Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM 028a przekładanie kabli


Recommended Posts

Cześć, kolega zaoferował mi sprzedaż swojej cm028a, jednak chciałbym zmienić kolbę na kolbę w systemie AR15/M4. Widziałem, że są do nich adaptery, ale pojawia się pewien problem.

W CM028a bateria ulokowana jest w kolbie. Czy da się przełożyć kable np. pod pokrywę komory zamkowej? Czy jest to trudne? Czy wiele da się zepsuć przy takiej czynności? :D

Link to post
Share on other sites

Co prawda nie mam pod ręką CM028a, ale wydaje mi sie, że nie będzie problemu. W wersjach w których oryginalnie batka jest pod deklem kable idą do przodu przy gb i wychodzą pod dekiel pod podstawą szczerbinki (obok regulacji hu). Ten sposób raczej nie wymaga modyfikowania repliki (ew. dłuższe kable), ale przy gb jest ciasno i kable trzeba wciskać.

Link to post
Share on other sites

Mam Betę Specnaz JG, czyli mechanicznie zasadniczo to samo. Oryginalnie bateria typu Large w kolbie stałej, teraz stick pod deklem.

 

Tak, można przełożyć kable z kolby pod dekiel.

Lepiej mieć pojęcie o elektryce, jak się toto robi.

Kable mogą wymagać wymiany na cieńsze i innej długości.

 

Tak, konieczna jest bateria typu Stick.

 

Adapter do kolby eMkowej też może być wykorzystany do ukrycia baterii (mam taki wynalazek w MP5K), ale oczywiscie to juz musi byc odpowiednio podcięty adapter, i własnoręcznie bym się za to nie brał. A do baterii w kolbie typu Crane / SF (czy jak się toto nazywa) nie mam zaufania.

Link to post
Share on other sites

Ja także nie chciałbym ufać kolbom typu SF, dlatego o to pytam. Zdaję sobie sprawę z konieczności zmiany baterii, jakieś resztki wyobraźni przestrzennej mi zostały :D Coś tam w życiu zdarzyło się lutować, jakieś instalacje elektryczne robić itp, więc może dam sobie radę, dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...