Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5K problemy w nowej replice


Recommended Posts

Nowo kupioną replikę przetestowałem, baterie ładowałem 6.5 godziny (ładowałem z przerwą po 20 minutach ładowania nie zauważyłem, że przedłużacz był podpięty do listwy którą wyłączyłem). Problem zauważyłem kiedy pierwszy raz strzelając w budynku, kulki skręcały w prawo, myślałem, że to wiatr dzisiaj powtórzyłem próbę, to samo, wpadłem na pomysł żeby odwrócić replikę wtedy kulki zakręcały w lewą stronę(dodam, że hop-up nie robi żadnej różnicy). Kolejna sprawa to kulki na single leciały na 15-20 metrów, strzał wypalał po 3-4 pociągnięciach spustu było słychać strzał ale kulki nie wylatywały potem jedna leciała reszta wypadała z lufy. Kolejny problem to podpinam magazynek do repliki, a przy wyjęciu wypada 3-4 kulki czasem jedna wchodzi do repliki.

Pytanie czy ja robię coś źle czy powinien zwrócić replikę albo wysłać na reklamacje ?

Edited by MrRafcio35
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: mając pojemność baterii i prąd ładowarki baterię ładujesz tyle czasu ile wyliczysz, a nie na oko.

po drugie: kulka skręca przy przechylaniu repliki na boki ( to nie broń palna niestety), hop up tylko podkręca kulkę aby dalej leciała prosto.

 

Jak ustawisz to kulka ma jak najdalej lecieć poziomo i dopiero opadać. Jak zaczniesz pochylać replikę w lewo/prawo to kulka będzie skręcać w odpowiednią stronę.

Z magazynka po wyjęciu zawsze wypada jakaś liczba kulek - to jest normalne.

 

Zanim odeślesz to zacząłbym od poszukania w sieci wzoru na obliczenie czasu ładowania - wyliczenie ile ładować, naładował porządnie baterię i wtedy przestrzelał jak trzeba. Masz baterię nie naładowaną.

 

Co to za replika? Cyma czy Galaxy?

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Jest to MP5 firmy galaxy, wyliczyłem czas ładowania bateria 1100x1.4/250=6.16 zaokrągliłem do 6.5. Nie przechylałem repliki tylko trzymałem ją w pionie i kulka mimo to skręcała w prawo po ok. 10 metrach.

 

To i tak przeładowałeś o 20 min :icon_razz2: Ale to nie ma raczej wpływu.

Jeśli kulki skręcają podczas trzymania repliki prosto (tj. poziomo) trzeba zerknąć do dystansera czy równomiernie dociska gumkę lub może być przekręcona lufa wewnętrzna względem repliki i tak się będzie działo. Skręcanie kulek może się dziać nawet przy niewielkim z pozoru wietrze (zależy też jakie kulki i o jakiej wadze).

 

Możesz spróbować na innych sprawdzić.

To w sumie nowa replika, a kulka leci 10-15 m prosto to coś nie halo.

 

Opcja odesłania nie jest taka zła, żeby nie zarzucili Ci że rozkręcałeś i mogłeś coś nie tak złożyć. Jak nie masz doświadczenia to nie zaglądaj tylko odeślij.

 

W kurzu jest króciutka lufa 110mm, więc rozrzut będziesz mieć przeokrutny.

3-4 kulki (prawie) zawsze będą wypadać po wyjęciu maga.

 

Nie jest tak kiepsko. Sam też mam mp5k ale od Cymy, gdzie lufa jest podobna i cała w stoku (mam miesiąc czasu) a osiągi mnie miło zaskoczyły (porównywalne z rk02 w stocku)

 

Na pewno gumka hop up trochę poprawi jakby ewentualnie zmienił.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Cześć, potwierdzę częściowo informacje od przedmówców:

Skręcające kulki (w budynku), to zazwyczaj kwestia gumki, krzywego dystansera lub delikatnie obróconej w komorze hop-up lufy. Dodatkowo zasięg 15-20m sugeruje, że masz bardzo nieszczelny układ.

Wymiana gumki hop-up i doszczelnienie układu w komorze wydaje się być koniecznością, ale może nie rozwiązać problemu.

Kwestia z podawaniem kulek (co któraś wylatuje, a reszta się wytacza z lufy), to z kolei coś na linii gumka-dysza. Moooże opóźniacz popychacza by pomógł, ale to trzeba otowrzyć GB.

 

Ja bym oddał replikę, żeby sklep Ci wymienił na nową, bo tam ewidentnie jest coś źle poskładane w kilku miejscach.

Nowa stockowa replika powinna strzelać bez problemów na 30m, przynajmniej 90% strzałów skutecznie oddanych, kulki powinny lecieć względnie prosto.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...