Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RAI wilku

Użytkownik
 • Content count

  583
 • Joined

 • Last visited

 1. RAI wilku

  M14 [TM]

  Miałem M14TM w latach 2006 - 2012. Przeszła szereg modyfikacji wew/zew. Wymieniłem wszystkie elementy wewnątrz GB na Promyka, lufa promyk(500mm), komora HU stock, Gumka Guarder, dystanser BigOut. Tłok DeepFire bez metalowych zębów (taniej wymienić taki tłok niż zębatki). Całość zasilana kablami modelarskimi, mosfetem i akumulatorem 8,4V2000mAh RC NiCd, silnik stock. Sprężyny M140 i M150 zuzyłem ze trzy w tym jakieś no-name też. Silnik klęknął po 4 latach i zmieleniu ok 30k kulek. Wymieniłem z powrotem na stocka Marui EG1000, przy zaniżonym napięciu silnik wyciąga z Aku więcej amperów i to dla niego mogło być zabójcze. Zakładam, że na 96V RC działałby nadal stockowy. GB (stock) i elementy wewnętrzne bez śladów zużycia. Ta replika to świetna baza pod tunning, a osiągi po tunningu sa zdumiewające w porównaniu do innych replik, w tym M14Cyma. Sprzedałem tylko dlatego, że mi się znudziła.
 2. RAI wilku

  Madness Tactical Gear

  Mam apteczkę indywidualną i worek zrzutowy. Chyba można polecić, z dotykania nie różni się od Eagle, FLYEE, LBT. Solidne szycie, ale o trwałości wypowiedzieć się nie mogę, bo mam te graty zbyt krótko.
 3. RAI wilku

  Mundury na robactwo?

  Bo działa.
 4. RAI wilku

  Nerka taktyczna

  Nerka jest pr0 http://militarymorons.com/equipment/img/ucr12.jpg http://militarymorons.com/equipment/img/ucr13.jpg http://militarymorons.com/equipment/img/mff7.jpg http://militarymorons.com/equipment/emdom/img/emsusz10.jpg U nas w grupie kilka osób używa Jansportów. Sprawdzają się w lesie jak i na moto.
 5. RAI wilku

  [AEG] Karabiny wyborowe seria M14 (GB v7)

  Cztery części i cztery różne firmy ?? Weź chociaż z jednego pułapu jakościowego. 'You get what you paid for'... czy jakoś tak.
 6. Co prawda nie jestem niczyim adwokatem, ale zdaje się to była odpowiedź skierowana do konkretnej osoby. Jak dla mnie Wasze www jest teraz pomieszane i poplątane. Czy nie dało rady rozbić tego na dwie osobne kategorie/ główne? Tak jak na głównej WMASG menu jest porozdzielane odpowiednio. Wszystko co się da macie tańsze lub lepsze?
 7. RAI wilku

  [AEG] Karabiny wyborowe seria M14 (GB v7)

  Tak tylko odnośnie tłoków, niemożliwości wklejania linków i innych cudów ... http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...-HP7_srch_ver.7 Słowem klucz jest 'ver.7'. Na hasło M14 nie każda część wyskoczy.
 8. RAI wilku

  [AEG] Karabiny wyborowe seria M14 (GB v7)

  U mnie działa na 8,4V akceptowalnie, aczkolwiek do pełnego szczęścia potrzeba 9,6V dla sprężyny M150, kółek DT, silnika EG-1000 i dwóch mosfetów IRF3703. Aku - 8,4V 2000mAh RC Sanyo na ogniwach wielkości SC i takie ogniwka polecam. Mają bardzo bardzo niski opór wewnątrzny i dość wysoki prąd rozładowania (prawdziwa jej wydajność). Zamierzam do siebie zapodać 9,6V 2400 RC Snayo. Oczywiście nie ma mowy żeby taki pakiet wszedł do kolby bez rzeźby. Ja wykręciłem co się dało i na razie pasuje bez cięcia i gięcia. Zobaczymy jak będzie z większym pakietem. Przez dwa ponad lata na mocniejszych sprężynach nic nie padło. Jednak M150 jest od jakichś 1000-1500kul. Wymiana tłoka na M150 - planuję robić tak co 6 miesięcy lub 5 tysięcy kul. Przy PDI190% było 398fps na .28 jeśli dobrze pamiętam.
 9. RAI wilku

