Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[400-500] Karabin na "Amerykańca"


Recommended Posts

Zanim ja się ogarnę z tym sprzętem na siebie to trochę zejdzie. Rozumiem, ze jak zmieniam zasilanie to ma być takiego samego napięcia jak wejściowe i do baterii specjalna ładowarka? O i właśnie magazynki, jakich nie kupować. A tak pozatym jakiś futerał na replikę z szelkach na plecy, też by się przydało, jakiś tani... Było by fajnie.

Link to post
Share on other sites

LiPol 7,4V spokojnie da radę w tej replice. Do niego ładowarka, koniecznie z balanserem - jest o tym cały dział na forum.

Magazynki póki co odpuść - jednym mid-capem nic nie zdziałasz, a jak kupisz kilka, to przydałaby się do nich kamizelka, zrzutówka, szybkoładowarka... i koszta rosną. Po kolei. Ważniejsze są okulary i ochrona zębów. Później buty trzymające kostkę, może jakiś mundur, a dopiero w dalszej kolejności magazynki i szpej.

Pokrowiec faktycznie się przydaje - bierz co Ci się podoba i na co Cię stać. Czy to dedykowana torba, czy etui na wędki albo pudło od kontrabasu - nie ma znaczenia. Tobie ma się podobać.

Link to post
Share on other sites

No dobra, nie chcę już rozpoczynać jakiś nowych tematów więc zapytam tutaj:

-Jakie w miarę tanie kulki do tej maszynki?

-Jakie najtańsze przyrządy celownicze?

-Czy da się przymocować jakieś uchwyty, jak tak to jakie i gdzie to kupić?

-Czy warto tuningować?

Pytam trochę na przyszłość, więc niczym się nie martwcie. :icon_wink:

O i właśnie, gratisowa opcja worka na replikę chyba już się wykończyła, bo tylko są takie: https://zapodaj.net/e954ffa9b8ff9.png.html

Edited by Ryszard48
Link to post
Share on other sites

Kulki już Ci podałem. To były w miarę tanie i jako-tako latające.

Przyrządy celownicze masz w stocku - najtańsze, bo w cenie. Jeśli chcesz kolimator, to musisz mieć szynę RIS gdzieś na górze korpusu.

Czy da się coś przymocować - a skąd mamy wiedzieć, którą 028 bierzesz? Jest mnóstwo wersji, w tym takie z szynami RIS. Na nie możesz założyć co chcesz.

Tuningować w zasadzie nie warto - co najwyżej zmienić gumkę hop-up (co warto zrobić od razu) i mieć drugą baterię, bo stockowy NiMH może szybko paść, zwłaszcza że zima się zbliża (co brzmi trochę surrealistycznie, gdy w dzień za oknem prawie 30 stopni)

Link to post
Share on other sites

No dobra, nie chcę już rozpoczynać jakiś nowych tematów więc zapytam tutaj:

-Jakie w miarę tanie kulki do tej maszynki?

-Jakie najtańsze przyrządy celownicze?

-Czy da się przymocować jakieś uchwyty, jak tak to jakie i gdzie to kupić?

-Czy warto tuningować?

Pytam trochę na przyszłość, więc niczym się nie martwcie. :icon_wink:

O i właśnie, gratisowa opcja worka na replikę chyba już się wykończyła, bo tylko są takie: https://zapodaj.net/e954ffa9b8ff9.png.html

 

Kulki PJ, do stocka najlepiej kup o wadze 0,23 ewentualnie 0,20. Polecą dalej niż 0,25 no i są trochę tańsze.

Przyrządy celownicze - za około 80zl na taiwanie jest chyba jeszcze kolimator ACM 1x35, całkiem daje radę na początku.

Tuning - powinieneś zainteresować się gumką HU. Na początku zdecydowanie wystarczy, a różnica będzie zauważalna.

Link to post
Share on other sites

Do Cymy 028 stosuje kulki 0,25g i nie płaczę. Nie wiem, może jakość się zmieniła na plus, ale nigdy nikomu PeJotów i Rocketsów nie polecę. Zanim kupisz kolimator na CM 028 to kup ją i pożycz od kogoś na parę minut kolimator. Nie każdemu pasuje koli odsunięte od oka tak daleko.

