Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Otóż z ASG mam już z pół roku doświadczenia, chodzę, w co prawie każdy tydzień na strzelankę. Jednakże niedawno zepsuła się moja dotychczasowa replika (No.003), a że i tak miałem zmieniać replikę na coś porządnego to przeszukuję tak sklepy i znalazłem dwie ciekawe (jak dla mnie) oferty, a mianowicie CM.032 oraz RK-05 i tutaj moje pytanie, która lepsza, pod jakimi względami i czy gearbox v7 jest lepszy od v3, możecie także podsyłać swoje propozycje replik w okolicach 500zł.

Link to post
Share on other sites

Posiadałem rk-06 wewnątrz to samo co rk-05. Przez ponad 2 lata była użytkowana min 2 razy w miesiącu+ strzelanie do puszek na podwórku. Przebieg myślę że więcej niż 30k na praktycznie stokowej konfiguracji. Po pierwszych strzelankach zainwestowałem w baterię lipo, bo mój egzemplarz kompletnie nie dawał rady w niższych temperaturach( kupiłem ją gdzieś pod koniec października)zmieniłem przewody i dodatkowo zieloną gumkę hop up G&G. W takiej konfiguracji strzelało się bardzo przyjemnie przez ponad rok, miała 370pfs i zasięg celny około 50m. Po tym okresie, gdy gwarancja już się skończyła otworzyłem gearbox żeby sprawdzić jak wyglądają części po ponad 20k przebiegu. Części wyglądały na praktycznie nie ruszone. Wyczyściłem gearbox wypodkładkowałem zębatki uszczelniłem wszystko wewnątrz, zmieniłem dyszę na protecha i sprężynę na 130E&L. Po tych zabiegach miałem 465fps i strzelałem tylko na semi. W takiej konfiguracji hulało to przez kolejny rok. W międzyczasie przez moje ręce przeszły 4 inne repliki więc erka była mniej eksploatowana czasem jako replika zapasowa. Nie dawno znalazła nowego właściciela. Zanim wrzuciłem ogłoszenie na komis została ponownie rozebrana i wyczyszczona+ nowe smary itp. Tutaj link do zdjęć części jak wyglądały po ponad dwóch latach we wspomnianych wyżej konfiguracjach:

 

https://photos.googl...FVpS1EtM2ZMamdB

 

Po tym okresie oceniam replikę bardzo dobrze. Nie było z nią żadnego problemu dawała radę w każdych warunkach (najniższa temperatura -12oC) Do wymiany na pewno jest bateria i gumka hop up, standard w każdej chińskiej replice. Dodatkowo warto zmienić lakier na drewnach bo oryginalny jest bardzo jasny- w lesie rzuca się w oczy zdradzając twoją pozycję. Po ponad roku złamała się klamra zawieszenia ta którą przypina się pas do oka obok przedniej okładziny. W moim egzemplarzu występowały spore luzy na lufie i przednich okładzinach a po jakimś czasie na szczerbince. Ja poradziłem sobie z tym poprzez 2 śruby robaczkowe m8 wkręcone po bokach body dociskające lufę i wymianę tej śrubki pod szczerbinką na dłuższą. Dodatkowo zmieniłem pin blokujący podstawę szczerbinki na lufie na ciut dłuższy co świetnie ustabilizowało okładziny. Dało to efekt bardzo zwartej konstrukcji. Jak za cenę około 550 zł które za nią zapłaciłem to bardzo dobra replika.

 

Obecnie posiadam cmymę 032 lekko "stuningowaną" Kupiłem ją jakiś czas temu ale nie była jeszcze ze mną na żadnej strzelance jedynie strzelanie do puszek. Jeśli chodzi o wykonanie jest bardzo fajna a charakterystyczny dźwięk zamka przy przeładowaniu jest przyjemny dla ucha. Komora hop up ma bardzo przyjemną regulację z wyraźnym kliknięciem przy regulacji co daje możliwość precyzyjnego ustawienia. Co do wytrzymałości to na pewno gearbox V7 z cymy jest mniej wytrzymały niż typ V3 ale w boyiu ludzie narzekali że są słabe. Na moim przykładzie widać że wytrzymał spokojnie sprężynę 130, czy więcej też dałby radę? tego nie wiem. Jeśli chodzi o budowę i tuning to V3 jest łatwiejszy w poskładaniu i masz więcej dostępnych części do tuningu od różnych producentów. Prosto z pudełka moc jest nieco większa w boyjcu. W cymie gumka też do zmiany, bateria to jak się trafi ale dla świętego spokoju w zimie też bym zmienił.

 

Podsumowując jako pierwsza replika obie dadzą radę z tym że zależy czy planujesz w przyszłości inwestować w replikę czy kupić inna z wyższej półki. Na stoku są porównywalne i kierowałbym się względami wizualnymi co ci się bardziej podoba.

Edited by władek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...