Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mildot, Duplex czy jeszcze coś innego?


Recommended Posts

Siatki z kropką narysowaną flamastrem jeszcze nie spotkałem

u żadnego producenta ;) ale wnioskuję, że mildot to tylko bajer (mam

rację?). Chyba kupię 30/30 bo krzyż jest wycieniony w środku, więc nie

zasłania celu, a jednocześnie grubsze zewnętrzne jego części ułatwiają

celowanie w kiepskim oswietleniu. (A może jednak się mylę?)

Link to post
Share on other sites

Mil-dot sprawdził by sie gdyby to było precyzyjne celowanie

a tu jest to "na łoko"

tu mółgby sie przydać mil-dot firmy AGS (tanie lunetki, od 240zł), mający odstęp nie 1 a 2 MOA, kropki są małe a linie są tak cieniutkie że nadawały by sie idealnie do samego duplexa

mają tylko jedną wade, nie mają AO

 

jesli ktoś ma celną snajpe i chce wiedzieć jak brać poprawki, no na 50m to już jest opad i lepiej widzieć na krzyżu jak i co, to tak jak napisałem, mil-dot co 2moa albo,

albo krzyż z VOMZa, tzw. Dragunowski, ruski krzyz snajperski z tzw. sierżantami

 

 

a od biedy to i 30/30 wystarczy albo pochodne tego :wink:

 

tu nawet nie tzreba wyszukanej lupki, zwykłe chińskie T(hr)asco sie nada, mimo żenującej głębi ostrości i niesamowitego błędu paralaksy

 

 

 

 

ps. kto wszystko zrozumiał :wink:

Link to post
Share on other sites

Nie mam lunety i nie chce jej miec :wink:

Ale "z lektury forum" wynika, że ludzie lubią powiekszenie 3-4x. (strzelanie itd.). Większe ew. do obserwacji (zamiast lornetki).

 

Odpowiadając na Twoje pytanie - Tak 6x to zdecydowanie za dużo do AirSoftu :)

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Jak to mówi pewna Kobieta z trójmiejskiego airsoftu- Dżizas...

Do ASG wystarczające a jednocześnie nie utrudniające obserwacji jest powiększenie 2x (soczewki do 30mm), maksymalnie/ skrajnie 4 (soczewki Minimum 50mm, np 56) -te ostatnie to i tak za dużo.

Oczywiście- pole widzenia na soczewce ~50mm przy powiekszeniu 4x _jest_zbliżone_ do pola widzenia na soczewce ~30mm dla 2x. Jeśli więc chcesz założyć na broń coś większego, masz alternatywę.

Radzę jednak nie przekraczać magicznego 4x przy wyborze optyki. Używam 2-6x28 i nigdy nie patrzę na zoomie wiekszym niż 2x.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ale "z lektury forum" wynika, że ludzie lubią powiekszenie 3-4x. (strzelanie itd.).

bardzo fajna jest 1,5-6x40 tubus 30mm Delta Optical

 

Mildot do asg :lol: zajebisty pomysl :mrgreen:

po dłuższym zastanowieniu to ma sens :wink:

GZ widze na iwebie siedzisz, niedlugo mi sie te fora mylic zaczna ;) bo ostatnio tam wrocilem po latach..

jako :!:

a ostatnie Morsko...tego sie nie zapomni :lol:

Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś zna się na rzeczy, proszę o wypowiedzenie się na temet tego modelu:

 

http://bron.pl/index.php?prod=967

 

Powiększenie 9x też chyba może się czasem przydać (jeśli lunetka jest oczywiście dobrze wyzerowana) bo, o ile dobrze wiem, statystyczny cel snajpera ma dość nieiwelką powierzchnię. A w razie czego można zejść do trzech. To chyba optymalne rozwiązanie.

Mildot to już luksus, ale może kiedyś się przyda (przydatność może zwiększyć się wraz z doświedczeniem, choć Wasilij Zajcew (gość na zdjęciu pod miom nickiem) był niezrównany w czasach, gdy o krzyżach "dragunowskich", czy mildot nikt jeszcze nie słyszał :)).

 

Z góry dzięki z wszelkie rady, pozdrawiam.

 

P.S: Czy kropki w mildocie sa naprawdę tak duże jak na zdjęciu lunetki z linku? Nie przesłaniają czasem celu?

