Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Niedługo mam zamiar kupić sobie jakieś gogle albo okulary do ASG (dopiero zaczynam, jutro idę na siepe w pożyczonych Bollé TRACKER Smoke) i muszę pomyśleć nad własną ochroną. Przymierzałem uvex'y i-vo ale niestety mam szparę pod oczami w którą spokojnie włożę wskazujący palec i jednak jest jakaś szansa, że wleci mi tam kulka. Zainteresowały mnie jeszcze univety 5x3 ze względu na dobrą cenę, atesty i wytrzymałość aczkolwiek nie wiem, czy będę mi pasować od twarzy i nie mam za bardzo od kogo przymierzyć. Generalnie pomyślałem nad goglami, ale tutaj zupełnie się nie orientuję. Jest coś, z atestami co uratuje mój wzrok do powiedzmy 100zł? Dodam, że prawdopodobnie będę nosił jeszcze stalkera albo arafatkę na twarz bo zęby też chcę zachować :icon_razz:

Dziękuje za wszelką pomoc!

 

PS: Jak to jest z tymi Trackerami, na Gunfire podają, że klasa twardości to B ale jednak to są (chyba) okulary, a certyfikatu "EN166-F, 3-1.2, 1B, T" nie mogłem nigdzie znaleźć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja polecę Ci coś tańszego :icon_wink:

Chyba są to najtańsze okulary ochronne dostępne w Castoramie http://www.castorama...iowe-dedra.html koszt ok 10 zł

Testowaliśmy je na różnych replikach i nawet replika o mocy 600+ nie zrobiła na nich wielkiego wrażenia :icon_wink:

Poniżej zdjęcie z testowania ich na różnych replikach - oddanych było nawet kilkadziesiąt strzałów, śladów jest tylko ok 8.

Na zdjęciu nie widać żadnych uszkodzeń. Trzeba było użyć flasha w aparacie, aby były widoczne chociaż cienie które są wynikiem naruszenia struktury plastiku. Co ważne, żadne miejsce postrzału nie było wyczuwalne palcami.

 

Dodatkowym plusem jest to, że są to okulary przeciwzamgleniowe i nie trzeba ich niczym smarować. Są pokryte konkretną warstwą antyfoga, który wytrzymuje naprawdę długo(nawet do 3 miesięcy). A ze względu na cenę, po czasie można kupić nowe, zamiast bawić się w smarowanie pianką lub psikaniem antifogiem :icon_wink:

12745919_1296854587008401_1739480125271950143_n.jpg?oh=2e5d66e57e0451b96cf99db6b41093de&oe=588280D3&__gda__=1481868931_cd8176a64d57bed50f54d222f8dc063c

Edited by groszekoki
Link to post
Share on other sites

@groszekoki

To co poleciłeś nie posiada żadnego atestu, jeśli chcecie ryzykować własnymi oczami to wasza sprawa, ale nie polecaj proszę czegoś takiego tu na forum nikomu.

 

Powtarzam do znudzenia, na oczach się nie oszczędza.

 

EDYTA: A chyba coś jednak jest napisane na lewym zauszniku, ale to musiałbyś mi dokładnie to przeczytać, bo może faktycznie jakąś normę spełniają.

 

EDYTA2: DOgooglałem, powiększyłem i jest.

CE SGI EN166F

 

Czyli spełnia normę balistyczną dla F, nadaje się do ASG. Zwracam honor.

Edited by _Czarny_
Link to post
Share on other sites

Dopiero odczytałem ;) może trochę źle napisałem poprzedni post. Polecam przetestować samemu te okulary i zadecydować ;) jak na jakość okularów, cena jest bezkonkurencyjna ;) po za tym warto też poszukać okularów bądź gogli w sklepach BHP. Te "specjalne" do airosftu mają odpowiednią do tego cenę, a te co robi się z przeznaczeniem do pracy w ciężkich warunkach zazwyczaj są o wiele tańsze i często lepsze.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wątpię aby w sklepach BHP dało się kupić okulary bez atestów, to nie jest market w którym znajdziemy tanie chińskie "byleco".

 

Oczywiście podzielam Twoje zdanie i nieatestowanych okularów również bym nie założył ;) Najlepsze co można zrobić, to kupić okulary i samemu je przetestować. Nie ważne czy są to Uvexy, Bolle czy inne cuda za 500 zł, czy okulary z Castoramy za dychę ;)

Nikt Ci zdrowia nie zwróci, nawet odszkodowania od producenta nie dostaniesz, bo nie udowodnisz mu, że były stosowane zgodnie z instrukcją ;)

Link to post
Share on other sites

Do sprzętu z klasą F podchodził bym bardzo ostrożnie, jeżeli oprócz "F" nie mają klasy wg innych norm. Dlaczego? Bo klasa F wg EN chyba 166 zapewnia wytrzymałość niewystarczającą do ASG tak na prawdę. Wytrzymują więcej ale WYŁACZNIE na zasadzie "marginesu wytrzymałości". Ale gwarancje masz tylko do tego co jest zdefiniowane w normie, dla kasy F. A to jest niewiele. Nie warto ryzykować. 1000 razy wytrzyma, raz nie wytrzyma. A mnie, w przypadku oczy nie interesuje ten tysiąc, mnie interesuje ten raz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...