  M14 [CYMA]

  Major, weź to dobrze polutuj na stałe to będzie działać. U mnie przez dwa lata na mocniejszych sprzężynach nic się mosfetom nie działo, jak to strzela na 8,4V sam widziałeś. A układ jest na tyle mały, że jak jest blisko silnika to nic mu się nie dzieje z braku miejsca.
 10. RAI wilku

  [AEG] Karabiny wyborowe seria M14 (GB v7)

  IRF3703 jeśli dobrze pamiętam. Ale to te przedstawiane na Airsoft mechanics wraz z rysunkami i schematami. Dwa takie są i przy PDI150% na 8,4V Rof był prze kozacki. Nawet przy dłuższych seriach lekko się tylko ciepły robił. Kabelki modelarskie fi-1,5mm, bez bezpiecznika i standardowa złączka zastąpiona modelaskimi złoconymi bananami. Wszystkie szczegóły przekładają się na końcową bardzo dobrą wydajność całego układu. Czas reakcji na spust, przy M150, jest ciut lepszy jak w stockowych emkach, ale nieco chyba za słaby, przy PDI190% można było bezproblemowo strzelać szybkimi dubletami. Teraz (m150) czasem się przytnie. Przyzwyczaiłem się do dużo lepszej reakcji i dubletów wiec zapewne replika otrzyma nowy reaktor w postacji 9,6V RC Sanyo chyba ze silnik turbo okaże się lepszym rozwiązaniem (przy ogniwach typu SC jest ciasno w kolbie). Ktoś porównywał zyski i straty wynikające z jednego lub drugiego rozwiązania (zębatki double torque)? Przerywacz również wzmocniony - wymieniony tak na wszelki wypadek. ;-) pozdr.w.
 11. RAI wilku

  [AEG] Karabiny wyborowe seria M14 (GB v7)

  Moja 14 przy M150 lata na 8,4V całkiem nieźle (3 średnie jebanki w czasie 3 tygodni na jednym ładowaniu zimą). Weź wywal tego intelecta - zapakuj porządne, duze ogniwa i tyle. Silnik stock, łozyska slizgowe, zębatki i inne flaki tez promyka dołożone w trzecim etapie. Dolożone dwa mosfety. Szkielet Marui wypluł odpowiednio: 3 tys kul stock 20 tys kul PDI 150% (tłok bez śladów zuzycia) 5 tys kul PDI 190% tysiąc kul M150 (dopiero tutaj wyłączono opcję auto) Trzyma nadal, a replika będzie rozbudowywana dalej. Silnik TM i plastikowa komora HU też się trzymają. Cały czas szukam odpowiednich ciężkich kulek. Replikę mam ponad dwa lata, jedyne problemy jakie napotkałem wynikały z brudnej lufy lub niedosmarowanych magów. Znalazłem swojego świętego Gralla.
 12. RAI wilku

  Flyye Industries

  Mam ichnego HSGI Weesatch, są jakieś plecaki mniejsze, Commander Recon Chest i CIRAS. Dobrze i w miarę równo odszyte, materiały jak za tą cenę tez na plus moim zdaniem. O wytrzymałości nic nie powiem, bo mam ją dopiero kilka miesięcy, a to mój ze czwarty setup wiec za często w lesie nie była. Moim zdaniem za tą cenę, warte zainteresowania. Klamoty kupowaliśmy na http://royaltigergear.com/ sa tez tu: http://www.thundertactical.com/unlimitshop/. Paczka przeszła bez cła :wink: Jakieś pytania lub requesty - piszcie. Pozdr. w.
 13. RAI wilku

  Buty

  Ich przebieg obliczany jest na półroku. Po pół roku żołnierze dostają nowe z magazynu. Znajomy przechodził w nich rok na misji, potem w PL już ich nie nosił. Tyle wiem. Miałem Magnumy stare - super buty, wytrzymały 3 lata ostrego katowania - bunkry, offroad, miasto, śniegi. Dla takich butów to warunki ekstremalne (może poza miastem). Spełniły swoje zadanie. Później kupiłem te same ale ponad 100,- taniej. Bardzo szybko się ich pozbyłem.
 14. RAI wilku

  Blautarn/Blue Metro/ Skyblue, ew. Metro

  BDU urban (metro) prod. Poppera 120 pln. http://usarmy.pl/informacje.php?id=0007
×