Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Luneta "ACM" 4x22


Recommended Posts

Witam! Jestem jarzyną czy tam świerzyną w temacie optyki i lunet, jednakże jest mi wiadome, że luneta firmy ACM może być/ jest namiastką prawdziwej lunety i cena może być mocno zawyżona, a poza tym to przejdę do rzeczy;

1. Chciałbym używać tej lunety do rozpoznania, po przejściu odległości zatrzymać się i przejrzeć krzaczory.

2. Chciałbym aby ta luneta nie wymagała ode mnie skupienia głowy idealnie w punkcie optyki (jakby to wytłumaczyć- tak żeby przy minimalnym poruszeniu głową obraz mi się nie "zaczerniał" lub jakkolwiek inaczej to można określić. (tak wiem, że lunety biegowe/pędowe zostały w tym celu stworzone ale kosztują dużo więcej). Jednym słowem - oczekuję, że jest to coś na zasadzie kolimatora z przybliżeniem.

3. Musi wyglądać jak wygląda, inny model nie wchodzi w grę (chyba, że znacie coś podobnego) ponieważ dobrze komponuje się z moim wietnamskim XM177E2 i jest zaczepiany na rączkę i nie muszę przejściówki risowej :icon_smile:

4. Proszę o jakieś opinie co o tym produkcie sądzicie.

 

I standardowe pytanie; czy spełnia to którykolwiek z punktów czy jest to badziew który nie ma zastosowania praktycznego?

 

Linker: http://www.taiwangun...&campaign-id=19

Edited by volf13
Link to post
Share on other sites

2. Chciałbym aby ta luneta nie wymagała ode mnie skupienia głowy idealnie w punkcie optyki (jakby to wytłumaczyć- tak żeby przy minimalnym poruszeniu głową obraz mi się nie "zaczerniał" lub jakkolwiek inaczej to można określić. (tak wiem, że lunety biegowe/pędowe zostały w tym celu stworzone ale kosztują dużo więcej). Jednym słowem - oczekuję, że jest to coś na zasadzie kolimatora z przybliżeniem.

 

takich lunet nie ma, niestety ;)

ale po pewnym czasie odruchowo ustawiasz się w dobrym punkcie i nie stanowi to problemu

Miałem kiedyś ten model, mimo, że nie ma szerokiego kąta widzenia to daje radę.

Po zamontowaniu jej na chwycie transportowym możesz nadal, pod nią, celować ze stałych przyrządów

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...