Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dobra, stałem się się posiadaczem Dana Wessona 715 ze SpecShopa.

 

Hop-up i w ogóle pięknie śmiga, FPSy poniżej 350, żyć nie umierać, poza jednym problemem: Bębenek nie do końca ustawia się w linii z lufą przez co strzały mają 50/150/od święta te 300 FPS.

 

Problem zanika, jeśli każdorazowo poruszam bębenkiem tak, że ustawi się w linii. Nie trzeba celować, bo hop-up wskakuje na miejsce i już jest okej. Eliminuje to co prawda możliwość szybkiego strzelania i Double Action.

 

Co robić Panowie? Jak zmniejszyć nacisk jednostki hop-up na bębenek, lub jak wzmocnić jego obrót? Wyrobi się?

(Moderatora przepraszam za umieszczenie w złym dziale, zapomniałem o istnieniu tego :icon_biggrin:)

 

Edit: Okej, problem występuje właściwie tylko gdy napinam kurek ręcznie niezbyt zdecydowanym ruchem. Wypróbuję go parę razy w akcji, przesmaruję i jeśli przy DA nie będzie takich kwiatków, jakoś przeżyję ten okazjonalny dodatkowy ruch kciukiem przy SA.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Borykam się z tym samym problemem. Niestety według mojej oceny jest to błąd konstrukcyjny. Otwór w szkielecie repliki znajdujący się za bębenkiem, tym samym odpowiedzialny za utrzymanie go w osi ma konstrukcję otwartą. Charakterystyka wykonania samej repliki pozostawia do życzenia, zatem samo ramię bębenka (choć solidnie wykonane) jest odlane nieprecyzyjnie. Stąd posiada wiele luzów. Hak który podczas strzelania metodą DA ma za zadanie obracać bębenek pociąga go pod takim kątem, że sam bębenek wychodzi z osi.

Postawiłem sobie koncepcję w trzech krokach jak można wyeliminować lub chociaż załagodzić problem.

Po 1. Za pomocą taśmy teflonowej zmniejszyć luz na trzpieniu ramienia osadzonym w korpusie, oraz na trzpieniu na którym obraca się sam bębenek.

Po 2. Przerobić w/w otwór na konstrukcję zamkniętą, najprawdopodobniej za pomocą podkładki w jakiś sposób przymocowanej do szkieletu.

Po 3. Wypodkładkować hak (wymaga demontażu repliki) tak aby poruszał się w jednej płaszczyźnie.

 

Dam znać w temacie jakie efekty udało mi się osiągnąć.

Niestety z rewolwerami jak z dziećmi. Trzeba je wszystkiego nauczyć.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze zamieszczam poniżej schemat rewolweru Dan Wesson 4' CO2 co powinno w przyszłości ułatwić dyskusje na temat tego modelu. Choć nie jest to model, którego dotyczy wątek, to konstrukcja jest bardzo zbliżona.

Co do mojego poprzedniego posta, to niestety nie udało mi się za pomocą tych kroków wyeliminować problemu. Natomiast w moim odczuciu bębenek ma lepszą kulturę pracy. Natomiast biorąc pod uwagę punkt 2. i 3. powyższego posta, to po przeróbce hak (na schemacie nr 1-16) w swoim zakresie pracy nie był wstanie poprawnie przeładować komory (czyt. był za krótki i nie sięgał). W dodatku zamknięty charakter otworu spowodował problemy tym razem z uzyskaniem osi z tulejką HU (nr 1-26).

Zatem wszystko wskazuje na to, że tak musi być jak jest :icon_smile:

Jeśli chodzi o zmniejszenie nacisku na komorę HU, nie polecałbym skracać sprężyny która jest za to odpowiedzialna (nr 1-34). Może to spowodować, że bębenek będzie się chwiał lub niekontrolowanie zmieni pozycję podczas strzału. Weź pod uwagę, że to jedyny element, który trzyma bębenek w zadanej pozycji. Chyba, że uda Ci się dosztukować podobną sprężynę.

ASG_Dan_Wesson_4_esploso.gif

Edited by Valek
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Wybaczcie chamskiego odkopa, ale jakby ktoś kiedyś się zastanawiał jakie śrubki pasują do Dana Wessona 715, aby zamontować tę szynę, to zamówiłem te

1 x Śruba imbusowa DIN 912 kl.12.9 M 4x  6mm CZ / 100 (S22  4*  6 CZ /100)
1 x Śruba imbusowa DIN 912 kl.12.9 M 4x  8mm CZ / 100 (S22  4*  8 CZ /100)

I pasują. Jakby ktoś kiedyś potrzebował kompletu to mam ich miliard i się chętnie podzielę. Próbowałem pisać do dystrybutorów tej repliki i jakichś ASG.DK adresów i jest to ciężka do uzyskania informacja także tego.

 

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...