Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Foton

Użytkownik
 • Content Count

  420
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak zrobiłem - nagwintowałem przez lufę zewnętrzną - no u mnie gwint trzyma jeszcze i działa ok. Możesz właśnie przykleić nakrętkę M4 i przez to dodatkowo śrubkę dać. U mnie pod spodem mam jedno szerokie ramię z drukarki 3d od Airsoftology (jest tu na forum i na olx też znajdziesz). Ale można takżer próbować skleić te 2 fabryczne ramiona co były razem i je założyć. Oryginalne śrubki od hopka fabrycznego mam całkiem wykręcone, oring co był na ramionkach hopka zdjęty, a pod tym ramieniem dystanser Omega do flathopa, który naciska od razu na gumkę. Mam jeszcze zrobiony rhop - czyli wężyk silikonowy wklejony w okno lufy bo bokach na klej, na to gumka Maple Leaf bez wypustki i dystanser omega flat hop. Działało to ok, ale na stockowej lufie nie byłem dostatecznie zadowolony z celności. W zeszłym tygodniu zmontowałem to na nowo na lufie pps. W wolnym czasie chcę sprawdzić celność (mam nadzieję, że się poprawi i będzie dobra). Jeśli nie to albo przeróbka komory na Maple leaf crazy jet itaka lufa, albo labda one wpadnie :) Szkoda, że zdjęć nie zrobiłem, żadnych jak składałem.
 2. Można różne wersje zrobić. Np.: Ja to wywierciłem wiertłem fi 3,2 mm, nagwintowałem na M4 i początkowo miałem śrubkę zwykłą, ale ponieważ wystawała (była widoczna) i musiałbym wkrętak nosić, żeby to dokręcać jak jest potrzeba, to wymieniłem na śrubkę imbusową. Imbus wkleiłem w schowku tj. dopasowałem kawałem koszulki termokurczliwej, żeby klucz wchodził bez luzu - koszulke przykleiłem ostrożnie do klapki koło spustu. Wsuwam tam kluczyk i zamykam klapkę - już ki.ka strzelań wytrzymał i jeszcze sie nie zgubił, więc miejsce chyba dobre i jest pod ręką jak trzeba :D Wygląda to tak:
 3. OO dzięki! Już mi się to podoba. Będę robił. To już wiem, że muszę oba tłumiki otworzyć i zrobić nowe wygłuszenie :D Dostęp do tokarki mam to ogarnę :D
 4. No też tak myślę z tym cylindrem. Szynę założyłem - jedyny problem to zbyt długie jak dla mnie śrubki do przykręcenia dolnej części do body. Są tam niby otworki do wkręcenia tych śrub, ale ze 3-4 zwoje przed końcem już nie chcą się wkręcać i trzeba używać ogromnej siły. Skróciłem te 4 zwoje i weszły bardzo fajnie. Dobrze trzymają dolną część szyny w body. Górna połowa też fajnie pasuje, śrubki bez zastrzeżeń. Pomalowałem swoją cymę i wygląda to tak (osłona spustu, lufa zewnętrzna, szyna malowana -montaż i luneta były malowane wcześniej). Dwójnóg jest jeszcze w spadku z swd - też wcześniej malowany z inna repliką. Właśnie pracuję nad tłumikiem z Mk23, żeby zaadaptować go do cymy. Wybebeszyłem środek - wygłuszenie z pianki do rur i spasowanie ciasno z adapterem do cymy 700. W niedzielę test repliki w terenie po tych przeróbkach - zobaczymy co i jak :) Kupiłem dziś więcej kulek o wagach 0,43 0,45 a nawet 0,48 (po 100 szt do testów). Jak przyjdą to popatrzę co i jak lata.
