu dodam że lepiej Ci miły człowieku i taniej będzie samemu zrobić sobie taką osłonkę do kominiarki, kup najtańszego stalkera, weź nożyce do balchy, wyciachaj odpowiedni kształt, oklej materiałem krawędzie (użyj kleju do klejenia na ciepło) wszyj w kominiarkę i git.

 

Sam tak chyba zrobię :icon_smile:

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites

Trochę forsują tego SteelMoutha na zagranicznym forum i się złamałem. Maska jest fajna i w ogóle, ale utrudnia dosłownie wszystko - oddychanie, mówienie, ułożenie gogli, patrzenie w dół, składanie się do repliki, a do F2000 to już podwójnie. No i trochę wstyd, nawet w ersofcie latać ze szkieletorem, wybacz Cactoos, jak MSF to MSF a nie jakieś zombie kalofdjuti :icon_razz:. Możliwe, że przerobię stalkera, czasem trzeba też coś podłubać samemu.

Dzięki za rekomendacje, przyjrzę się temu wszystkiemu i zdecyduję.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...