Link to post
Share on other sites

@Ryszard48

I. Uchwyt do twojej repliki przymocowujesz do fabrycznej szyny picatinny (jest w zestawie) którą masz zamontowaną zamiast łoża drewnianego (no, drewnopodobnego :icon_smile:). Uchwytu poszukaj w komisie, ludzie sprzedają po 10 zł albo i taniej podczas gdy w sklepach są dwa razy droższe. Zwróć tylko uwagę czy zaciski na szynę nie są pęknięte i złącze chodzi prawidłowo (zależy od uchwytu, może być albo zaciskowe albo na zwykłą śrubę - gwintowe)

Chyba, że będziesz zamawiał tam gdzie replikę i od razu do niej to weź nowy bo zaoszczędzisz na kosztach wysyłki.

Jeśli zależy Ci na kosztach to lepiej zamień ten uchwyt składany na prosty - jest 2 razy tańszy, a na początek Ci wystarczy ("składaność" w użyciu nic nie daje poza fajnym wyglądem :))

II. Wymianę kolby proponowałem Ci z dwóch powodów:

1. Żeby upodobnić ją do eMki (jaką chciałeś na początku) :icon_smile: a nie jest to rujnująca budżet inwestycja - jak pisałem, ok. 80 zł (ale oczywiście niekonieczna)

2. jest bardziej ergonomiczna, możesz dostosować ją do własnych preferencji a i przy transporcie i przechowywaniu ma tę zaletę, że zmniejsza całkowitą długość repliki.

Oczywiście jest też wada: odpada Ci miejsce na baterię. bo do stałej kolby możesz wrzucić praktycznie dowolną baterię a do tej rozsuwanej - żadnej (no są możliwości, ale do innej kolby albo do innej prowadnicy, poza tym tylko lipo - no koszty rosną)

Nie wiem (spytaj w sklepie) gdzie się pakuje baterię w tym modelu, bo jak pod dekiel to wymiana kolby jest możliwa, a jak do kolby to zapomnij o tym całym pomyśle :icon_smile: bo musiałbyś jeszcze kombinować przełożenie kabli co może nie jest trudne, ale na początek odradzam :icon_smile: (w takim wypadku sorki że gitarę zawracałem z tą kolbą :icon_smile:)

III. Na twoim miejscu nie pakowałbym się w nową baterię i ładowarkę (bo w przypadku lipo musisz kupić ładowarkę - ta z zestawu się nie nadaje). To wydatek rzędu 120-150 zł minimum, a na baterii i ładowarce z zestawu co najmniej pół roku "pojedziesz". Jeśli masz kasę na "zasilanie" to lepiej zacznij od porządnej ładowarki (ładuje oba rodzaje pakietów - i ten fabryczny i lipo) a baterię zostaw. Posłuży Ci w takim wypadku więcej niż pół roku a w międzyczasie dozbierasz na lipo.

IV. Nie kupuj magazynków mid-cap na początek. Zazwyczaj wymagają lepszych kulek i będzie Ci się ciąć. Kup hi-capa, zaoszczędzisz na szybkoładowarce (przy hi-capach jest zbędna bo je pop prostu zasypujesz) i na nerwach.

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

Magazynek hi-cap masz w komplecie. Przy wariancie oszczędnościowym w ogóle go nie musisz kupować. Jak masz "lekki" palec to wystarczy Ci jedna "zasypka" do każdego pobytu na respie (dla niektórych wystarczy na całą strzelankę :)) Hi-capy do AK mają "gigantyczną" pojemność :) - tu opisują 525 kulek (ale pewnie wejdzie nawet więcej :)

Rączka (chwyt przedni) jest przydatna (piszę z własnego doświadczenia nie tylko w ASG :)) ale niekonieczna dla każdego. Ale przy twoim napiętym budżecie - składana to tylko fanaberia :) lepiej dokup 1000 kulek za te kilkanaście złotych różnicy między stałą a składaną (jeśli koniecznie chcesz mieć rączkę) :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...