Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Foton

Użytkownik
 • Content Count

  383
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No pewnie nie zaszkodzi powiercić otwory i nagwintować na większy gwint. Ja mam u siebie 2 otwory M4 i 2 M6 zrobione. M4 jako śrubki robaczkowe na imbus, a M6 normalne z łbem sześciokątnym i dokręcam kluczykiem płaskim 10. Trzyma to rewelacyjnie, jednak trzeba uważać, żeby nie przekręcić :D Jak dobrze wymierzysz to po przycięciu śruba się chowa pod chwytem przednim (w miejscu gdzie chwyt jest wsuwany w obsadę szczerbinki jest takie zwężenie i mimo to się mieści). Co do risów to się nie wypowiem - nie montowalem żadnych szyn, bo mi nie potrzebne.
 2. Witam, replika działa - wystrzelone ponad 3000 kulek. Skuteczny zasięg w tej chwili to 80 m na kulkach 0,32 (obecnie na takich strzelam - likwiduję zapasy kulek, które się nagromadziły jakiś czas temu). Obecnie testuję flat hopa na dystanserze airsoft pro i maple leaf omega. Z dodatkowych prac - zdecydowałem się na tuning zewnętrzny w postaci malowania repliki farbami Fosco.
 3. Jeśli niskim kosztem kilka metrów zasięgu to gumka albo czarna systema, albo zielona g&g, dystanser typu h i np. metalowa komora hopup. U mnie w replice sprawdziła się właśnie czarna gumka od Systemy, dystanser typu H dodał mi kilka metrów zasięgu i jak założysz metalową komorę hop up, uszczelnisz wszystko na teflonie to już coś tam da. U mnie komora cnc chyba big dragona (niebieska) dodała mi 15-20 fps,ale przyrostu zasięgu po tym zabiegu zbytnio nie widać. Jeśli chciałbyś celować w 440-450 fps to przez takie zabiegi na pewno tyle nie uzyskasz - jedyny zabieg to mocniejsza sprężyna, a do tego być może także wymiana silnika, bo stockowy nie jest zbyt mocny (obecnie mam około 480-485 fps i skończyło się na springu M130 guardera + wymiana silnika - akurat miałem mocniejszy z innej repliki i go założyłem). Przy dodaniu fps potrzeba na prąd jest większa, więc kabelki, mosfet by się przydał i dochodzą dodatkowe koszta. Pewnie także lipo dojdzie i ładowarka do niego. Fakt, że można to z czasem robić po trochę, ale lepiej czasem rozebrać i zrobić raz niż kombinować co miesiąc czy dwa po jednej rzeczy. O takich oczywistych rzeczach jak podkładkowanie nie piszę. Zdałby się do tego jakiś serwisant, albo choć ktoś taki, kto kilka replik rozebrał, złożył (w tym Gearboxy), umie polutowac jedno z drugim i po tych zabiegach te repliki działają już dłuższy czas - czytaj ktoś z doświadczeniem ;)
 4. Mam dokładnie 400 fps na kulkach 0,43 guardera i moc 3,2 J
 5. Witam, replika ogarnięta - został setup z postu 253, a chrono pokazuje 570-580 fps :D Także mój plan zrealizowany (celowałem w około 550). Dziękuję za pomoc! Docelowo wleci tłok z pomu od SHS 19 stalowych zębów i być może jak zacznie bardziej tłuc dodatkowo sorbo na głowicę cylindra.
 6. A to nie wyjdzie podobnie tj. albo usunięcie tulejki - sprężyna nie dochodzi do końca, czy zostawienie tulejki, a ucięcie 2-3 zwojów sprężyny? Wydaje mi się, że powinno wyjść podobnie - ale może się mylę :icon_smile: Zakup okazyjny od znajomego z jakichś jego rupieci :icon_biggrin: Chyba, aż z ciekawości sprawdzę jak to wychodzi :D
 7. A nawet z oryginalnym sorbo, które jest wklejone na stockową głowicę cylindra? http://wmasg.pl/var/...173/glowica.jpg Tego nie odczepiałem - głowica cylindra jest stockowa, tylko głowica tłoka jest płaska (taka jak tu: https://gunfire.pl/p...152195468_1.jpg) Ewentualnie - mam pomysł co zrobić: utnę tą tulejkę z tłoka tak, żeby została tylko przednia ścianka, w którą wkręca się śrubkę od głowicy tłoka i założę stockową głowice jak była. Wtedy i tak sprężyna wejdzie znacznie głębiej, a amortyzacja będzie lepsza :)