 5. Witam, wczoraj podziałałem ze swoją cymką. Wymieniłem lufę na PPS i jest problem bo stockowe stabilizatory nie wchodzą, jest trochę inne okienko na hop up przez co nie widać dobrze dystansera w lufie i pewnie mój rhop nie bedzie działał jak trzeba. Poza tym, że lufa z swd ma chyba 590 mm i trzeba albo ciąć albo schować to w tłumiku. Jak obejrzałem tłumik z mk23 socom to na długość by się zmieściło i zostaje 1/3 długości na wygłuszenie. FPS na tej lufie pokazało 500-510 max. Ostatecznie wróciłem na razie na lufę stockową ale zmieniłem gumkę na macaron bez wyspustek i do tego włożyłem sprężynę z zestawu tuningowego. Jest trochę dłuższa niż zwykła i nawet jak jest rozprężona to już trzeba głowicę tłoka dopychać dosyć mocno, żeby wkręcić. Widać, że sprężyna jest przekrzywiona poza prowadnicą w cylindrze co może rysować cylinder. Prowadnicę zostawiłem z pomu, tłok i głowica tłoka zostały - sprawdziłem i wyniki w granicach 560-570 fps na 0,2, 380 fps na 0,45g i energia około 3 J. Naciąga się to ciężej niż poprzednio - przy oku żeby naciągnąć jest problem bo się trzeba siłować (przedtem naciągałem). Osiągów w terenie nie znam, bo składałem wieczorem w domu i tylko schronowałem. Chyba jednak wrócę do tego co było - łatwiej przeładowywać no i boję się o to rysowanie cylindra przez sprężynę (to samo z prowadnicą i tłokiem alu). Poza tym ta przejściówka do tłumików do cm 700/701/702 ma gwint, który jest zamały w porównaniu do tłumika z socoma, który i tak mi leży. Trzeba przejściówkę toczyć :D Kupiłem szynę na promocji i zamontuję jak skrócę troszkę śrubki bo nie da rady ich w body aż tyle wkręcić :D
 6. Dzięki. Trochę się poprawiło po flathopie. W sumie osiągi mnie zadowalają i mogłyby zostać. Jak TDC zrobisz to 0,48 na pewno Ci podkręci (pewnie na nich stabilnośc lotu jeszcze lepsza jest), bo u mnie jak ze śrubką przesadziłem i dodałem za dużo to po 70 m jeszcze daje hopka do góry (pewnie przy takim hop up jeszcze mógłbym podbić lot kulki na końcówce i uzyskać 100 m). Mam te 90 m idealnie prostego lotu, że celując na przybliżeniu 3, albo 4 na lunecie, kulki lecą i trafiają blisko krzyża. Więc rób TDC. Zobaczysz różnicę na plus i regulacja hopka o wiele lepsza i wygodniejsza. Ja mam śrubkę trochę za długa i do transportu repliki ją wykręcam z lufy - muszę przyciąć i zostawić, albo dać imbusową i kluczyk sobie do schowka pod spustem schować :D Jak już ustawię to jest miód, ale po co to zawsze ustawiać jak można ustawić imbusem i mieć spokój (ewentualnie malutkie korekty). Jakbyś chciał gumkę z wypustek "kastrować" to najlepszy sposób wywinąć na lewą stronę, żyletka i naciągnąć na lufę. Wtedy obcinasz wypustki i jest super. Przy odrobinie precyzji nie przetniesz gumki :D
 7. Pora ruszyć temat po przerwie Cyma 700>>> 520 fps, zrobiony rhop, lufa stockowa 6,03, zielona wycięta z wypustki gumka G&G, dystanser Omega, TDC mod i zewnętrzna śrubka do ustawiania hopup, ramię komory wydruk 3D Airsoftology, luneta 3-9x40 ACM. Zasięg skuteczny 90 m, maksymalny 95 m na kulkach 0,45 Specna Arms, oraz 0,45 BLS Pozycja klęcząca - ręka podparta na kolanie, 5 stopni, bezwietrznie. Kulki 0,45 Specna - odległość 60 m cel - tarcza sylwetkowa 500x500 mm: 8/10 w celu. Kulki 0,45 BLS - odległość 60 m cel - tarcza sylwetkowa 500x500 mm: 10/10 w celu. Odległość 80 m - tarcza j.w. kulki 0,45 Specna 3/5 w celu. Odległość 80 m - tarcza j.w. kulki 0,45 BLS 5/5 w celu.
