Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odbiornik GPS


Recommended Posts

TŁO FABULARNE

Do tej pory jak scenariusz wymagał ode mnie poruszanie się wg. GPS to używałem albo telefonu albo kolegi. Jak łatwo się domyslić oba te rozwiązania nie są idealne. Telefon zbyt często musiałem wyciągać i chować, za bardzo świeci ekran w nocy, a prowadzenie na azymut (nie po mapie) wymagało ciągle włączonego ekranu, co jest zabójcze dla baterii. Co za tym idzie nadszedł czas na zakup nawigacji.

 

PROBLEM

Pojawił się problem, iż Garmin zaprzestał produkcji najbardziej interesującego mnie Foretrexa 301, o którym wiem, iż najlepiej spełnia moje wymagania. Co za tym idzie, chciałbym się spytać jaki odbiornik GPS poza własnie Foretrex 301 możecie polecić. Lub ewentualnie czy ktoś ma jakieś doświadczenia w użytkowaniu Garmin Etrex 10.

 

Cechy które mnie interesują

-Możliwość definiowania co najmniej 100 punktów (obowiązkowo)

-Możliwość prowadzenia do tych punktów (obowiązkowo)

-Kompas GPS

-Zasilanie bateriami AAA lub AA (nie obowiązkowe, ale preferowane)

-By rozmiar pozwalał nosić to na rękę (obowiązkowo)

-By cena była jak najmniejsza

Link to post
Share on other sites

Głupio się spytam, jako użytkownik tego modelu. Czemu nie Foretrex 401?

 

Swoją drogą, choć to już całkowity offtop, pamiętam z tematu o granatnikach, że potrzebowałeś je do rozwalania pojazdów. Teraz wspominasz o używaniu GPSu w czasie gier - Olsztyński ersoft stoi na tak wysokim poziomie :icon_biggrin:?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie 401?

Bo z lekka boli mnie wydawanie co najmniej 550PLN jak jeszcze parę miesięcy temu za 301 szło 350PLN. Zwłaszcza, iż jeśli dobrze rozumiem różnica pomiędzy 301 i 401 to kompas magnetyczny, którego nie chcę :icon_smile:

 

A co do offtopu:

 

Pojazdów w olsztyńskim airsofcie nie uświadczysz (póki co - kolega ma plany:)) To raczej na imprezy wyjazdowe:)

 

A co do GPS to zdarza się go używanie w różnych rozgrywkach u nas:)

Edited by vim
Link to post
Share on other sites

Tak, kompas magnetyczny, który wyłączyłem po pierwszej wycieczce i wysokościomierz barometryczny, który też bym chętnie wyłączył, bo zajmuje dodatkowy ekran, który muszę przewijać :icon_biggrin: No i jakieś tam udostępnianie waypointów z innymi 401? Nic ciekawego :icon_biggrin:

 

Nie orientowałem się w różnicach ceny, ostatecznie dostałem 401 jako prezent, faktycznie nie ma co przepłacać. Być może te dodatkowe funkcje są fajne jak ma się włączony odbiornik przez cały czas, ale ja staram się minimalizować zużycie poprzez wyłączanie, więc chodzę z nieskalibrowanymi.

 

W takim razie już nie nabijam postów :icon_biggrin:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...