 8. Dziękuję za pomoc! Po ponad 3 godzinach nieustannej walki i dzięki zakupowi drugiego tłoka ze stocka, udało mi się ogarnąć sprawę. Silnik okazał się dobry - nawet sprawdziłem kierunek na włożonym silniku, ale wyjętym tłoku i cylindrze - działa w dobrą stronę i jest ok. Ze stockowego tłoka usunąłem całkiem tę tulejkę ze środka, przez co sprężynka wchodzi troszkę głębiej (łatwiej złożyć GB), a po drugie: okazało się, że przy springu 150 tłok z tą tulejką wewnątrz zablokował mi się w tylnym położeniu przy prowadnicy sprężyny. Może zrobiłem błąd, ale wyjąłem całkiem tulejkę, wymieniłem głowicę tłoka na aluminiową i łożyskowaną głowicę Big Dragon (czerwona), ale nie założyłem łożyska z uwagi, że stockowy tłok jest przy głowicy spłaszczony i łożysko nie wchodzi. Nasmarowałem wszystko i poskładałem uważnie - o dziwo działa na lipo 11,1 jak szalone :icon_biggrin: Do tego udało mi się wepchnąć batkę lipo 11,1 2200 mAh do chwytu przedniego :icon_biggrin: niestety musiałem ingerować w baterię i podzielić ją na 1 ogniwo+ 2, ale wszystko działa i się mieści. Niebawem trzeba wszystko dopieścić i przechronować to się okaże co i jak :icon_smile: A co do tłoka SHS to na pewno się przyda jako zapas, chyba, że następny z cm 057 za 5 zł kupię :icon_biggrin: W tej chwili setup jest taki: gumka: czarna systema + dystanser h elementa, lufa: na razie stock, silnik: tornado F1 High Torque, sprężyna: SP 150 Guarder, bateria: lipo 11,1 2200 mAh Turnigy, koła wewnątrz: stock, tłok: stock (bez tulejki) + głowica tłoka alumionowa Big Dragon bez łożyska, prowadnica sprężyny: stock, dysza: Big Dragon do swd uszczelniona przewody: siliconowe niskooporowe mosfet: gotowy no name z aktywnym hamulcem, podkładkowanie. Jak sprawdzę na chrono to podam ile wydmuchało :icon_biggrin:
 9. na 150, ale zle złożyłem - przy składaniu GB mi przeskoczył i nie zauważyłem :D Zrobiłem kilka prób i coś dziwnie chodziło - otwieram i mam ten duży ostatni ząb i przedostatni zjechany :( Trudno- nauka kosztuje jak to mówią :)
 10. OK. A np tłok SHS ze wszystkimi zębami metalowymi się będzie nadawał po zeszlifowaniu zębów? Mowa o takim: http://allegro.pl/tl...7266255051.html Zęby oczywiście sobie policzę, jak też przeszlifuję co trzeba. Czy lepiej brać aluminiowy? Pytam pod kątem trwałości :icon_smile: No i z tym silnikiem - Uszkodzony!?
 11. Witam, mam 2 pytania: może ktoś polecić jakiś dobry, sprawdzony tłok? - udało mi się zmielić zęby w stockowym. Druga sprawa to problem z silnikiem - silnik obraca się tylko w jedną stronę (niezależnie od biegunowości) i jest z nim problem, że akurat obraca się nie w tę stronę co potrzeba (w cm057 są 4 koła zębate i końcowe koło nie napina sprężyny, bo obraca sie w druga stronę :(). Ktoś miał taką sytuację? Jak sobie z tym poradzić? Wymiana silnika???
 12. Pierścień na lufę zakladasz od strony lufy- wchodzi w komorę od strony tego klipsa co zapina lufę w komorze ;)
 13. Wtedy na 100 m widać jak się kulka od kogoś odbiła czy nie :D
 14. No to i ja rozpoczynam przygodę z swds od Cymy. Prace serwisowo tuningowe obejmują: podkładkowanie, wymiana przewodów na niskooporowe razem z wtyczkami na t-deans, smarowanie, montaż mosfetu, wymiana sprężyny głównej na SP 150 Guardera, wymiana gumki na zieloną G&G, wymiana dyszy na aluminiową uszczelnioną SHS, wymiana baterii na Lipo 11,1V i około 2500-3000 mAh, Na początek tyle-zobaczymy co z tego po pracach wyjdzie i ile to uzyska fps. Może ktoś z obeznanych osób podsunie pomysł, co jeszcze ewentualnie można przy okazji zrobić? W następnej kolejności wymiana lufy wewnętrznej na precyzyjną.
 15. No ja kiedyś pobiegałem z swd oraz cm041k jako boczniak. Jak to poważyłem to prawie 9 kg razem te repliki ważą + do tego magazynki i kulki (swd około 6 kg z lunetą, cm około 2,7kg z założonym kolimatorem jeszcze). Wygodniej zdecydowanie z klamką z uwagi na mniejszy ciężar to raz, kaburę i wygodne wyciąganie to dwa, brak "majtania" repliki bocznej (mp5 miałem na bungee :icon_neutral2: ), przewaga na korzyść klamki to także magazynki, bo do cymoglocka, można klika magazynków zabrać (nawet te krótkie po 30 kulek) i jeszcze mamy ogień ciągły, przy niskiej masie i wygodzie przenoszenia (małe gabaryty magazynków). Mp5 pod tym względem jest fajne, bo miło pojechać z 65 czy 100 kulek w midcapie, ale przenoszenie tego to już się robi sztuką (ja wtedy miałem 6 czy 7 magów do mp5, + 4 magi do swd, bo nie znałem terenu oraz chciałem przetestować sobie co i jak, to w dodatku przy chestrigu była masakra - jeszcze pasa patrolowego nie miałem ). Klamka o niebo wygodniejsza - fakt, że z klamki (cm 122) strzelę na 30 m jako boczniak, a z mp5 moge siać na 60 m, ale nie wiem czy to takie ważne w airsofcie. Myślę, że klamka wystarczy, a 4 czy 5 magów do klamki załatwia sprawę raczej :icon_smile: No i fakt, że trzeba myśleć czy na 40 m wyjąc boczniaka czy "ryzykować" ze snajpy. Raczej i cymoglokiem do tych 40 m się dociągnie jak zbytnio nie wieje i warunki terenowe pozwalają.
×
×
 • Create New...