Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sposób na trening dynamicznego strzelania w terenie


Recommended Posts

Cześć,

Mam ostatnio problem z zorganizowaniem sobie czasu na regularne strzelanie. Wypad na strzelankę to zwykle 30-40 km i zajmuje wiele godzin. Do tego nie zawsze mam na to czas w weekend, a chętnych na wyjazd w ekipie zbiera się bardzo trudno - praca, dzieci, itp. W ten sposób wyjazd zdarza się 1-2 razy w miesiącu .... :(

 

500 m ode mnie jest fajny las i wykorzystałbym go do jakiegoś częstszego treningu.

Szukam jakiegoś sposobu żeby samemu lub np. w 2-3 potrenować w terenie, ale żeby było przy tym zaskakująco i bardzo ruchowo, tzn. nie z pozycji stacjonarnej, ale zbliżonej do sytuacji na strzelance. Nie mam na myśli po prostu rozłożenia tarcz lub przymocowania do drzew, czy rozstawienia puszek, ale coś, gdzie tarcze pojawiałyby się i znikały. Jakby to jeszcze liczyło trafienia, to byłoby super!

 

Czy spotkaliście się kiedyś z jakimś dobrym i godnym polecenia systemem do samodzielnego lub teamowego treningu strzelania w terenie?

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi jak to rozwiązać. Może samemu da się zrobić w prosty sposób taką zabawkę?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy tak znowu taniej... repliki są drogie, a do tego jakiś sprzęt podstawowy... przy tych wydatkach chętnych, dostępnych i zdatnych do gry (nie emerytów) nie znajdę w okolicy.

Wciąż pozostaje kwestia dostępności ludzi do ćwiczeń.

Link to post
Share on other sites

Zrobienie samemu sterowanej automatycznie tarczy może być porównywalne cenowo z jakąś tanią repliką (350-400zł). Jakbyś chciał kupić gotowca to będzie grubo drożej.

 

Jak ma być tanio to po prostu dynamicznie ustalaj sobie cele typu pniak, krzak, albo porozstawiaj tarcze i w myślach ustalaj, która się pojawiła i tam wal. Tylko nie oszukuj :).

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Na YT jest kupa filmików typu 'tactical training'. Ja szczgólnie lubię Instruktora Zero. Polenar również ma fajne filmiki w rodzaju "ścieżki zdrowia", gdzie przemieszczasz się pomiędzy punktami w terenie i wykonujesz w nich określone strzelania. Poszukaj.

Znajdziesz fajne pomysły na kolejność działań i rodzaje tarcz. A najlepiej jeszcze, żebyś miał kolegę/koleżankę, który/a Ci zada ćwiczenie, najlepiej jeszcze dynamicznie - w trakcie treningu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki na namiar! Poszukam więcej tego typu treningów. A ten Zero jest mistrz:) Jestem pod wrażeniem jego szybkości. Skorzystam, wypróbuję w ten weekend.

Z tego, co widzę, w polskich źródłach nie ma czego szukać, a ja szukałem po polsku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...