Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przywitanie oraz pierwsze pytanie (a może i pytania)


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

To mój pierwszy post. Mam nadzieję, że wybrałem najlepsze polskie airsoftowe forum. :icon_mrgreen:

 

Jako, że zainteresowałem się tematem airsoftu (póki co bez brania udziału w walkach/bitwach itp., a jedynie, żeby postrzelać do celu), jakiś czas temu kupiłem sobie sprężynową Berettę M90. Teraz uznałem, że chciałbym nabyć inny pistolet. Taki, który byłby dużo bardziej zbliżony zachowaniem i cechami do prawdziwego. Jednocześnie chciałbym, żeby była to replika Glocka 18 lub Glocka 18c. Jeśli chodzi o budżet, to tak do 600 zł za sam pistolet (osobne pieniądze na dodatkowe magazynki, gaz i inne potrzebne rzeczy). Uznałem, że najlepszym wyborem byłaby replika gazowa. Sporo większy wybór jest w przypadku replik zasilanych greengasem, jednak nie zamykam się na te zasilane kapsułami CO2. W oko wpadły mi repliki następujących firm:

 

1) Cyma

2) WE

3) Army

 

Obejrzałem niemało filmów recenzujących te modele i jak się okazało, każdy niestety ma wady. Najlepiej spośród nich zdają się prezentować repliki firmy WE. W oko wpadły mi dwa modele:

 

1) Standardowa wersja Glocka 18c (generacji 3. lub 4.):

 

IAhjap3.jpg

 

2) Wersja customowa tegoż Glocka:

 

3dOalYv.jpg

W związku z tym chciałbym Wam zadać kilka pytań:

 

I) Replika której z tych firm (a może innej) jest wg Was najlepszym wyborem? Pamiętajcie, proszę, o budżecie do 600 zł.

II) Lepszy jest napęd na kapsuły CO2 czy greengas?

III) Czy jest jakaś strona internetowa albo inne miejsce ze spisem prawdziwych (zmierzonych) prędkości wylotowych poszczególnych replik?

IV) Na ile mniej więcej strzałów starcza 1000 ml greengasu, a na ile jedna kapsuła CO2?

 

Pozdrawiam

Edited by Michauł
Link to post
Share on other sites

I) Najlepszym wyborem byłoby Tokyo Marui, ale zważając na Twój budżet najlepiej wypada WE.

II) Plusy i minusy są dla obu. CO2 ma większego "kopa", ale jest droższy w użytkowaniu - ciągłe kupowanie kapsuł (chyba, że pobawisz się w DIY i spróbujesz zrobić kapsułę z zaworem :D). GreenGas jest tańszy i trochę słabszy od CO2 (zależy jakiej firmy: RedGas itp.). Ogólnie rzecz biorąc pistolet na GreenGas będzie działał na CO2 po odpowiednich przeróbkach (bodajże docinanie dyszy).

III) Ta strona nazywa się YouTube :P A tak na poważnie to co napisałem wcześniej - wszystko zależy od gazu i warunków atmosferycznych. Inaczej strzela się na tanim GreenGas'ie przy 15 stopniach, a inaczej na RedGas'ie przy 25 stopniach.

IV) Tu zależy od magazynków. Zwykle 2 magazynki wystarczają i na kapsułkę i na jedno nabicie GreenGas'em.

Link to post
Share on other sites

Obecnie najtańszą, nową, sklepową replika TM w Polsce (z klamek GBB) jest glock któryś z tych małych modeli, za 635zł. Beretki zaczynają się od około 640zł jeśli bierzesz je pod uwagę. Jeśli rozważasz WE i masz 600zł na samą replikę to... No ja bym to przemyślał. Zrezygnować z paru piw w weekend JEDEN i już masz na teemkę.

 

Kryngerus, co wiesz o redgazie? Szukałem conieco i internet jest pełen... głównie legend i to sprzecznych ze sobą nawzajem ale praktycznie nie widzę żadnych konkretów. Wszyscy piszą mniej więcej to co Ty czyli takie mgliste, "podobno" oraz "słyszałem" ale nic konkretnego nigdzie. A czytałem już tak skrajne opinie (opinie a nie FAKTY) jak np że to CO2 oraz, że to propan. No to w końcu jak, wyjasnisz mi? :D W Polsce tego nie widzialem. Nigdy.

