Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z iloscia strzalow z GreenGas - KP-01 KJW


Recommended Posts

Hejka.

Sprezetowałem sobie ( synowi :) ) replikę SigSauera P226 - a mianowicie KP-01 od KJW (kupiony naTaiwaGun).

 

Oddałem kilka strzałów z kulek... potem syn toszkę postrzelał sucho (bez magazynka)... trochę z magazynkiem i gazem ale bez kulek.... jak nabiłem magazynek gazem (Pro Tech Gas), po oddaniu kilku strzałów jeden po drugim, zauważam, że pistolet nie ma już siły - tzn. po wystrzeleniu 15 kulek blow back już nie zostawia zamka cofniętego..... jakby gazu juz miał za mało na odrzut do końca, a ostatnie kulki czuć w ręku, że lecą zeznaczie mniejszą energą... a ładuje magazynek do końca na maksa...

 

Dodatkowo zauważyłem, że magazynek jest potwornie zimny (prawie lodowaty) - po oddaniu szybkch 10 strzałów... podczas ładowania i po 2-4 strzałach jest jeszcze normalnej temp. (ładowanie i strzelanie w temp powyżej 20 st).

 

Poradźcie - dlaczego tak się dzieje?

Czy to normalne, że naładowanie gazem starcza tylko na jeden magazynek ledwo co?

 

Raz jak się tak oziębił w tracie strzelania - z lufy poszło na raz pół magazynka gazu do końca... w tej chwili już nie- ale i tak strzałów starcza na niecały magazynek....

 

Czy strzelanie przez syna na sucho (głównie bez załadowanego magazynka) może coś uszkodzić?

Czy strzelanie na sucho (bez kulek) ale z gazem- może?

 

Co zrobić z tematem takiej słabej efektywności ilości strzałów z jednego naładowania gazem? Czy nie powinien starczać na 2-3 magazynki kulek?

Link to post
Share on other sites

Jak oddajesz sporo strzałów naraz, to magazynek szybko się schładza.. Zaś pistolety na GG mają to do siebie, iż w niższych temperaturach źle strzelają - znacznie spada ciśnienie, co za tym idzie spada efektywność. Co za tym idzie gdy będzie twój syn strzelał pojedyncze strzały, gaz będzie starczał na dłużej.

 

Inna kwestią jest gaz - Protech nie jest dobrym gazem, osobiście polecam albo Nuprolla 3.0 albo Nuprolla 4.0

 

 

Czy strzelanie przez syna na sucho (głównie bez załadowanego magazynka) może coś uszkodzić?-Nie

Czy strzelanie na sucho (bez kulek) ale z gazem- może? - Nie

Link to post
Share on other sites

Super.. dzieki za odpowiedz :)

 

a czy jedna kapsuła CO2 na dłużej starcza niż jedno załadowanie GG?

 

Może popełniłem błąd kupując GG? Nie dość że przy zimnie problemy to mało trzyma.... :( to prawda ze na CO2 jes też większy zasięg?

Czy są pistolety metaowe w cenie do 500zl na CO2 z wyjmowanym magaznkiem i do niego ładowanej kapsule? Zeby nic nie rozkręcać?

 

Kupilem ten P226 na GG bo chciałem mieć jak nawiększy realizm z broni ostrej i cwiczyc np sekwencje strzałów z szybką wymianą magazynka.... moze lepiej bylo CO2?

Link to post
Share on other sites

Klamki od KJW są chyba przystosowane do działania zarówno na GG jak i CO2 (wystarczy kupić mag na CO2).

 

Ja miałem Colta 1911 od KJW na CO2 ale nie pamiętam na ile starczało CO2. Pamiętam na pewno, że po wymianie maga na nowy (w ramach gwarancji - nieszczelność) starczało na więcej strzałów.

 

Minusem CO2 jest wygląd magazynka :/

Link to post
Share on other sites

no to akurat nie jest chyba do konca prawdą.... CO2 jest mocniejszym gazem i z tego co wyczytałem - pistolet musi byc do tego specjalnie przystosowany..... owszem - istnieje model KP-01 E2 ale ma wzmacniane bebechy zeby mogł być też na CO2 bezpiecznie uzywany.....

 

 

Czy ktoś jeszcze potwierdzi czy strzelanie bez magaznka oraz tylko gazem (bez kulek) jest bezpieczne i nie uszkodzi klamki?

Link to post
Share on other sites

Cóż może się uszkodzić? Strzelasz bez magazynka to kurek nie uderza w zawór umieszczony w magazynku a jeśli miało by się coś uszkodzić to jakiś fragment repliki przyjmujący na siebie energię od uderzenia kurka. Strzelasz z magazynkiem bez kulek to gaz wylatuje i tak (tylko nie wypycha kulki) a kurek uderza o zawór. Nic nie uszkodzisz...

Link to post
Share on other sites

Kjw są przystosowane do obydwu gazów. Np 1911 - strzela pięknie na CO2 a na Greenie trochę słabiej i mniej strzałów z maga. 1 kapsuła ok64kulki, 1 mag gg - ok.12kulek (dużo zależy od smarowania i dotarcia elementów. W niektórych modelach mozna by było wymienić bulb valve żeby lepiej chodziły na słabszym gazie. Nic się nie spieprzy od strzelania na sucho w klamce - zużycie części będzie raczej takie samo jak przy strzelaniu kulkami.

Link to post
Share on other sites

Psiuknąłem na uszczelki maga i uszczelke cylindra olejkiem silikonowym i kupiłem Nuprol 2.0.

 

Starcza na 2 magazynki. :) tzn od połowy drugiego czuć że już kulki lecą słabiej i na konieć 2go nie ma siły zostawić zamka w tyle - ale to chyba dobry wynik?

 

Czy powinno być lepiej? (wszystko w temp pokojowej >21 stopni)

 

aha... jeszcze jedno.. zobaczymy jak będzie za 6-7 ładowaniem..... bo z ProTechGazu tez było ok na początku...

Link to post
Share on other sites

No i niestety.... problem wrocil... uszczelki nasmarowane tak jak pisalem silikonem - pistolet i gaz lezy od tygodnia w temp 21 stopni - dziś naładowałem pełny mag NUPROLEM 2.0 i strzelając w temp 21 stopni sekwencje; 2 strzały - 5 sek pauzy - 2 strzaly - 5 sek pauzy... itd itd - nie udalo sie wystrzelic pełnego magazynka..... zostały 4 kulki i mimo ze gaz byl - było go na tyle mało że blow back nie przeładowywał..... :(

 

co z tym zrobić? - a może każdy gaziak tak ma i to za często co 5 sek?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...