 8. Przepraszam, że jedem post pod drugim. Dzisiaj wreszcie przetestowałem replikę. Po zrobieniu rhopa, na wyciętej zielonej gumce G&G oraz z dystanserem Omega, zasięg skuteczny przy około 520 fps mam w granicach 90 m skuteczny i ponad 95 m maksymalny. Sprawdzałem na kulkach 0,45 specny i 0,45 BLS. Kulki (szczególnie BLS) lecą fajnie i w traczę sylwetki 500x500 wchodzi 5 na 5 strzałów (patrzyłem w odległości 80 m). Trzeba się także starać trafić przy tej ogległości (myślę tutaj o celności, bo niewielkie wachnięcia ręki powodują pudło) - strzelałem z ręki podpartej na kolanie (pozycja klęcząca). Jak na stockową lufę leci to fajnie (mam jeszcze TDC zrobione jak pisałem wcześniej). Miałem wcześniej swd Koera i tam tak kulki fajnie nie latały jak w Cymce :) Jak dla mnie rewelacja - po Koerze została mi jeszcze lufa 650 PPS, ale chyba już nie będę w tym grzebał - tym bardziej że będę musiał ją skracać jeszcze. Ale z tym tłumikiem mnie korci i coś podziałam.
 9. Dziękuję za opinię chyba popróbuje z tłumikiem
 10. Promocja - 20% na szynę montażową do cymki na TG - może ktoś się skusi :) A ja mam jeden tłumik od MK 23 USP Socom wolny i myślę czy tłumika jeszcze nie założyć. Wybebeszyć to z tego kawałka lufy co jest w środku, wstawić kawałki pianki do rur i zakręcić do cm 700 przez jakąś przejściówkę. Ciekawe czy to coś da poza wyglądem?
 11. Ja mam jeszcze lufę stockową to korzystam z nich ;) Spoko ;)
 12. Ja mam te standardowe co były w replice. Odległości to nie znam - muszę zmierzyć. Ale jak replika do mnie przyszła to lufa wewnętrzna latała w środku pomimo tych stabilizatorów. Jak rozkręciłem i składałem to próbowałem te stabilizatory wcisnąć trochę na lufę - tj. przesunąć je do przodu lufy. Lufa zewnętrzna ma kształt stożka - przy komorze jest większa średnica, a na wylocie mniejsza. Jak za mocno wcisnąłem stabilizatory to nie mogłem tego zmontować. Ale po małej poprawce złożyło się to fajnie - tak pasownie weszło bez użycia dużej siły i lufa wewnętrzna po skręceniu przestała latać. Przy wkładaniu pomagałem sobie na wylocie lufy jakimś wkrętakiem oklejonym taśmą papierową/izolacją do przewodów czy szmatką, żeby lufy nie zarysować, a trafić w otwór w pierścieniu. W pierścieniu zamykającym lufę zewnętrzną jest zagłębienie, że lufa wewnętrzna wchodzi i po złożeniu jest dociskana/podpierana na samej końcówce.
 13. No spoko, nie ma problemu. Możesz odezwać się do tego kolegi (https://wmasg.com/pl/profile/h34d5h0t). Polecam go, bo mam TDC od niego założone. Działa to fajnie. Może zamiast samemu rzezbić, albo kleić te ramiona od komory to coś gotowego zapodać ( to co mam to wydruk z drukarki 3d) :)
 14. No ja przy 100 fps mniej do Ciebie (mam około 520) patrzyłem na kulki 0,36 i 0,4 na próbę. Przy zrobionym TDC to 0,36 są wyraznie za lekkie - niby hop na zero, a kulka szybuje w górę wyraznie. Podobnie choć trochę mniej mam na 0,4, ale różnica w 0,4, a 0,45 mam taką, że zasięg w miarę podobny (może kilka metrów krócej na 0,45), ale tor lotu i stabilność kulki 0,45 w locie o wiele lepsza. Dlatego jak dla mnie optymalnie zostaje 0,45 raczej (nie miałem 0,43 żeby porównać). Może to, że tak kręci przez flathop, bo mam zrobiony i z hopkiem na zero nawet mogę śrubkę od TDC wykręcić i tak poprostu mam. Może to także przez lufę, bo mam stock tylko. Dlatego sypię 0,45 :D Myślę, że pewnie dla Ciebie 0,43 -0,45 będzie optymalne. Za dużo to Ci kulek nie zostaje - jeszcze 0,48, albo 0,5, ale białych znowu nie ma i się zaczyna lipa (myślę tutaj o BLS). Mam też 0,45 BLS więc w wolnej chwili zobaczę jak leci 0,45 specna, a 0,45 BLS. Kulki jak chcesz testować to albo od kogoś pożyczyć kto ma, albo dobrym wyjściem jest kupić na Deltashop woreczki po 100 szt i można sobie porównać co i jak, bez kupowania po 1000 szt na próbę.
×
×
 • Create New...