Link to post
Share on other sites

Odmiany tych gazów typu RedGas czy BlackGas są ciężko dostępne w Europie. Najczęściej ściąga się je z Ameryki czy z Chin. Najlepiej sprawuje się RedGas (10FPS więcej), ale żadne nie wytrzymuje poniżej 5 stopni Celcjusza. Na YouTube jest masa filmów z porównaniem ich w temperaturach pokojowych i o matko po 5 minutach w zamrażarce! (cały magazynek). Ogólnie to GreenGas to mieszanka propanu, a CO2 nie jest w stanie zmieścisz się w takiej butli, żeby nim nabijać! Tosz to jest problem, żeby to w butlę jak HPA wstawić - dlatego nabija się go w kapsułki bez zaworu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, Panowie!

 

Zastanowiłem się nad tym Glockiem 18c firmy Tokio Marui. Podoba mi się ich dokładność wykonania (przynajmniej ta wynikająca ze zdjęć). Poszukałem go po sklepach i niestety wszędzie jest niedostępny, a dodatkowo w jednym z nich widnieje smutna informacja:

 

dostępność: WYCOFANO Z OFERTY Produkt został wycofany ze sprzedaży. Nie ma możliwości jego zamówienia, sprowadzenia, itp.

 

Nie ukrywam, ze za taką cenę chciałbym jednak Glocka strzelającego też seriami, więc Glock 17 nie do końca by mnie satysfakcjonował. Wiecie może, czy jest możliwość sprowadzenia go z zagranicy? Może komuś został na magazynie :icon_biggrin:

Edited by Michauł
Link to post
Share on other sites

http://www.torontoairsoft.com/Tokyo-Marui-Glock-18C-GBB-Pistol-Black_p_4310.html

Znalazłem coś takiego - ale nie wiem jak z opinią sklepu. Jedyne G18 od TM jakie teraz dostaniesz to AEP, a to Cię chyba nie satysfakcjonuje. Jeśli nie przeżyjesz bez serii, to albo szukasz po zagranicznych sklepach, albo zostaje ci KSC/KWA. Jednak ja skłaniałbym się do G17 od TM - klasa wyżej i jak zacznie Cię ciągnąć to rekonstrukcji, to można nawet zestaw upgradowy od Ulitmate/Guarder (nie pamiętam :P) o oryginalnych oznaczeniach z palnego odpowiedniku :)

Link to post
Share on other sites

http://www.torontoai...ack_p_4310.html

Znalazłem coś takiego - ale nie wiem jak z opinią sklepu. Jedyne G18 od TM jakie teraz dostaniesz to AEP, a to Cię chyba nie satysfakcjonuje.

 

Niestety brak możliwości przesyłki do Polski (pewnie i tak byłoby o wiele za drogo). Co do elektrycznego, to pewnie nie bez powodu można go kupić w wielu sklepach (w przeciwieństwie do wersji zasilanej gazem).

 

Jakie wady mają elektryczne repliki poza tym, że prędkości wylotowe i energia wylatującej kulki jest mniejsza oraz magazynek zwykle wygląda dziwnie? Silniczki często się psują?

 

Jeśli nie przeżyjesz bez serii, to albo szukasz po zagranicznych sklepach, albo zostaje ci KSC/KWA.

 

KSC/KWA są lepsze od WE?

 

Jednak ja skłaniałbym się do G17 od TM - klasa wyżej i jak zacznie Cię ciągnąć to rekonstrukcji, to można nawet zestaw upgradowy od Ulitmate/Guarder (nie pamiętam :icon_razz:) o oryginalnych oznaczeniach z palnego odpowiedniku :icon_smile:

 

To chyba najlepsze rozwiązanie. :icon_smile: To zestaw upgrade'ujący do wersji, która może strzelać też ogniem ciągłym, czy coś innego?

 

Tak w ogóle, to przeczytałem, że Glocki od Tokyo Marui potrzebują do zasilania specjalnego gazu ("UWAGA! Do zasilania repliki należy używać tylko i wyłącznie gazu o niskim ciśnieniu 144a. Użycie Green Gazu może doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu repliki.").

 

Ile jest w tym prawdy?

 

I jeszcze pytanie do jednego z Twoich wcześniejszych stwierdzeń:

 

Zwykle 2 magazynki wystarczają i na kapsułkę i na jedno nabicie GreenGas'em.

 

Jaką mniej więcej pojemność ma komora gazowa (niezbyt przyjemne stwierdzenie, ale takie mi najbardziej pasuje) w magazynku repliki pistoletu ASG?

Edited by Michauł
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...