Link to post
Share on other sites
Jeśli ktoś zna się na rzeczy, proszę o wypowiedzenie się na temet tego modelu:

 

http://bron.pl/index.php?prod=967

za droga

 

JP.S: Czy kropki w mildocie sa naprawdę tak duże jak na zdjęciu lunetki z linku?

nie wiem jak w tym ale w 2 Waltherkach które oglądałem kropki są małe, ale odległości międyz nimi też, przydawały się raczje do 17J Wiatrówek PCP

 

chcesz 3-9 z MD, to albo AGS albo Delta

Link to post
Share on other sites

Inferno - powiem tak, airsoftowe karabiny wyborowe sluza mimo wszystko do trafiania mniej wiecej w czlowieka na dystansach krotkich, nawet jakas uber tuningowana "snajperka" to jest raczej mala precyzja strzalu. Bo z tego masz trafic byle jak w duuuzy cel na dystansie powiedzmy 60 metrow czy cos. Lunety wiatrowkowe sluza do trafiania kapsla po piwie na tym dystansie za pierwszym razem a nie "po kulce jak poleci". Naprawde byle tasco styknie.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak mówi Woźny. Z wiatrówki na nieco większe odległości strzelałem bez optyki lub z czymś co na allegro mozna kupić grubo poniżej 50,-. Rozmiar celu zazwyczaj był nie wielki.

 

W ASG uzywam kolimatora* bo nie umiem uzywac celownika przezeirnikowego jaki mam w M15.

 

* Zarówno na karabinku szturmowym jak i wyborowym, choć zamówiłem celownik, bo kolimator na ponad metrowej replice, wygląda jak luneta na mp5. Penisancko.

Link to post
Share on other sites

W karabinku bolt action lepiej moim zdaniem wygląda duża optyka, właśnie paczka przyszła i utwierdziłem się tylko w przekonaniu że nie była to chybiona inwestycja ;].

 

Mój karabinek szturmowy również używany jest jako parasnajperski z uwagi na największy zasięg i celność w grupie i nie zamierzam na niego zakładać lunety.

 

 

edit- ort.

Link to post
Share on other sites
Inferno - powiem tak, airsoftowe karabiny wyborowe sluza mimo wszystko do trafiania mniej wiecej w czlowieka na dystansach krotkich, nawet jakas uber tuningowana "snajperka" to jest raczej mala precyzja strzalu. Bo z tego masz trafic byle jak w duuuzy cel na dystansie powiedzmy 60 metrow czy cos. Lunety wiatrowkowe sluza do trafiania kapsla po piwie na tym dystansie za pierwszym razem a nie "po kulce jak poleci". Naprawde byle tasco styknie.

 

Co do tego nie mam wątpliwości.

Link to post
Share on other sites
Z wiatrówki na nieco większe odległości strzelałem bez optyki lub z czymś co na allegro mozna kupić grubo poniżej 50,-.  Rozmiar celu zazwyczaj był nie wielki.

na wiatrówkach (nie chinkach), czyli Slavia i pow. 400zł

powinno sie a raczej tzreba (jeśli jest takapotrzeba) założyć dobrą, powtarzam dobrą lunetke

nie bazar-shit-tasco

jedynie Nikko, AGS i wyżej, nawet Delta nie wystarczy

a dlaczego, a dlatego żeby trafić choćby z takiej Slavii ( ok 7-9J) kapsel na 35m, niestety tańsze pseudo-lunetki się do tego nie nadają

 

co innego a ASG, jak pisze Woźny, tutaj nie trafia sie kapsla ale człowieka, tak więc Tasco wystarczy, chyba że ktoś sie naprawde na MD uparł

aha, Delta do ASG jest chyba idelna, fakt że droższa od Tasco, ale ma mdel którego na razie bazary nie mają 1,5x6x40 który do ASG uważam za idelany (nie ma MD :) )

Link to post
Share on other sites
jak pisze Woźny, tutaj nie trafia sie kapsla ale człowieka, tak więc Tasco wystarczy, chyba że ktoś sie naprawde na MD uparł

 

Ja się nie uparłem na MD, bo tu jest zbędny. Kilka osób polecało mi krzyż dragunowski ale i z tym też dam sobie spokój. Kupię duplexa.

Link to post
Share on other sites
Ja się nie uparłem na MD, bo tu jest zbędny. Kilka osób polecało mi krzyż dragunowski ale i z tym też dam sobie spokój. Kupię duplexa.

to nie było do ciebie

to takie stwierdzonko

 

zastanowił bym sie nad krzyżem dragunowskim, poszukać jakiegoś womza 4x42

Link to post
Share on other sites
to nie było do ciebie

to takie stwierdzonko

 

Nie wziąłem tego do siebie, tylko zaznaczam, że mildot to zbędny bajer, bo jak stwierdził mój kumpel to w asg używa się mildota w następujący sposób: do odległości x metrów celuje się normalnie, a na każdą odległość powyżej x używa się jednej z kropek i zazwyczaj tylko tej jednej, inne kropki się nie przydają.

 

zastanowił bym sie nad krzyżem dragunowskim, poszukać jakiegoś womza 4x42

 

Mój kolega też tak mówi. Mówi, że jest (cytuję) "najlepszy" (koniec cytatu). Świadom jestem jego zalet, mam tylko problem ze znalezieniem odpowiedniego, bo chyba w Polsce nie są zbyt popularne :(

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...