Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5SD6 JG szczelność


Recommended Posts

Dzięki panowie, rozumiem, że wasze mp5tki też z JG i mówimy tu o stockowej głowicy cylindra i komorze hopka?

Zamawiam tę mp5 z gunfire i od razu chce zeby wymienili mi szereg części min. springa na 110.

 

Zastanawiam się czy warto montować ten silnik http://gunfire.pl/product-pol-1152198397-Silnik-High-Torque-Magnum-Motor.html

czy może podobny mocowo już i tak siedzi w replice ?

Edited by 11Miko11
Link to post
Share on other sites

Fabryczny silnik jg w mp5 spokojnie radzi sobie z sp110. Rozumiem, że replika będzie do lasu, bo na 110 będziesz miał ponad 400fps. Jeśli chcesz wymienić sprężynę to musisz zmienić głowicę tłoka, bo jg ma taki swój patent i w tłoku jest taki ciężarek i na nim zaczepiona jest sprężyna.

Link to post
Share on other sites

Moja MP5 jest z JG. Kupiłem używkę, która leżała ze dwa lata nieruszana. Chrono pokazało okolice 350-355 fps, po dwóch strzelankach spadło do 320. Rozebrałem GB, wymyłem, wypodkładkowałem, wysmarowałem, zmieniłem gumkę HU na zieloną G&G bo stockowa już była wychechłana, wymieniłem oring na tłoku, łożyska na stalowe (bo siedziały plastikowe), zmieniłem okablowanie na niskooporowe z mosfetem, zmieniłem dyszę na doszczelnioną, wymieniłem lufę na Guarderkę i mam po tych zabiegach stabilne 370-375 fps (oczywiście nie wszystko miało wpływ na doszczelnienie). Lata z tym córa ale ostatnio zabrałem MP5 na wieczorną grę do lasu i sprawdziła się wyśmienicie. Nie wiem czy tam nie siedzi już sprężyna 110 stockowo.

Teraz sam powoli szukam takiej samej sztuki używanej aby zrobić sobie sprzęt pod CQB z max 350 fps.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję pięknie panowie, pomogliście mi mega. Wymieniam od razu preckę, gumkę, głowicę tłoka na wyciszoną, tłok na shs 7 metalowych zębów, dyszę, mosfet wstawiony będzie, wtyki t-connect, springa na tornado 110.

 

Tutaj moje trzy pytania, czy jest sens wymieniać okablowanie przy tej konfiguracji na niskooporowe, bo śpiewają sobie za to 50 zł O.o Czy będzie jakaś znacząca różnica skoro spring to i tak 110?

 

Drugie pytanie jaka prowadnica tam siedzi, plastik czy metal ? i czy jest sens wymieniać ją na tą http://gunfire.pl/product-pol-1152206381-Prowadnica-sprezyny-do-GB-V2.html?product=1152206381

 

Czy szkielet, zębatki, silnik uciągnąłby springa 120 tornado ?

Link to post
Share on other sites

Ja mam i łożyska i prowadnicę metalową (fabrycznie). Nie wiem czemu wszyscy próbują zmieniać masę części, mimo że ich nie potrzebują. U mnie fabryczny tłok ma przemiał ponad 20tys kulek i nic mu nie dolega. Jak chcesz zamontować wyciszoną głowicę tłoka to i głowicę cylindra musisz wymienić na cichą. Efekt i tak będzie niewielki. Generalnie repliki z krótkimi lufami są głośne. Ja bym dał płaską głowic pom-ową i najwyżej sorbopad ale i on nie jest konieczny przy takiej mocy.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

A dlaczego sama głowica wyciszona nie może być ?

 

Ponieważ wyciszona głowica tłoka ma kształt "grzybka"(?), a standardowa głowica cylindra jest płaska. Efekt byłby ciekawy ale raczej mało zadowalający.

 

Jeśli nie jesteś na bakier z lutownicą to lepiej samemu kupić kable AWG (4 - 6zł za metr, może gdzieś taniej) i wszystko polutować.

 

Sprężyne 120 raczej wszystko wytrzyma (pomijam skrajne przypadki).

Edited by progressive
Link to post
Share on other sites

Ponieważ wyciszona głowica tłoka ma kształt "grzybka"(?), a standardowa głowica cylindra jest płaska. Efekt byłby ciekawy ale raczej mało zadowalający.

 

Jeśli nie jesteś na bakier z lutownicą to lepiej samemu kupić kable AWG (4 - 6zł za metr, może gdzieś taniej) i wszystko polutować.

 

Sprężyne 120 raczej wszystko wytrzyma (pomijam skrajne przypadki).

 

Dzięki za odpowiedź :), lutowanie to tam bułka z masłem, ale nie chce mi się tego wszystkiego rozbierać, i składać potem, zajmie mi to sporo czasu tym bardziej w przypadku problemów. Już lepiej byłoby im zapłacić tylko tyle czy te kable faktycznie są potrzebne przy takiej sprężynie czy może na zwykłych kabelkach ale z mosfetem też da sobie ładnie radę na dłuższą metę?

Edited by 11Miko11
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...